Opera

Iolanta

Pyotr Ilyich Tchaikovsky
Buy a ticket
Scroll down
Duration
2 hours (with an intermission)

Production team members

Conductors:
Theatre's principal conductor Vyacheslav Chernukho-Volich, Honoured Artist of Ukraine Igor Shavruk, Honoured Artist of Ukraine Igor Сhernetski
Production director:
Choirmaster:
Honored Artist of Ukraine Leonid Butenko
Production Designer:
Honored Artist of Ukraine Natalia Bevzenko-Zinkina
Updated stage version's director:
Updated stage version's designer:
Honored Artist of Ukraine Eugene Gurenko
Plastic:
The directors of the performance:

Summary

В «Іоланті» немає жодного негативного персонажу, натомість її пронизує ідея всеперемагаючої сили кохання. Сюжет опери простий і разом з тим сповнений метафор й містичної символіки. Події розгортаються в тихій долині на півдні Франції, де живе сліпа дочка короля Провансу Іоланта. Їй добре з батьком в усамітненні. Вона не знає, що сліпа, і весело проводить час з подругами, аж поки не відчуває незрозумілої туги. У тому, що Іоланта сліпа, її батько, король Рене, вбачає кару Господню за свої гріхи і почувається винним перед дочкою. Майже втративши надію на прозріння Іоланти, він знаходить лікаря-мавра, який вважає, що Іоланта має сама прагнути до зцілення. Принцеса зможе вилікуватись, лише коли дізнається про свою сліпоту. Король не хоче завдавати дочці такого удару. Але справжнім цілителем виявляється кохання. Несподівано в сад, де знаходиться палац Іоланти, потрапляють два юні лицарі, один з яких, Водемон, закохується в дівчину і розповідає їй про те, який прекрасний світ навколо неї. За це йому загрожує страта: король попереджає, що життя чи смерть лицаря залежать від того, чи прозріє Іоланта. Бажання врятувати лицаря зцілює принцесу. В опері «Іоланта» багато дослідників знаходять відголоски захоплення композитором філософією Спінози. Матеріальне й ідеальне перебувають у нерозривній єдності і умовою – у випадку з Іолантою – прозріння фізичного (матеріального) є прозріння духовне (ідеальне). Лікар-мавр Ебн-Хакіа у своєму монолозі (арії «Два світи»), написаному з явно вираженим східним колоритом, формулює філософсько-етичну концепцію прозріння: Два світи – тілесний і духовний – У всіх проявах буття Ми розділили умовно. Вони єдині, знаю я. Ніхто на світі не думає, Що тіло знає одне Як все в природі. Й почуття зору Не тільки в ньому міститься. І перш ніж відкрити для світла Мирські, смертні очі, Нам потрібно, щоб це почуття Пізнати зуміла душа. Петро Ілліч писав в листі до брата про оперу «Іоланта»: «Я напишу таку оперу, що всі плакати будуть». І справді, Чайковський ніби взяв реванш за свої минулі сюжети і – нехай у казці – з’єднав таки, нарешті, закоханих.

About event

Lyric opera in two acts
Libretto by Modest Tchaikovsky
Based on the Danish play King René's Daughter by Henrik Hertz

“A story has been found where I will prove to the whole world that lovers should remain alive in opera finals and that this is the true truth”
— P. I. Tchaikovsky

«Іоланта» (1891) – остання опера Петра Ілліча Чайковського – була написана ним за рік до смерті і по праву вважається найсвітлішою в творчості композитора. В основі лібрето – історія, яку описав датський поет Генріх Герц в драмі «Дочка короля Рене».

Characters

 IOLANTA, daughter of King Rene:
MARCH, Bertrand’s wife, nurse Iolanta:
Honored Artist of Ukraine Tatiana Spasskaya, Honored Artist of Ukraine Elena Starodubtseva, Marina Godulyan, Anastasia Martynyuk
BRIGITTA, girlfriend of Iolanta:
Honored Artist of Ukraine Natalia Shevchenko, Alina Vorokh, Alina Tkachuk
RENE, King of Provence:
Honored Artist of Ukraine Dmitriy Pavlyuk, Sergey Uzun, Viktor Shevchenko
ROBERT, Duke of Burgundy:
WODEMON, Burgundian knight:
EBN-HAKIA, Moorish doctor:
народний артист України Viktor Mityushkin, Yuriy Dudar, Vasiliy Dobrovolskiy, Alexey Zhmudenko
ALMERIK, squire of King Rene:
BERTRAN, gatekeeper of the royal castle:
1
/

Recommended

13
May
18:30
Opera
Eugene Onegin (Concert performance)
P. Tchaikovsky
Lyric scenes in 3 acts with one interval
Libretto by Kostyantyn Shylovskyy
based on the novel in verse by Оlexander Pushkin
To event list To event list
We use cookies.
By continuing to use our site, you consent to the processing of cookies and user data: location information; OS type and version; browser type and version; device type and screen resolution; sources of access to the site; OS language and browser; visited pages of the site and actions on them; ip-address for the purpose of site operation, retargeting, statistical research and transfer to third parties. If you do not want your data to be processed, leave the site.
I agree