Заслужена працівниця культури України. Кавалерка ордену Княгині Ольги III ступеню.

Випускниця Київського державного інституту культури імені Олександра Корнійчука (нині – Київський національний університет культури і мистецтв), Надія Бабіч понад сім років очолювала управління культури і туризму Одеської обласної державної адміністрації. Виступала фундаторкою численних культурно-мистецьких проєктів та масштабних культурних ініціатив, авторкою регіональних програм культурного розвитку.

 З 2010 року Надія Бабіч очолює Одеську національну оперу. За роки її роботи в театрі практично повністю оновлено репертуар, створені нові оперні та балетні вистави (понад 50) та концертні програми, зокрема: Дж. Пуччіні «Турандот», Дж. Верді «Аїда», «Травіата», В. А. Моцарт «Дон Жуан », Ж. Бізе «Кармен», Г. Доніцетті «Любовний напій», В. Губаренка «Вій» (опера-балет), «Таємниця Віденського лісу» на музику Й. Штрауса і Г. Малера, «Дон Кіхот» Л. Мінкуса, «Перлини світового балету» (вечір одноактних балетів) та ін. Для дитячої аудиторії – опера «Смарагдове місто», «Народження балерини». Також побачили світ сценічна кантата «Carmina Burana» К. Орфа, «Реквієм» Дж. Верді, ораторія Ф. Мендельсона «Ілія», хорова опера Л. Дичко «Різдвяне дійство», симфонія № 9 Л. ван Бетховена та інші.

За художнього керівництва Надії Бабіч реалізовані вагомі мистецькі проєкти, зокрема 20 унікальних за масштабами фестивалів («До 125-річчя відкриття театру – архітектурного шедевру Фельнера і Гельмера»; міжнародний фестиваль мистецтв в Одеській опері (2012, 2013 р.); «Різдвяний фестиваль» (2012 – 2019 р.); міжнародний фестиваль мистецтв «Оксамитовий сезон в Одеській опері» (2015 – 2020 р.) тощо. Важливим доробком у розвиток театру стало створення у 2012 році музею і сценічного майданчику – мала сцена «Бельетаж», а у 2014 - реставрація театрального органу, що відкрила для Одеської опери нові мистецькі можливості.

У 2021 році Надія Матвіївна виступила авторкою ідеї та фундаторкою постановки нової сучасної версії опери О. Родіна «Катерина» за творчою спадщиною Т. Шевченка, прем’єра якої відбулася 17 вересня 2022 року і стала єдиною в Україні прем’єрною виставою, що була підготовлена та вийшла під час воєнного стану. За відгуками мистецької спільноти, фахівців – критиків, музикознавців і театрознавців «Катерина» стала новим етапом подальшого розвитку театру, а також поклала початок нової школи сучасної української опери.

За вагомий внесок у розвиток духовної культури, популяризацію у світі культурно-мистецької спадщини України у 2009 році Надія Бабіч отримала звання «Заслуженої працівниці культури України». У 2020 – Орден Княгині Ольги III ступеню.

«Для мене велика честь і відповідальність очолювати всесвітньо відомий і улюблений усіма Одеський оперний - адже він по праву є візитною карткою Одеси! Федеріко Фелліні у фільмі «Оркестр» проводить паралелі між Оркестром і державою - якщо щось в оркестрі «не працює» - музики не вийде ... Намагаюся роботу в театрі вибудовувати за прикладом ідеального оркестру! Сьогодні вкрай важливо, незважаючи на мінливі умови, зберегти те, що є нашим надбанням і гордістю, з любов'ю і повагою ставитися до великої культурної спадщини, органічно поєднуючи її із викликами сьогодення, експериментувати, і йти вперед попри усі ризики і виклики»,- говорить Надія Бабіч про свою місію бути директорко-художньою керівницею Всесвітньо відомої Одеської опери.

Ми використовуємо cookies
Продовжуючи використовувати наш сайт, ви даєте згоду на обробку файлів cookie і призначених для користувача даних: відомості про місцезнаходження; тип і версія ОС; тип і версія браузера; тип пристрою і дозвіл його екрану; джерела входу на сайт; мова ОС і браузера; відвідані сторінки сайту і дії на них; ip-адреса з метою функціонування сайту, проведення ретаргетінга, проведення статистичних досліджень і передачі третім особам. Якщо ви не хочете, щоб ваші дані оброблялися, покиньте сайт.
Згоден