Балети

Таємниця Віденського лісу

Музика Ґустава Малера та Йоганна Штрауса
Купити квиток
Прокрутіть вниз

Майбутні дати

Березень

ПН
ВТ
СР
ЧТ
ПТ
СБ
НД
 
 
1
2
3
4
5
6
7
8
9
10
11
12
13
14
15
16
17
18
19
20
21
22
23
24
25
26
27
28
29
30
31
 
 

Квітень

ПН
ВТ
СР
ЧТ
ПТ
СБ
НД
 
 
 
 
 
1
2
3
4
5
6
7
8
9
10
11
12
13
14
15
16
17
18
19
20
21
22
23
24
25
26
27
28
29
30

31 Березня, П’ятниця
17:00
₴ 100 - 500
Купити квиток
Тривалість
1 година 30 хвилин
Диригенти:
заслужений артист України Ігор Шаврук, Віталій Ковальчук
1
/

Члени постановочної групи

Диригент-постановник:
Балетмейстер-постановник:
Художник-постановник:
заслужений художник України Наталія Бевзенко-Зінкіна

Зміст

Дія перша

Австрійський імператорський двір вирішує продати Віденський ліс, аби поповнити спорожнілу казну. Новий власник планує повирубувати дерева. Хранитель хащі Троль скликає лісових духів і дріад. Разом вони вирішують, як запобігти знищенню своєї обителі. В імператорському замку в передмісті Відня дають бал. Гості кружляють у вальсах, відплясують запальні польки. Тим часом правитель Австрії обговорює з торговцем Йозефом угоду про продаж лісу. Розпорядник балу – хитрий Троль. Він зводить у танці Марію, наречену Йозефа, з кронпринцом Рудольфом. Юнак і дівчина закохуються один в одного з першого погляду і домовляються про побачення у Віденському лісі. Свято закінчується. Імператор підписує документ щодо продажу лісу. Йозеф з друзями відзначає у шинку на узліссі вдалу угоду. У цей же час Марія і Рудольф зустрічаються в лісі. Захопившись один одним, вони підходять до шинку. Закоханих помічає Йозеф. У гніві він кидається з ножем на спадкоємця престолу. Марія заступає йому шлях і приймає смертельний удар … Дівчина помирає на руках у Рудольфа.

Дія друга

Рудольф сумує по своїй коханій. Три лісові феї – Води, Вогню і Повітря – намагаються увести принца до світу мрій і забуття. Однак він опирається їх чарам. Троль пропонує юнакові угоду: йому повернуть Марію, якщо парубок захистить ліс від вирубки. Принц кидає виклик Йозефу. Всі лісові мешканці допомагають Рудольфу. Нарешті лиходія повержено. Чарівні духи повертають кронпринцу його кохану. Всі разом святкують перемогу добра, світла і краси.

Про подію

Балет на дві дії.
Художник з костюмів – Наталія Баданіна.

Прем’єри балету пройшли 17, 18 і 24 грудня 2011 року.

Австрійську столицю півколом оточує Wienerwald – Віденський ліс. Великий зелений масив в оточенні гір – одна з примітних місцевостей Австрії, осяяна романтичним ореолом. Він дивом зберігся до наших днів. Після руйнівної війни з Прусією спустілу австрійську скарбницю потрібно було терміново наповнити і Віденський ліс вирішили продати торгівцю лісом. Столітні дерева не вирубали лише завдяки якомусь Шеффелю, колишньому офіцеру Його Імператорської Величності, який збурив у пресі компанію протесту. Заснувавши «Рух за порятунок Віденського лісу», Шеффель, після дворічної боротьби, домігся того, що Імператорська Канцелярія відмінила своє власне рішення про його продаж. З Віденським лісом пов’язана творчість багатьох великих поетів і філософів, художників та композиторів. Його краса надихала Моцарта, Шуберта, Бетховена, Штрауса, Малера. Тут, під покровом дерев, зберігається таємниця майєрлінгської трагедії. В замку Майєрлінг у 1889 році добровільно пішли з життя кронпринц Рудольф – єдиний спадкоємець австрійського імператора Франці-Йосипа, та його кохана Марія Вечера. Самогубство цієї пари – одна з найтрагічніших і найзагадковіших любовних історій ХІХ століття. Донині справжні причини загибелі двох закоханих невідомі. Творці балету «Таємниця Віденського лісу» – хореограф і автор лібрето Юрій Васюченко та автор музичної концепції диригент Оксана Линів – дозволили собі перетворити цю історію в легенду і дати їй нове життя. Музика балету «Таємниця Віденського лісу» представлена двома великими композиторами-сучасниками – Густавом Малером та Йоганном Штраусом. Їх об’єднує не тільки час, але й єдиний простір Відня, любов до австрійської культури, природи, народної музики, яку вони використовували у своїй творчості. Концептуальна ідея балету побудована на поєднанні епізодів із творів цих видатних австрійських композиторів. Фантастичний світ природи і експресія почуттів Густава Малера переплітається з вишуканою естетикою Йоганна Штрауса. Органічне переплетіння творів Малера й Штрауса створює неповторну музичну атмосферу Відня на рубежі ХІХ – ХХ століть.

Рекомендуємо

24
Березня
17:00
Балети
Шопеніана
Музика Фредеріка Шопена
Хореографічна сюїта на одну дію
24
Березня
17:00
Балети
Пахіта
Людвіг Мінкус
Балет на 1 дію за мотивами новели Мігеля Сервантеса «Циганочка».
26
Березня
16:00
Балети
Дон Кіхот
Людвиг Мінкус
Балет на 2 дії за мотивами однойменного роману Мігеля де Сервантеса
31
Березня
17:00
Балети
Таємниця Віденського лісу
Музика Ґустава Малера та Йоганна Штрауса
Балет на дві дії
02
Квітня
12:00
Балети Юному глядачу
Білосніжка
Б. Павловський
Балет на дві дії
Лібрето Яніни Кисельової за мотивами казки братів Грімм «Білосніжка та семеро гномів»
Перейти до афіші Перейти до афіші
Ми використовуємо cookies
Продовжуючи використовувати наш сайт, ви даєте згоду на обробку файлів cookie і призначених для користувача даних: відомості про місцезнаходження; тип і версія ОС; тип і версія браузера; тип пристрою і дозвіл його екрану; джерела входу на сайт; мова ОС і браузера; відвідані сторінки сайту і дії на них; ip-адреса з метою функціонування сайту, проведення ретаргетінга, проведення статистичних досліджень і передачі третім особам. Якщо ви не хочете, щоб ваші дані оброблялися, покиньте сайт.
Згоден