Тривалість
3 години
1
/

Члени постановочної групи

Диригент-постановник:
головний диригент театру В’ячеслав Чернухо-Воліч
Режисер-постановник:
Художник-постановник:
Художник зі світла:
Хормейстер-постановник:

Зміст

Дія І

Вітальня салону паризької куртизанки Віолетти Валері. Вперше після хвороби вона запросила до себе гостей. Давній знайомий Віолетти, Гастон, знайомить її з Альфредом Жермоном, який нещодавно приїхав до Парижа. Залишившись наодинці, Альфред освідчується Віолетті в коханні. Але вона добре знає, що стосунки куртизанки та аристократа не принесуть їй щастя. Та Віолетта не відкриває своїх думок Альфреду, аби не засмучувати його. Вона дарує шанувальнику камелію на знак прихильності. Гості розходяться. Віолетта збентежена зізнанням Альфреда, проте переконує себе, що справжнє кохання не для неї.

Дія II

 

Перша картина

Передмістя Парижа. Минули три місяці відтоді, як закохані виїхали з міста. Із розмови з покоївкою Альфред випадково дізнається, що Віолетта потай розпродає своє майно, прагнучи уникнути матеріальної скрути. Чоловік їде до Парижа для владнання фінансових справ. За його відсутності до Віолетти приходить батько Альфреда, Жорж Жермон, і висуває звинувачення у розоренні та ганьбі його сина. Вона показує папери про розпродаж свого статку. Старий аристократ вражений такою самовідданістю та все ж просить розірвати нерівні стосунки. Жінка знає, що смертельно хвора і тому погоджується. Віолетта пише коханому останнього листа. Повертається Альфред і застає її вкрай схвильованою. Жінка запевняє його в своєму коханні, але прощається та йде. Альфредові приносять листа, де Віолетта повідомляє про розірвання їхніх стосунків. Альфред спочатку вважає, що вона покинула його через гроші, однак із прочитаного довідується, що Віолетта вирішила обрати колишній спосіб життя. З’являється Жорж Жермон і просить сина повернутися до родини. Альфред знаходить запрошення на бал від Флори Бервуа, подруги Віолетти. Він вирішує піти туди, аби помститися коханій.

Друга картина

Бал-маскарад у Флори. У супроводі барона Дюфоля з’являється Віолетта. Згодом приходить і Альфред. Йому неймовірно щастить у грі в карти. Він шукає сварки з бароном. Віолетта боїться дуелі та благає коханого піти. Молодий чоловік згоден, але тільки разом з нею. Віолетта відмовляється. Тоді Альфред привселюдно соромить її, кидаючи до ніг виграні гроші. Жорж Жермон дорікає сину за вчинок, а барон викликає ревнивця на дуель.

Дія IІІ

Віолетта важко хвора. Лікар намагається її підбадьорити, але одужання вже неможливе. З відкритого вікна доносяться звуки паризького карнавалу. Віолетта, прощаючись з життям, просить покоївку роздати біднякам всі гроші та знову перечитує рядки з листа Жоржа Жермона. Той пише, що під час дуелі Альфред поранив барона, тому мав поїхати за кордон. Незабаром він повернеться, щоб вибачитися перед Віолеттою, адже Жорж, як і обіцяв, відкрив синові таємницю її самопожертви. Приходить Альфред. Тепер, коли щастя так близько, Віолетта хоче жити, але сили залишають її. Жорж Жермон, який щойно з’явився, щиро кається. Проте долю не змінити: Віолетта вмирає, залишаючи на пам’ять коханому свій портрет.

Про подію

Опера виконується з двома антрактами
Лібрето Франческа Піаве
за романом Олександра Дюма-сина «Дама з камеліями»
Прем'єра нової версії відбулася 9-10 листопада 2019 року

Фото – Дмитро Скворцов, Юрій Литвиненко

Дійові особи

ВІОЛЕТТА ВАЛЕРІ, куртизанка (сопрано):
ФЛОРА БЕРВУА, її подруга (меццо-сопрано):
АННІНА, покоївка Віолетти (сопрано):
АЛЬФРЕД ЖЕРМОН (тенор):
ЖОРЖ ЖЕРМОН, його батько (баритон):
ГАСТОН, віконт де Летор'єр (тенор):
БАРОН ДЮФОЛЬ, покровитель Віолетти (баритон):
народний артист України Василь Навротський, Юрій Дудар, Сергій Узун
ЛІКАР ГРЕНВІЛЬ (бас):

Рекомендуємо

11
Лютого
16:00
Опери
Кармен
Жорж Бізе
Опера на 4 дії
Лібрето А. Мельяка та Л. Галеві за мотивами однойменної новели П. Меріме
15
Лютого
17:00
Опери
Запорожець за Дунаєм
С. Гулак-Артемовський
Комічна опера на 3 дії (виконується з одним антрактом)
Лібрето Семена Гулака-Артемовського
у літературній редакції Максима Рильського
18
Лютого
16:00
Опери
Аїда
Джузеппе Верді
Опера на 4 дії (виконується з двома антрактами)
Лібрето Антоніо Гісланцоні за сценарієм Франсуа Огюста Фердинана Маріетта
Перейти до афіші Перейти до афіші
Ми використовуємо cookies
Продовжуючи використовувати наш сайт, ви даєте згоду на обробку файлів cookie і призначених для користувача даних: відомості про місцезнаходження; тип і версія ОС; тип і версія браузера; тип пристрою і дозвіл його екрану; джерела входу на сайт; мова ОС і браузера; відвідані сторінки сайту і дії на них; ip-адреса з метою функціонування сайту, проведення ретаргетінга, проведення статистичних досліджень і передачі третім особам. Якщо ви не хочете, щоб ваші дані оброблялися, покиньте сайт.
Згоден