В’ячеслав Чернухо-Воліч

Головний диригент

Закінчив відділення оперно-симфонічного диригування Білоруської академії музики в 1994 році в класі професора Г.П. Проваторова та магістратуру в 1996 році в класі професора А.М. Анісімова.

Почав диригентську кар'єру в 1992 році в Мінському оркестрі духових інструментів «Неміга». У 1993 році став диригентом Білоруського державного театру музичної комедії, з 1995-го по 2019 рік був диригентом Національного академічного Большого театру Білорусі. У 2001-му став головним диригентом театру опери та балету міста Мерсін (Туреччина). З 2002-го по 2004 рік - головний диригент Національного академічного Большого театру Білорусі, з 2016-го по 2017 рік - головний диригент симфонічного оркестру Белтелерадіокомпанії. З 2012-го по 2019 рік - диригент Московського академічного музичного театру імені Станіславського та Немировича-Данченка.

В репертуарі маестро понад 50 опер і балетів світової та національної білоруської класики. Поставив близько 20-ти оперних і балетних вистав у театрах Білорусі, Росії та Туреччини. Співпрацює з театрами та симфонічними оркестрами Білорусі, Росії, України, Азербайджану, Узбекистану, Туреччини, Кіпру та Китаю.

Брав участь у численних оперних і балетних фестивалях у Білорусі та в інших країнах. Найзначущі серед них – щорічні міжнародні оперні фестивалі в швейцарському Солотурні (1998 - 2003 роки). В різні часи в цих фестивалях брали участь такі зірки, як Д. Джакоміни, Л. Нучі, Р. Брузон, П. Бурчуладзе, Л. Шемчук, С. Фізікелла та інші. Під орудою В'ячеслава Чорнухо-Воліча в 2001 році відбулася світова прем'єра опери білоруського композитора Сергія Кортеса «Ювілей» за п'єсою А. Чехова.

У 2003 році маестро брав участь у міжнародному оперному фестивалі «Золота корона» в Донецьку; в 2008-2011 роках - у щорічному Шаляпінському міжнародному оперному фестивалі в Казані (постановка опери М. Римського-Корсакова «Царева наречена» для відкриття фестивалю 2008 року). Поставив балети І. Стравінського «Жар-птиця» та «Весна священна» в рамках ювілейного фестивалю Стравінського в театрі «Нова опера» (Москва) з балетною трупою Васильова та Касаткиної.

21 квітня 2019 року дебютував у Великому концертному залі Московської консерваторії в рамках міжнародного оперного фестивалю Дінари Алієвої «Опера-арт» з Російським національним оркестром під орудою М. Плетньова.

Учасник численних гастрольних турів з колективами Білоруського театру опери і балету, МАМТ імені Станіславського та Немировича-Данченка, а також Татарського академічного театру опери та балету імені М. Джаліля.

Гастролював у Німеччині, Франції, Великобританії, Іспанії, Португалії, Австрії, Швейцарії, Польщі, Латвії, Литві, Японії, Китаї та Таїланді.

Протягом багатьох років В'ячеслав Чорнухо-Воліч популяризує класичне мистецтво в Білорусі. Є автором і творцем фестивалів «Ніч опери в Мирському замку», «Різдвяний оперний форум» і «Вечори опери та балету в Несвіжі».

Лауреат Спеціальної премії президента Республіки Білорусь «За духовне відродження», лауреат двох національних театральних премій Білорусі - за постановки опер «Набукко» та «Аїда» Дж. Верді.

Нагороджений медаллю Франциска Скаріни.

Рекомендуємо

04
Грудня
14:00
Опери Юному глядачу
Смарагдове місто
На музику Ж. Бізе, Д. Верді, Г.Доніцетті, П. Масканьї, Д. Мейєрбера, В. А. Моцарта, Д. Паізієлло, М. Римського-Корсакова, Д. Россіні, Е. Гумпердінка
Музична казка для всієї родини на 2 дії
05
Грудня
12:00
Балети Юному глядачу
Попелюшка (Балетна студія С. Антипової)
Сергій Прокоф’єв
Балет на дві дії
Виконується під фонограму
05
Грудня
18:30
Балети
Дон Кіхот
Людвиг Мінкус
Балет на 3 дії
Лібрето Маріуса Петіпа за мотивами однойменного роману Мігеля де Сервантеса
Хореографія Маріуса Петіпа та Олександра Горського
07
Грудня
18:30
Опери
Севільський цирульник
Джоаккіно Россіні
Лібрето Чезаре Стербіні за мотивами однойменної комедії П’єра Огюста Карона де Бомарше
10
Грудня
18:30
Прем'єра
Балети
Болеро
Моріс Равель
Балет на одну дію
Лібрето Георгія Ковтуна
10
Грудня
18:30
Прем'єра
Балети
Жар-птиця
Ігор Стравинський
Балет на одну дію
Лібрето Михайла Фокіна в редакції Георгія Ковтуна за мотивами
народних казок
11
Грудня
12:00
Опери Юному глядачу
Смарагдове місто
На музику Ж. Бізе, Д. Верді, Г.Доніцетті, П. Масканьї, Д. Мейєрбера, В. А. Моцарта, Д. Паізієлло, М. Римського-Корсакова, Д. Россіні, Е. Гумпердінка
Музична казка для всієї родини на 2 дії
11
Грудня
18:30
Опери
Іоланта
Петро Ілліч Чайковський
Опера на 2 дії
Лібрето Модеста Чайковського за драмою Генріка Герца «Дочка короля Рене»
12
Грудня
12:00
Балети Юному глядачу
Червона Шапочка (Балетна студія С. Антипової)
Музика Адольфа Адана, Людвіга ван Бетховена, Джузеппе Верді, Шарля Гуно, Поля Моріа, Джоаккіно Россіні, Петра Чайковського, Йоганна Штрауса
Балет для дітей на дві дії
За мотивами казки Шарля Перро
Виконується під фонограму
12
Грудня
18:30
Прем'єра
Балети
Болеро
Моріс Равель
Балет на одну дію
Лібрето Георгія Ковтуна
12
Грудня
18:30
Прем'єра
Балети
Жар-птиця
Ігор Стравинський
Балет на одну дію
Лібрето Михайла Фокіна в редакції Георгія Ковтуна за мотивами
народних казок
Перейти до афіші Перейти до афіші

Шановні глядачі!
УВАГА!
На виконання Постанови Кабінету Міністрів України від 09 грудня 2020 року № 1236 заходи можуть відвідувати глядачі за наявності одного з наступних документів:
- сертифікат про одержання двох доз вакцини від COVID-19 в електронному чи паперовому вигляді.
- документ, який підтверджує негативний результат тестування на COVID-19 методом ПЛР (або негативний результат експрес-тесту на антиген до COVID-19), проведеного не більше, ніж за 72 години до відвідування події.
- документ, що підтверджує одужання від COVID-19.

Ці обмеження не застосовуються до осіб віком менше 18 років.

Документ перевірятиметься під час контролю на вході разом з придбаним квитком.

У разі відсутності вищевказаних документів глядач до театру не допускається.

Ми використовуємо cookies
Продовжуючи використовувати наш сайт, ви даєте згоду на обробку файлів cookie і призначених для користувача даних: відомості про місцезнаходження; тип і версія ОС; тип і версія браузера; тип пристрою і дозвіл його екрану; джерела входу на сайт; мова ОС і браузера; відвідані сторінки сайту і дії на них; ip-адреса з метою функціонування сайту, проведення ретаргетінга, проведення статистичних досліджень і передачі третім особам. Якщо ви не хочете, щоб ваші дані оброблялися, покиньте сайт.
Згоден