Олексій Сребницький

Заслужений артист України

Закінчив Одеську державну консерваторію імені А.В. Нежданової (1997, клас народного артиста України, професора Анатолія Дуди).

Вперше вийшов на сцену в Празькому державному оперному театрі (Státní opera Praha /Чехія/, 1997) в партії Ленського («Євгеній Онєгін» П. Чайковського). Це стало можливим для студента V курсу консерваторії завдяки яскравій перемозі у 1995 році на Міжнародному конкурсі вокалістів імені Антоніна Дворжака, де його помітила видатна оперна співачка, голова журі Єва Рандова і запросила виступити у виставі, а також у низці концертів.

Соліст Дніпропетровського академічного театру опери та балету (1997-2012). Як запрошений соліст працював в Румунській  національній опері в Бухаресті (2000-2007), де виконував партії: Едгардо («Лючія ді Ламмермур» Г. Доніцетті), Герцога («Ріголетто» Дж. Верді), Рудольфа («Богема» Дж. Пуччіні), Руджеро («Ластівка» Дж. Пуччіні), Пінкертона («Чіо-Чіо-сан» Дж. Пуччіні). У складі румунських труп Тімішоарского національного театру опери та балету, Крайовського оперного театру, Галацького музичного театру виступав у Австрії, Великобританії, Нідерландах, Німеччині.

З 2012 р. –  соліст Харківського національного академічного театру опери та балету ім. М.В. Лисенка / Схід OPERA. Дебютував у партії Ріголетто («Ріголетто» Дж. Верді). У складі трупи Харківського оперного театру виступав в Японії (2012), де виконав партії Калафа («Турандот» Дж. Пуччіні) та Володимира Ігоровича («Князь Ігор» О. Бородіна), Німеччині (2014) де виконав партії Герцога («Ріголетто» Дж. Верді), Надіра («Шукачі перлів» Ж. Бізе) і Манріко («Трубадур» Дж. Верді).

З 2002 року, як запрошений соліст, співпрацює з Кишинівським національним театром опери та балету (Молдова) де виконує партії Герцога («Ріголетто» Дж. Верді), Пінкертона («Чіо-Чіо-сан» Дж. Пуччіні), Калафа («Турандот» Дж. Пуччіні), Манріко («Трубадур» Дж. Верді). З цією оперною трупою гастролював у  Іспанії, Нідерландах, Німеччині,Таїланді.

Брав участь у міжнародних оперних проектах Польщі, Росії, Німеччини.

В рамках співпраці з продюсерською компанією FRANCECONCERT (Париж) у 2017 році виступав у численних гала-концертах на сценах Франції, де виконував арії з опер та неаполітанські пісні.

НАГОРОДИ:

Заслужений артист України (2015).

Лауреат I премії XXX Міжнародного конкурсу вокалістів імені Антоніна Дворжака (Карлові Вари/Чехія, 1995).

Ми використовуємо cookies
Продовжуючи використовувати наш сайт, ви даєте згоду на обробку файлів cookie і призначених для користувача даних: відомості про місцезнаходження; тип і версія ОС; тип і версія браузера; тип пристрою і дозвіл його екрану; джерела входу на сайт; мова ОС і браузера; відвідані сторінки сайту і дії на них; ip-адреса з метою функціонування сайту, проведення ретаргетінга, проведення статистичних досліджень і передачі третім особам. Якщо ви не хочете, щоб ваші дані оброблялися, покиньте сайт.
Згоден