В’ячеслав Чернухо-Воліч

Головний диригент

Закінчив відділення оперно-симфонічного диригування Білоруської академії музики в 1994 році в класі професора Г.П. Проваторова та магістратуру в 1996 році в класі професора А.М. Анісімова.

Почав диригентську кар'єру в 1992 році в Мінському оркестрі духових інструментів «Неміга». У 1993 році став диригентом Білоруського державного театру музичної комедії, з 1995-го по 2019 рік був диригентом Національного академічного Большого театру Білорусі. У 2001-му став головним диригентом театру опери та балету міста Мерсін (Туреччина). З 2002-го по 2004 рік - головний диригент Національного академічного Большого театру Білорусі, з 2016-го по 2017 рік - головний диригент симфонічного оркестру Белтелерадіокомпанії. З 2012-го по 2019 рік - диригент Московського академічного музичного театру імені Станіславського та Немировича-Данченка.

В репертуарі маестро понад 50 опер і балетів світової та національної білоруської класики. Поставив близько 20-ти оперних і балетних вистав у театрах Білорусі, Росії та Туреччини. Співпрацює з театрами та симфонічними оркестрами Білорусі, Росії, України, Азербайджану, Узбекистану, Туреччини, Кіпру та Китаю.

Брав участь у численних оперних і балетних фестивалях у Білорусі та в інших країнах. Найзначущі серед них – щорічні міжнародні оперні фестивалі в швейцарському Солотурні (1998 - 2003 роки). В різні часи в цих фестивалях брали участь такі зірки, як Д. Джакоміни, Л. Нучі, Р. Брузон, П. Бурчуладзе, Л. Шемчук, С. Фізікелла та інші. Під орудою В'ячеслава Чорнухо-Воліча в 2001 році відбулася світова прем'єра опери білоруського композитора Сергія Кортеса «Ювілей» за п'єсою А. Чехова.

У 2003 році маестро брав участь у міжнародному оперному фестивалі «Золота корона» в Донецьку; в 2008-2011 роках - у щорічному Шаляпінському міжнародному оперному фестивалі в Казані (постановка опери М. Римського-Корсакова «Царева наречена» для відкриття фестивалю 2008 року). Поставив балети І. Стравінського «Жар-птиця» та «Весна священна» в рамках ювілейного фестивалю Стравінського в театрі «Нова опера» (Москва) з балетною трупою Васильова та Касаткиної.

21 квітня 2019 року дебютував у Великому концертному залі Московської консерваторії в рамках міжнародного оперного фестивалю Дінари Алієвої «Опера-арт» з Російським національним оркестром під орудою М. Плетньова.

Учасник численних гастрольних турів з колективами Білоруського театру опери і балету, МАМТ імені Станіславського та Немировича-Данченка, а також Татарського академічного театру опери та балету імені М. Джаліля.

Гастролював у Німеччині, Франції, Великобританії, Іспанії, Португалії, Австрії, Швейцарії, Польщі, Латвії, Литві, Японії, Китаї та Таїланді.

Протягом багатьох років В'ячеслав Чорнухо-Воліч популяризує класичне мистецтво в Білорусі. Є автором і творцем фестивалів «Ніч опери в Мирському замку», «Різдвяний оперний форум» і «Вечори опери та балету в Несвіжі».

Лауреат Спеціальної премії президента Республіки Білорусь «За духовне відродження», лауреат двох національних театральних премій Білорусі - за постановки опер «Набукко» та «Аїда» Дж. Верді.

Нагороджений медаллю Франциска Скаріни.

Рекомендуємо

21
Жовтня
18:30
Опери
Любовний напій
Гаетано Доніцетті
Опера на 2 дії
Лібрето Феліче Романі за мотивами лібрето Ежена Скриба до опери "Любовне зілля"
22
Жовтня
18:30
Опери
Вій
Віталій Губаренко
Опера-балет на 2 дії
Лібрето Марини Черкашиної-Губаренко, Лева Михайлова та Георгія Ковтуна за мотивами однойменної повісті Миколи Гоголя
23
Жовтня
12:00
Балети
Русалочка (Балетна студія С. Антипової)
Музика: К. Дебюсі, Р. Вагнер, П. Чайковський, М. Римський-Корсаков, М. Глінка, Е. Гріг, Ш. Гуно, Г. Берліоз, Г. Ф. Гендель, К. Сен-Санс, Й. Штраус, Ф. Мендельсон
Балет для дітей на 2 дії
Виконується під фонограму
23
Жовтня
18:30
Концерти Опери
Carmina Burana
Карл Орф
Сценічна кантата
24
Жовтня
18:30
Балети
Маскарад
Арам Хачатурян
Балет на 2 дії
Лібрето Г. Севояна, Л. Вільвовської, М. Долгополова, Н. Риженко, В. Смирнова-Голованова по однойменній драмі М. Ю. Лермонтова.
26
Жовтня
18:30
Балети
Пахіта
Людвіг Мінкус
Балет на 1 дію за мотивами новели Мігеля Сервантеса «Циганочка».
Хореографія Маріуса Петіпа.
26
Жовтня
18:30
Балети
Вальпургієва ніч
Шарль Гуно
Балет на 1 дію
Хореографія Леоніда Лавровського
27
Жовтня
18:30
Опери
Трубадур
Джузеппе Верді
Опера на 4 дії (виконується з одним антрактом)
Лібрето Сальваторе Каммарано за однойменною драмою Антоніо Гарсіа Гутьєрреса
28
Жовтня
18:30
Балети
Баядерка
Людвіг Мінкус
Балет на 3 дії
Хореографія Маріуса Петіпа з елементами хореографії Миколи Зубковського, Костянтина Сергєєва та Вахтанга Чабукіані
29
Жовтня
18:30
Опери
Набукко
Джузеппе Верді
Опера на 4 дії (виконується з одним антрактом)
Лібрето Темістокле Солєра
30
Жовтня
18:30
Балети
Лебедине озеро
Петро Ілліч Чайковський
Балет на 4 дії (виконується з одним антрактом)
Лібрето за сценарієм Володимира Бегічева та Василя Гельцера
Перейти до афіші Перейти до афіші
Ми використовуємо cookies
Продовжуючи використовувати наш сайт, ви даєте згоду на обробку файлів cookie і призначених для користувача даних: відомості про місцезнаходження; тип і версія ОС; тип і версія браузера; тип пристрою і дозвіл його екрану; джерела входу на сайт; мова ОС і браузера; відвідані сторінки сайту і дії на них; ip-адреса з метою функціонування сайту, проведення ретаргетінга, проведення статистичних досліджень і передачі третім особам. Якщо ви не хочете, щоб ваші дані оброблялися, покиньте сайт.
Згоден