Заслужена працівниця культури України. Кавалерка ордену Княгині Ольги III ступеню.

Надія Матвіївна Бабіч закінчила Київський державний інститут культури ім. О. Є. Корнійчука (нині – Київський національний університет культури і мистецтв).

У 1992 році очолювала відділ національних культур і народної творчості управління культури Одеської обласної державної адміністрації. З 1992 по 2005 рік працювала на посаді заступниці начальника управління культури Одеської облдержадміністрації.

З 2006 по 2010 рік – начальниця управління культури і туризму Одеської обласної державної адміністрації. У 2009 році отримала звання заслуженої працівниці культури України. У 2020 – Орден Княгині Ольги III ступеню.

5 листопада 2010 року Надію Бабіч було затверджено на посаді генеральної директорки Одеського національного академічного театру опери та балету.

За десять років керівництва театром Надією Бабіч відбулося понад 50 прем'єр оперних та балетних вистав (Дж. Пуччіні «Турандот», О. Бородін «Князь Ігор», Дж. Верді «Аїда», «Травіата», В. А. Моцарт «Дон Жуан », П. Чайковський «Пікова дама» і «Євгеній Онєгін»,  Ж. Бізе «Кармен», Г. Доніцетті «Любовний напій», В. Губаренка «Вій» (опера-балет), «Таємниця Віденського лісу» на музику Й. Штрауса і Г. Малера, «Дон Кіхот» Л. Мінкуса, «Весна священна» та «Жар-птиця» І. Стравінського, «Крик» (на музику композиторів XIX – XXI ст.), «Перлини світового балету» (вечір одноактних балетів)та ін.  Для дитячої аудиторії – опера  «Смарагдове місто», балети «Чіполліно» К. Хачатуряна, «Народження балерини» на музику композиторів 19 – 20 ст.. Також були поставлені сценічна кантата «Carmina Burana» К. Орфа, «Реквієм» Дж. Верді, ораторія Ф. Мендельсона «Ілія», хорова опера Л. Дичко «Різдвяне дійство», симфонія № 9 Л. ван Бетховена та інші.

Було здійснено декілька унікальних по масштабу фестивальних проєктів:

фестиваль «До 125-річчя відкриття театру – архітектурного шедевру Фельнера і Гельмера»; міжнародний фестиваль мистецтв в Одеській опері (2012, 2013 р.); «Різдвяний фестиваль» (2012 – 2019 р.); фестиваль мистецтв «Оксамитовий сезон в Одеській опері» (2015 – 2020 р.).

У 2012 році за ініціативи Н. М. Бабіч в рамках фестивалю «До 125-річчя архітектурного шедевру Фельнера і Гельмера» було відкрито музей театру і новий сценічний майданчик – Мала сцена «Бельетаж».

У 2014 році був відреставрований театральний орган. 27 березня 2014 року, в Міжнародний день театру відбувся перший концерт органної музики за участю органістки Домського собору Є. Лісіциної (м. Рига, Латвія). Концерти органної музики стали проводитися регулярно, прикрасивши репертуарну афішу театру.

У 2020 Надію Бабіч було нагороджено  Орденом  Княгині Ольги III ступеню.

«Для мене велика честь і відповідальність очолювати всесвітньо відомий і улюблений усіма Одеський оперний - адже він по праву є візитною карткою Одеси!

Федеріко Фелліні у фільмі «Оркестр» проводить паралелі між Оркестром і державою - якщо щось в оркестрі «не працює» - музики не вийде ... Намагаюся роботу в театрі вибудовувати за прикладом ідеального оркестру!

 За роки моєї роботи в театрі створені нові оперні та балетні вистави, унікальні концертні програми, практично повністю оновлено репертуар, реалізовані масштабні фестивальні проєкти! І головне - до Оперного театру став приходити молодий глядач!

Для мене вкрай важливо зберегти те, що є нашим надбанням і гордістю, з любов'ю і повагою ставитися до великої культурної спадщини, але і не відставати від сьогоднішнього часу, експериментувати, зважуючи всі ризики, і йти вперед, підкорюючи нові вершини».

З виступу на форумі, присвяченому відкриттю 5 Міжнародного фестивалю мистецтв «Оксамитовий сезон в Одеській Опері»

Ми використовуємо cookies
Продовжуючи використовувати наш сайт, ви даєте згоду на обробку файлів cookie і призначених для користувача даних: відомості про місцезнаходження; тип і версія ОС; тип і версія браузера; тип пристрою і дозвіл його екрану; джерела входу на сайт; мова ОС і браузера; відвідані сторінки сайту і дії на них; ip-адреса з метою функціонування сайту, проведення ретаргетінга, проведення статистичних досліджень і передачі третім особам. Якщо ви не хочете, щоб ваші дані оброблялися, покиньте сайт.
Згоден