Опери

Шукачі перлів

Жорж Бізе
Купити квиток
Прокрутіть вниз

Майбутні дати

Лютий

ПН
ВТ
СР
ЧТ
ПТ
СБ
НД
1
2
3
4
5
6
7
8
9
10
11
12
13
14
15
16
17
18
19
20
21
22
23
24
25
26
27
28

Березень

ПН
ВТ
СР
ЧТ
ПТ
СБ
НД
1
2
3
4
5
6
7
8
9
10
11
12
13
14
15
16
17
18
19
20
21
22
23
24
25
26
27
28
29
30
31
 
 
 
 

28 Лютого, Неділя
18:30
₴ 50-410
Купити квиток
12 Березня, П’ятниця
18:30
₴ 50-410
Купити квиток

Інформація

Тривалість
2 години

Про подію

Опера виконується з одним антрактом
Лібрето Ежена Кормона і Мішеля Карре

Члени постановочної групи

Диригент-постановник:
Режисер-постановник:
Хормейстер-постановник:
Художник-постановник:
Художниця зі світла:

Зміст

Перша дія

Шукачі перлів зібралися, щоб обирати нового вождя. З усіх юнаків, честь стати ним дістається найкращому і найдосвідченішому – Зурзі. До них підходить незнайомець. Зурга впізнає в ньому друга дитинства – Надіра. Вони не бачилися багато років. Колись друзі зустріли красуню Лейлу. Обидва покохали її, і щоб не стати ворогами вирішили розійтись різними дорогами. Надір залишив рідну землю і відправився в далекі мандри. І ось зараз, вгамувавши свою пристрасть і біль, він повернувся. Зурга цікавиться, чи змінилися почуття друга до Лейли. Надір запевняє, що більше не претендує на неї. Його слова спонукають Зургу з хвилюванням і болем згадати давню історію. Юнаки клянуться у вічній дружбі. З’являється жриця, чиї молитви і спів покликані оберігати шукачів перлів під час небезпечного промислу від злих духів. Ніхто не підозрює, що жриця – це Лейла. Помітивши Надіра, дівчина не може стримати емоцій, які захлеснули її. Зурга бере з невпізнаної ним Лейли клятву: під страхом смерті вона не має права показувати свого обличчя і повинна залишатися вірною обітниці цнотливості. Почувши голос жінки, Надір впізнає в ній Лейлу і з новою силою в його серці пробуджується колишнє кохання. Верховний жрець Нурабад супроводжує Лейлу і нагадує про клятву. Дівчина запевняє, що вміє тримати слово. Вона згадує, як в дитинстві, ризикуючи життям, сховала в своєму будинку втікача, за яким гналися вороги. На знак подяки той подарував їй намисто, з яким вона не розлучається дотепер. Лейла поринає у спогади про своє кохання.

Друга дія

Здалеку долинає пісня Надіра, який вирішив зустрітися з коханою, не дивлячись на заборону. Радість від зустрічі і страх перед карою борються в серці дівчини. Вона просить Надіра піти, але Нурабад вже тут, а разом з ним – підняті тривожної новиною ловці перлів. Вони вимагають смертної кари для зрадників. Зурга, бажаючи допомогти другу, наказує відпустити клятвопорушників, але дізнавшись, що жриця – Лейла, в гніві вирішує, що помруть вони обоє. Згодом до Зурги приводять Лейлу. Вона не збирається просити пощади для себе, адже вона порушила обітницю і з гордістю прийме покарання, але щиро просить врятувати Надіра. Це ще більше гнівить Зургу. Охоплений ревнощами, він зізнається Лейлі в коханні і намагається оволодіти нею. Дівчина проклинає його, а Зурга знову наполягає на страті. Лейла просить виконати останнє прохання – віднести її намисто матері. Зурга впізнає в коштовності подарунок, що він колись дав дівчинці, яка врятувала його. Чоловік вражений, адже тільки що, засудив до смерті ту, якій завдячує життям. Народ божеволіє в передчутті кривавого обряду. Лейла і Надір очікують на смерть. Несподівано Зурга повідомляє, що розгнівані боги наслали вогонь на їхні помешкання. Народ поспішає гасити полум’я. Зурга звільняє Надіра і Лейлу. Щоб врятувати її, він підпалив село, і тепер закохані вільні. Зурга вказує їм шлях до втечі.

Дійові особи

Надір:
заслужений артист України Владислав Горай
Нурабад:
заслужений артист України Дмитро Павлюк

Склад виконавців на найближчі дати

Рекомендуємо

28
Лютого
18:30
Прем'єра
Опери
Шукачі перлів
Жорж Бізе
Пам'яті Г.Поліванової та Я.Вощака
05
Березня
18:30
Опери
Іоланта
Петро Чайковський
12
Березня
18:30
Прем'єра
Опери
Шукачі перлів
Жорж Бізе
Пам'яті Г.Поліванової та Я.Вощака
14
Березня
18:30
Опери
Аїда
Джузеппе Верді
Опера виконується з двома антрактами
Лібрето Антоніо Гісланцоні
за сценарієм Огюста Марієтта
20
Березня
18:30
Опери
Севільський цирульник
Джоаккіно Россіні
Сцени з опери виконуються без антракту
21
Березня
18:30
Опери
Флорія Тоска
Джакомо Пучіні
Опера виконується з двома антрактами
Лібрето Луїджі Ілліки та Джузеппе Джакози за однойменною драмою Віктор’єна Сарду
28
Березня
18:30
Опери
Євгеній Онєгін (Концертне виконання)
Петро Чайковський
Ліричні сцени на 3 дії
Виконуються з одним антрактом
Лібрето Костянтина Шиловського за однойменним романом у віршах Олександра Пушкіна
Перейти до афіші Перейти до афіші
Ми використовуємо cookies
Продовжуючи використовувати наш сайт, ви даєте згоду на обробку файлів cookie і призначених для користувача даних: відомості про місцезнаходження; тип і версія ОС; тип і версія браузера; тип пристрою і дозвіл його екрану; джерела входу на сайт; мова ОС і браузера; відвідані сторінки сайту і дії на них; ip-адреса з метою функціонування сайту, проведення ретаргетінга, проведення статистичних досліджень і передачі третім особам. Якщо ви не хочете, щоб ваші дані оброблялися, покиньте сайт.
Згоден