Меццо-сопрано Оксана Волкова народилася в Мінську і закінчила вокальне відділення і магістратуру Білоруської державної академії музики під керівництвом народної артистки Республіки Білорусь професора Лідії Галушкіно. Ще студенткою Волкова була прийнята в трупу Національного академічного Великого театру опери і балету Республіки Білорусь. Вона володарка кількох престижних конкурсних звань і нагород, включаючи першу премію на XXII Міжнародному конкурсі імені Глінки, звання Лауреата Державної премії Республіки Білорусь і медаль Франциска Скорини.

Світову популярність приніс Волковій дебют 2013 року в Метрополітен-опера, де вона виконала Маддалене («Ріголетто») і Ольгу («Євгеній Онєгін»), і куди повернулася на ролі Сонетки («Леді Макбет Мценського повіту», 2014 року) і Джульєтти («Казки Гофмана», 2018). В сезоні 2017/2018 року Оксана також виступила з дебютом на Зальцбурзькому фестивалі, виконавши роль Поліни в «Піковій дамі» під керівництвом Маріса Янсонса.

На європейській оперній сцені список останніх сезонів включає такі постановки, як «Сільська честь» (Сантуцца) в Ла Скала, Женеві та Неаполі; «Євгеній Онєгін» в Гамбурзі; «Пікова дама» (Поліна) на Міжнародному оперному фестивалі в Зальцбурзі; «Джоконда» (Лаура) в Театрі Массімо, Палермо; «Засудження Фауста» (Маргарита) в Опері Ніцци. Волкова також виконала ролі Даліли («Самсон і Даліла») і Кармен в Національному центрі мистецтв (NCPA) в Пекіні і заспівала в постановках «Сили долі» і «Ріголетто» в Ізраїльської опері.

Візитною карткою співачки стала титульна роль Кармен в опері Бізе, за яку в 2016 році вона удостоїлася звання Лауреата Національної театральної премії за кращу оперну партію. Оксана з успіхом виконала її в театрах «Колон», Буенос-Айрес, і «Аврора», Мальта, в Великому театрі Росії, в Латвійській національній опері та інших. Своїм виступом в цієї ролі співачка також підкорила публіку в ході турне по Японії в складі Словенського національного театру Марібор.

Оксана Волкова є запрошеною солісткою Великого театру Росії з 2010 року, де вона виступає в таких ролях, як Любаша («Царська наречена»), Лаура («Кам'яний гість»), Поліна («Пікова дама»), Ольга («Євгеній Онєгін»). Роль Ольги Волкова також виконала в складі світового турне Великого театру в Королівському оперному театрі в Ковент-Гардені, Лондон, і в Театро Реаль, Мадрид, під керівництвом Семена Бичкова.

Серед найбільш значних виступів співачки на концертній сцені можна відзначити виконання «Реквієму» Верді з Оперою Ніцци, кантати «Москва» Чайковського в Копенгагені, кантати Прокоф'єва «Олександр Невський» в Дубліні, а також тур з камерним оркестром «Віртуози Москви». У 2017 році Оксана виступила на Міжнародному музичному фестивалі в Люцерні, виконавши «Пісні і танці смерті» Мусоргського з оркестром Маріїнського театру під керівництвом Валерія Гергієва.

Дискографія співачки включає Верді «Ріголетто» з Дмитром Хворостовським, диригент Костянтин Орбелян (Delos); «Ріголетто» з Метрополітен-опера, диригент Мікеле Маріотт (Deutsche Grammophon); «Євгеній Онєгін» з Анною Нетребко в ролі Тетяни, диригент Валерій Гергієв (Deutsche Grammophon), «Пікова дама», диригент Маріс Янсонс (BR Klassik, Мюнхен).

У широкий репертуар співачки також входять такі ролі, як Кончаковна («Князь Ігор»), Ганна («Майська ніч»), Марина Мнішек («Борис Годунов»), Марфа («Хованщина»), Сузукі («Мадам Батерфляй»), Фенена («Набукко»), Амнеріс («Аїда»).

Ми використовуємо cookies
Продовжуючи використовувати наш сайт, ви даєте згоду на обробку файлів cookie і призначених для користувача даних: відомості про місцезнаходження; тип і версія ОС; тип і версія браузера; тип пристрою і дозвіл його екрану; джерела входу на сайт; мова ОС і браузера; відвідані сторінки сайту і дії на них; ip-адреса з метою функціонування сайту, проведення ретаргетінга, проведення статистичних досліджень і передачі третім особам. Якщо ви не хочете, щоб ваші дані оброблялися, покиньте сайт.
Згоден