Канадський танцівник, зірка світового балету
Прем'єр National Royal Ballet, Het Natіonal Ballet, Munich Staatsballet. В якості запрошеного соліста виступає в American Ballet Theatre (США), театрах Гонконгу, Пекіна тощо. Брав участь у знакових фестивалях – імені Рудольфа Нурієва, Всесвітньому фестивалі балету в Токіо та ін. В його репертуарі – партії Онєгіна в однойменному балеті Джона Кранко, Вронського в «Анні Кареніної», Дезіре в «Сплячої красуні», принців в «Лебединому озері» та «Лускунчику», Ромео в балеті «Ромео і Джульєтта» тощо.

Меттью Голдінг народився в канадській провінції Саскачеван, де і почав танцювати в вісім років. Професійну балетну підготовку 14-річний танцівник починав в Королівській балетній школі Вінніпега, потім перейшов в Академію балету в Вашингтоні, де протягом двох років з успіхом навчався на стипендію. У 16 років Голдінг отримав престижну премію в Лозанні, що дало йому можливість вчитися в Королівській балетній школі в Лондоні, яку він закінчив з відзнакою. В якості провідного танцівника Меттью Голдінг приєднався до Королівського балету в лютому 2014 року, але через три роки покинув стаціонарну сцену та поїхав запрошеним артистом до Гонконзького балету (Конрад в «Корсарі»). Також танцівник виступає як запрошений гість у Маріїнському театрі Санкт-Петербурга, в Японії, Південної Кореї та на багатьох балетних фестивалях світу.

У 2018 році Меттью Голдінг двічі відвідав Київ, де виступав в парі з заслуженою артисткою України (яка також є серед гостей нинішнього «Оксамитового сезону в Одеській опері») Наталією Мацак. До цього пара вже з успіхом виступала у Франції, Німеччині, Бельгії, Голландії. У перший візит зоряного європейця артисти танцювали разом на українській сцені балет «Баядерка». Виставу знімав і транслював на всю Європу відомий французький канал Mezzo.

«В Японії Меттью Голдінга називають канадським Бредом Піттом через схожість із голлівудською зіркою. Фактура мого партнера, зовнішність і характер ідеальні для балету «Баядерка». Ця історія про воїна, тому соліст повинен бути сильною та мужньою людиною. До того ж емоційно переконливим, щоб було зрозуміло, заради чого чоловік йде на смерть. Метью - танцівник світового рівня, і ми давно мріяли запросити його в країну», - розповіла ЗМІ Наталія Мацак.

Вдруге Меттью Голдінг повернувся на київські підмостки на честь ювілейного 150-го сезону Національної опери України. Зоряна пара подарувала глядачам виставу «Лебедине озеро», наповнену унікальним духом англійської балетної школи.

Рекомендуємо

10
Лютого
17:00
Балети Юному глядачу
Білосніжка
Б. Павловський
Балет на дві дії
Лібрето Яніни Кисельової за мотивами казки братів Грімм «Білосніжка та семеро гномів»
11
Лютого
16:00
Опери
Кармен
Жорж Бізе
Опера на 4 дії
Лібрето А. Мельяка та Л. Галеві за мотивами однойменної новели П. Меріме
12
Лютого
16:00
Балети
Баядерка
Людвіг Мінкус
Балет на 3 дії
15
Лютого
17:00
Опери
Запорожець за Дунаєм
С. Гулак-Артемовський
Комічна опера на 3 дії (виконується з одним антрактом)
Лібрето Семена Гулака-Артемовського
у літературній редакції Максима Рильського
17
Лютого
17:00
Балети
Жизель
Адольф Шарль Адан
Балет на 2 дії
Лібрето Теофіла Готьє, Жюля-Анрі Вернуа де Сен-Жоржа, Жана Коралі
18
Лютого
16:00
Опери
Аїда
Джузеппе Верді
Опера на 4 дії (виконується з двома антрактами)
Лібрето Антоніо Гісланцоні за сценарієм Франсуа Огюста Фердинана Маріетта
19
Лютого
16:00
Балети
Долі
Юлія Гомельська
Сучасний балет на дві дії
Перейти до афіші Перейти до афіші
Ми використовуємо cookies
Продовжуючи використовувати наш сайт, ви даєте згоду на обробку файлів cookie і призначених для користувача даних: відомості про місцезнаходження; тип і версія ОС; тип і версія браузера; тип пристрою і дозвіл його екрану; джерела входу на сайт; мова ОС і браузера; відвідані сторінки сайту і дії на них; ip-адреса з метою функціонування сайту, проведення ретаргетінга, проведення статистичних досліджень і передачі третім особам. Якщо ви не хочете, щоб ваші дані оброблялися, покиньте сайт.
Згоден