Опери

Шукачі перлів (Концертне виконання)

Жорж Бізе
Купити квиток
Прокрутіть вниз
Тривалість
2 години

Члени постановочної групи

Диригент-постановник:
головний диригент театру В’ячеслав Чернухо-Воліч
Режисер-постановник:
Хормейстер-постановник:
Художник-постановник:
Художник зі світла:

Зміст

Перша дія

Шукачі перлів зібралися, щоб обирати нового вождя. З усіх юнаків, честь стати ним дістається найкращому і найдосвідченішому – Зурзі. До них підходить незнайомець. Зурга впізнає в ньому друга дитинства – Надіра. Вони не бачилися багато років. Колись друзі зустріли красуню Лейлу. Обидва покохали її, і щоб не стати ворогами вирішили розійтись різними дорогами. Надір залишив рідну землю і відправився в далекі мандри. І ось зараз, вгамувавши свою пристрасть і біль, він повернувся. Зурга цікавиться, чи змінилися почуття друга до Лейли. Надір запевняє, що більше не претендує на неї. Його слова спонукають Зургу з хвилюванням і болем згадати давню історію. Юнаки клянуться у вічній дружбі. З’являється жриця, чиї молитви і спів покликані оберігати шукачів перлів під час небезпечного промислу від злих духів. Ніхто не підозрює, що жриця – це Лейла. Помітивши Надіра, дівчина не може стримати емоцій, які захлеснули її. Зурга бере з невпізнаної ним Лейли клятву: під страхом смерті вона не має права показувати свого обличчя і повинна залишатися вірною обітниці цнотливості. Почувши голос жінки, Надір впізнає в ній Лейлу і з новою силою в його серці пробуджується колишнє кохання. Верховний жрець Нурабад супроводжує Лейлу і нагадує про клятву. Дівчина запевняє, що вміє тримати слово. Вона згадує, як в дитинстві, ризикуючи життям, сховала в своєму будинку втікача, за яким гналися вороги. На знак подяки той подарував їй намисто, з яким вона не розлучається дотепер. Лейла поринає у спогади про своє кохання.

Друга дія

Здалеку долинає пісня Надіра, який вирішив зустрітися з коханою, не дивлячись на заборону. Радість від зустрічі і страх перед карою борються в серці дівчини. Вона просить Надіра піти, але Нурабад вже тут, а разом з ним – підняті тривожної новиною ловці перлів. Вони вимагають смертної кари для зрадників. Зурга, бажаючи допомогти другу, наказує відпустити клятвопорушників, але дізнавшись, що жриця – Лейла, в гніві вирішує, що помруть вони обоє. Згодом до Зурги приводять Лейлу. Вона не збирається просити пощади для себе, адже вона порушила обітницю і з гордістю прийме покарання, але щиро просить врятувати Надіра. Це ще більше гнівить Зургу. Охоплений ревнощами, він зізнається Лейлі в коханні і намагається оволодіти нею. Дівчина проклинає його, а Зурга знову наполягає на страті. Лейла просить виконати останнє прохання – віднести її намисто матері. Зурга впізнає в коштовності подарунок, що він колись дав дівчинці, яка врятувала його. Чоловік вражений, адже тільки що, засудив до смерті ту, якій завдячує життям. Народ божеволіє в передчутті кривавого обряду. Лейла і Надір очікують на смерть. Несподівано Зурга повідомляє, що розгнівані боги наслали вогонь на їхні помешкання. Народ поспішає гасити полум’я. Зурга звільняє Надіра і Лейлу. Щоб врятувати її, він підпалив село, і тепер закохані вільні. Зурга вказує їм шлях до втечі.

Про подію

Опера на 3 дії (виконується з одним антрактом).
Лібрето Ежена Кормона і Мішеля Карре.

Дійові особи

Надір:
заслужений артист України Владислав Горай, Олександр Прокопович
Нурабад:
заслужений артист України Дмитро Павлюк, Віктор Шевченко

Рекомендуємо

28
Вересня
18:30
Опери
Любовний напій
Гаетано Доніцетті
Опера на 2 дії
Лібрето Феліче Романі за мотивами лібрето Ежена Скриба до опери "Любовне зілля"
07
Жовтня
18:30
Опери
Богема
Джакомо Пуччині
Опера в 4-х діях, виконується з одним антрактом
Лібрето Луїджі Ілліка та Джузеппе Джакози
По книзі Мюрже «Сцени богемного життя»
15
Жовтня
18:30
Опери
Турандот
Джакомо Пуччіні
Опера виконується з двома антрактами
Лібрето Джузеппе Адамі та Ренато Симоні
за сюжетом п'єси Карло Гоцци «Турандот»

Режисерська версія Крістіана фон Гьотcа
Перейти до афіші Перейти до афіші
Ми використовуємо cookies
Продовжуючи використовувати наш сайт, ви даєте згоду на обробку файлів cookie і призначених для користувача даних: відомості про місцезнаходження; тип і версія ОС; тип і версія браузера; тип пристрою і дозвіл його екрану; джерела входу на сайт; мова ОС і браузера; відвідані сторінки сайту і дії на них; ip-адреса з метою функціонування сайту, проведення ретаргетінга, проведення статистичних досліджень і передачі третім особам. Якщо ви не хочете, щоб ваші дані оброблялися, покиньте сайт.
Згоден