Опери | Юному глядачу

Білосніжка та семеро гномів

Е. Колмановський
Прокрутіть вниз
Тривалість
1 година 40 хвилин

Члени постановочної групи

Диригенти:
Диригент-постановник:
Режисер-постановник:
Художник:
Художниці з костюмів:
заслужена художниця України Наталія Бевзенко-Зінкіна, Жанна Гайліс

Зміст

Пролог

З давніх-давен у чарівній країні живуть веселі гноми – казкові карлики з незвичайними іменами – Понеділок, Вівторок, Середа, Четвер, П’ятниця, Субота і Неділя. Сьогодні вони прийшли привітатися з усіма вами та повідати захоплюючу історію про принцесу Білосніжку.  Дівчина була дуже вродливою: очі – блакитні, немов озера, вуста червоні, як пелюстки троянд, а обличчя – біліше, ніж сніг. Тому її і назвали – Білосніжкою.  Ще маленькою принцеса втратила батьків і її виховувала Королева-мачуха – дуже зла і високомірна красуня, яка до того ж була чаклункою. Боялася правителька, що одного разу Білосніжка стане гарнішою за неї, і тому вдягала дівчинку в лахміття і доручала їй найчорнішу роботу. Багато горя завдала вона падчерці, але душа і серце Білосніжки було такими добрими, що вона прощала всі образи і бажала Королеві лише щастя…

Дія перша

За високими мурами неприступного замку живе Королева. Вже довгий час мешканці королівства  супротивляться її правлінню, але в боротьбі з її злими чарами сил не вистачає. Повсталий народ очолив Вождь – безстрашний борець за свободу, захисник знедолених. Головний виконувач королівських бажань повідомляє володарці  новину: нарешті піймано Вождя. Його допитують: на його руках важкі кайдани, а за спиною стоять кати. Королева намагається дізнатися у Вождя, де повстанці сховали своїх дітей. Вона розуміє, що діти виростуть, стануть воїнами і зможуть помститися їй. Молодий вождь готовый на смерть заради свого народу і відмовляється видати таємницю, бо вірить у близьку перемогу. Розгнівана Королева наказує стратити юнака. Білосніжка випадково зустрічає Вождя. З першого погляду молоді люди закохуються одне в одного.Дівчина намагається звільнити полоненого, але в неї нічого не виходить. Улюблене заняття пихатої Королеви – милуватися своєю красою у чарівному дзеркалі. Вона постійно його запитує: хто у королівстві найвродливіша? І завжди отримує одну й ту ж відповідь: звичайно ж, вона, Королева. Але що сталося? Сьогодні, коли Білосніжці виповнилося шістнадцять років, саме її дзеркало назвало найгарнішою! Королева, яка постійно була зайнята чорною магією і знущаннями над народом, не помітила, коли Білосніжка підросла і стала прекраснішою, ніж ясний день і гарнішою за саму Королеву. Заздрість наповнила серце правительки і вона вирішила знищити падчерку. Цю роботу вона доручає Лісничому. Він має завести дівчину до лісу і вбити. Однак чоловіку стало шкода Білосніжки і він її відпускає за умови, що та заховається далеко в лісі і ніколи більше не покажеться на очі злій Королеві.

Дія друга

Білосніжка заблукала у глухому лісі. Випадково вона помічає хатинку гномів. Вони уважно слухають розповідь дівчини про її нелегку долю і вирішують допомогти. Тим часом Королева дізнається, що Білосніжка жива, і вирішує вбити її сама. В образі немічної бабусі вона підходить до дівчини і пригощає її чарівним отруйним яблуком. Білосніжка кусає те яблуко – і падає замертво.Гноми сумують за дівчиною, яка так їм подобається. Але Білосніжка ще не вмерла. Закоханий в неї юнак має встигнути поцілувати дівчину до того часу, як годинник проб’є тричі. Гноми вирішують діяти: вони вриваються до замку Королеви і своїм сміхом зупиняють страту Вождя народу. Від їхнього сміху усі злі персонажі казки провалюються до підземелля. Вождя звільнено. Він ніжно цілує Білосніжку  – і вона оживає.

Про подію

Едуард Савельйович Колмановський - радянський і російський композитор, народний артист СРСР. Крім опери "Білосніжка", створеної в 1965 році, він писав музику до драматичних вистав, відомі пісні "Я тебе люблю, життя", "Альоша", "Чоловіки", "Я працюю як фокусник "," Журавель " та інші. Сюжет опери "Білосніжка та сім гномів" запозичений у німецьких казкарів братів Грімм. Не лише діти, а й дорослі в захваті від веселих пригод своїх незвичайних героїв. Едуард Колмановський додав до відомої історії нові риси, але зберіг доброту, розваги та чарівність, які є еталонами для казки.

Дійові особи

МОЛОДИЙ ВОЖДЬ:
, , ,
ГОЛОВНИЙ ВИКОНАВЕЦЬ КОРОЛІВСЬКИХ БАЖАНЬ:
ЛІСНИЧИЙ:
Беруть участь дитячий хор "Перлини Одеси":
Керівниця Лариса Гарбуз
1
/
Ми використовуємо cookies
Продовжуючи використовувати наш сайт, ви даєте згоду на обробку файлів cookie і призначених для користувача даних: відомості про місцезнаходження; тип і версія ОС; тип і версія браузера; тип пристрою і дозвіл його екрану; джерела входу на сайт; мова ОС і браузера; відвідані сторінки сайту і дії на них; ip-адреса з метою функціонування сайту, проведення ретаргетінга, проведення статистичних досліджень і передачі третім особам. Якщо ви не хочете, щоб ваші дані оброблялися, покиньте сайт.
Згоден