Закінчив відділення оперно-симфонічного диригування Білоруської академії музики в 1994 році в класі професора Г.П. Проваторова та магістратуру в 1996 році в класі професора А.М. Анісімова.
Почав диригентську кар'єру в 1992 році в Мінському оркестрі духових інструментів «Неміга». У 1993 році став диригентом Білоруського державного театру музичної комедії, з 1995-го по 2019 рік був диригентом Національного академічного Большого театру Білорусі. У 2001-му став головним диригентом театру опери та балету міста Мерсін (Туреччина). З 2002-го по 2004 рік - головний диригент Національного академічного Большого театру Білорусі, з 2016-го по 2017 рік - головний диригент симфонічного оркестру Белтелерадіокомпанії. З 2012-го по 2019 рік - диригент Московського академічного музичного театру імені Станіславського та Немировича-Данченка.
В репертуарі маестро понад 50 опер і балетів світової та національної білоруської класики. Поставив близько 20-ти оперних і балетних вистав у театрах Білорусі, Росії та Туреччини. Співпрацює з театрами та симфонічними оркестрами Білорусі, Росії, України, Азербайджану, Узбекистану, Туреччини, Кіпру та Китаю.
Брав участь у численних оперних і балетних фестивалях у Білорусі та в інших країнах. Найзначущі серед них – щорічні міжнародні оперні фестивалі в швейцарському Солотурні (1998 - 2003 роки). В різні часи в цих фестивалях брали участь такі зірки, як Д. Джакоміни, Л. Нучі, Р. Брузон, П. Бурчуладзе, Л. Шемчук, С. Фізікелла та інші. Під орудою В'ячеслава Чорнухо-Воліча в 2001 році відбулася світова прем'єра опери білоруського композитора Сергія Кортеса «Ювілей» за п'єсою А. Чехова.
У 2003 році маестро брав участь у міжнародному оперному фестивалі «Золота корона» в Донецьку; в 2008-2011 роках - у щорічному Шаляпінському міжнародному оперному фестивалі в Казані (постановка опери М. Римського-Корсакова «Царева наречена» для відкриття фестивалю 2008 року). Поставив балети І. Стравінського «Жар-птиця» та «Весна священна» в рамках ювілейного фестивалю Стравінського в театрі «Нова опера» (Москва) з балетною трупою Васильова та Касаткиної.
21 квітня 2019 року дебютував у Великому концертному залі Московської консерваторії в рамках міжнародного оперного фестивалю Дінари Алієвої «Опера-арт» з Російським національним оркестром під орудою М. Плетньова.
Учасник численних гастрольних турів з колективами Білоруського театру опери і балету, МАМТ імені Станіславського та Немировича-Данченка, а також Татарського академічного театру опери та балету імені М. Джаліля.
Гастролював у Німеччині, Франції, Великобританії, Іспанії, Португалії, Австрії, Швейцарії, Польщі, Латвії, Литві, Японії, Китаї та Таїланді.
Протягом багатьох років В'ячеслав Чорнухо-Воліч популяризує класичне мистецтво в Білорусі. Є автором і творцем фестивалів «Ніч опери в Мирському замку», «Різдвяний оперний форум» і «Вечори опери та балету в Несвіжі».
Лауреат Спеціальної премії президента Республіки Білорусь «За духовне відродження», лауреат двох національних театральних премій Білорусі - за постановки опер «Набукко» та «Аїда» Дж. Верді.
Нагороджений медаллю Франциска Скорини.
Шановні глядачі! З 7 грудня заходи можуть відвідувати глядачі за наявності одного з наступних документів: - «жовтого» COVID-сертифікату або паперової довідки 063-О (чинні 30 днів) - «зеленого» COVID-сертифікату (чинний 270 днів) - міжнародного свідоцтва про вакцинацію (чинне 270 днів);
- іноземного COVID-сертифікату про щеплення вакцинами, дозволеними ВООЗ (чинний 270 днів);
- негативного результату ПЛР або експрес-тесту на визначення антигена (чинний 72 години);
- сертифікату про одужання від COVID-19 (чинний 105 днів із дати встановлення діагнозу).
Ці обмеження не застосовуються до осіб віком молодше 18 років.
Документ перевірятиметься під час контролю на вході разом з придбаним квитком.
У разі відсутності одного з вищевказаних документів глядач до театру не допускається.
Під час перебування у театрі обов’язкове використання захисних масок.
З повагою, адміністрація.
Згоден