Балети | Юному глядачу

Лускунчик (Балетна студія С. Антипової)

П.І.Чайковський
Купити квиток
Прокрутіть вниз

Майбутні дати

Лютий

ПН
ВТ
СР
ЧТ
ПТ
СБ
НД
1
2
3
4
5
6
7
8
9
10
11
12
13
14
15
16
17
18
19
20
21
22
23
24
25
26
27
28

Березень

ПН
ВТ
СР
ЧТ
ПТ
СБ
НД
1
2
3
4
5
6
7
8
9
10
11
12
13
14
15
16
17
18
19
20
21
22
23
24
25
26
27
28
29
30
31
 
 
 
 

13 Березня, Субота
12:00
₴ 35-220
Купити квиток

Інформація

Тривалість
Тривалість вистави з урахуванням антракту: 1 година 40 хвилин

Про подію

Балет-феєрія в 2-х діях
Лібрето Маріуса Петіпа
за мотивами казки Ернста Гофмана «Лускунчик і мишачий король» в редакції Сергія Кочергіна

Тривалість вистави з урахуванням антракту: 1 година 40 хвилин

Хореограф-постановник - Сергій Кочергін
Художник-постановник - Ганна Юрко
Художник по костюмах - Марина Подільська
Художники-декоратори - Федір Кравчик, Сергій Басок
Художній керівник постановки - заслужена артистка України Світлана Антіпова

Прем'єра відбулася 31 грудня 2012 року

використовується фонограма

Зміст

Короткий зміст

Дія перша

Картина перша

Багато років тому в переддень Різдва в маленькому німецькому містечку сталася дивна історія. Іскристий сніг, даруючи казковий настрій всім городянам, покрив даху будівель, яскраві вітрини магазинів і розлогі гілки ялин. У передчутті новорічного дива жителі поспішали додому з подарунками, накривали святкові столи і з нетерпінням чекали гостей. Того вечора затишний будиночок родини Штальбаум наповнився дзвінким сміхом друзів, музикою і танцями. Розкішно прикрашена, сяюча вогниками ялинка особливо радувала дітей Штальбаум – Машу і Фріца. У розпал торжества з’явився загадковий гість в костюмі чарівника, і одним помахом руки оживив іграшки. Підкоряючись Майстру, ляльки починали танцювати. Діти дізналися в незнайомцеві свого хрещеного, лялькових справ майстра – Дроссельмейера. Маша з радістю прийняла подарунок хрещеного – забавну і безглузду ляльку Лускунчик. Це не просто лялька, – він був влаштований так, що міг розколювати горіхи. Гра зі Лускунчиком все більше захоплювала Машу, їй вже здавалося, що це зовсім не іграшка, а жива людина, нехай і негарний, але з ніжною і прекрасною душею. Фріц, як всі хлопці почав експериментувати з механізмом ляльки, але в його невмілих руках іграшка, в кінці кінців, зламалася. Маші стало шкода Лускунчика. Вона поклала любиться їй ляльку спати під ялинку. Свято закінчилося, гості танцювали останній танець і розійшлися по домівках.

Картина друга

Феї сповістили про настання чарівної різдвяної ночі. Маленькій Маші не спалося. Перемагаючи страх, дівчинка повернулася в кімнату з ялинкою, щоб провідати Лускунчика. Заколисана добрими Феями, Маша заснула, притискаючи до себе улюблену іграшку. Уві сні чи наяву дівчинка побачила, як ялинка засвітилась таємничим світлом, а ляльки ожили. Несподівано з щілин в підлозі з’явилася армія мишей на чолі зі своїм Королем. Ляльки були в жаху і сум’ятті. Тільки винахідливість і хоробрість Лускунчика врятували всіх: збудувавши іграшки, він сміливо повів їх в бій з мишачим військом і здобув перемогу. І раптом з виродка Лускунчик перетворився на прекрасного принца. Він запросив Машу відвідати його країну казок і чудес.

Дія друга

У чарівному хороводі кружляли легкі сніжинки, устеляючи шлях пухнастим снігом до палацу солодощів Конфітюренбург. Машу і Лускунчика вітали батьки принца – Фея Драже і Зефір, а також жителі казкової країни – морозиво, цукерки, карамельки і льодяники. Але раптом з’явився Мишачий Король, який переслідував закоханих Машу і Лускунчика до самого палацу. Принц вступив з ним у двобій і переміг. Розпочалося свято. Всі були щасливі, що підлий Мишачий Король переможений. Ялинка спалахнула різнобарвними вогнями, квіти ожили і почали танцювати. Придворні виконали “смачні” танці: іспанська – «Шоколад», арабська – «Кава», китайський – «Чай», російський – «Пряники». Весь цукерковий народ на чолі з феєю Драже привітали нареченого і наречену – Лускунчика і Машу з їх весіллям і пригостили смачним тортом.

Рекомендуємо

04
Березня
18:30
Балети
Жизель
Адольф Шарль Адан
06
Березня
18:30
Балети
Чарівність балету
Вечір старовинної та класичної хореографії
13
Березня
12:00
Балети Юному глядачу
Лускунчик (Балетна студія С. Антипової)
П.І.Чайковський
13
Березня
18:30
Балети
Лебедине озеро
П.І. Чайковський
17
Березня
18:30
Балети
Кармен-сюїта
Музика Жоржа Бізе – Родіона Щедріна
19
Березня
18:30
Балети
Маскарад
Арам Хачатурян
Лібрето Г. Севояна, Л. Вільвовської, М. Долгополова, Н. Риженко, В. Смирнова-Голованова по однойменній драмі М. Ю. Лермонтова.
20
Березня
12:00
Балети Юному глядачу
Народження балерини
На музику П. Чайковського, К. Сен-Санса, Р. Шумана, Л. Деліба
21
Березня
12:00
Балети Юному глядачу
Червона Шапочка (Балетна студія С. Антипової)
Музика Адольфа Адана, Людвіга ван Бетховена, Джузеппе Верді, Шарля Гуно, Поля Моріа, Джоаккіно Россіні, Петра Чайковського, Йоганна Штрауса
25
Березня
18:30
Балети
Дон Кіхот
Людвіг Мінкус
27
Березня
18:30
Балети
Крик
Музика Сержа Упена, Жерара Ванденбрука, Ервана Меллека, Джованні Солліми, Анрі Торга, Макса Ріхтера, Петериса Васкса, Ріхарда Вагнера.
31
Березня
18:30
Прем'єра
Балети
Лускунчик
Петро Чайковський
Балет-феєрія на дві дії з прологом
Лібрето Маріуса Петіпа в редакції народного артиста України Сергія Бондура
за мотивами казки Ернста Гофмана «Лускунчик і мишачий король»
Перейти до афіші Перейти до афіші
Ми використовуємо cookies
Продовжуючи використовувати наш сайт, ви даєте згоду на обробку файлів cookie і призначених для користувача даних: відомості про місцезнаходження; тип і версія ОС; тип і версія браузера; тип пристрою і дозвіл його екрану; джерела входу на сайт; мова ОС і браузера; відвідані сторінки сайту і дії на них; ip-адреса з метою функціонування сайту, проведення ретаргетінга, проведення статистичних досліджень і передачі третім особам. Якщо ви не хочете, щоб ваші дані оброблялися, покиньте сайт.
Згоден