До колективу театру приєдналася головна запрошена диригентка Оксана Линів!

Раді повідомити, що до колективу нашого театру приєдналася головна запрошена диригентка Оксана Линів!

Ми з нетерпінням чекаємо на майбутні проєкти, які стануть можливими завдяки цій співпраці!

Сьогодні о 18:30 Оксана Линів продиригує в Одеському оперному театрі концертну програму "Чайковський-Гала".

Оксана Линів - всесвітньо відома українська диригентка, одна з найвидатніших жінок-диригентів на світовій сцені. Вона працює з численними провідними оркестрами та оперними театрами Австрії, Німеччини, Чехії, Франції, Швейцарії, Іспанії, Швеції, Естонії, Угорщини, Румунії, Японії та України. Серед них Баварська державна опера, Берлінська державна опера, Gran Teatre del Liceu Barcelona, Theater an der Wien, Державна Опера Штутгарта, Франкфуртська Опера, Королівська шведська опера, Львівська національна опера, Одеська національна опера та багато інших, оркестри Bayerisches Staatsorchester, Staatskapelle Berlin, Symphonieorchester des Bayerischen Rundfunks, RSO-Wien, Münchner Philharmoniker, Orchestra Philharmonie Luxembourg, Düsseldorfer Symphoniker, Graz Philharmonic Orchestra, Toulon Opera orchestra та інші.

Інтернаціональна диригентка, засновниця та художня керівниця фестивалю «LvivMozArt», Львів (Україна), засновниця та головна диригентка Молодіжного симфонічного оркестру України/YsOU. Офіційно оголошена першою жінкою-диригентом в історії Байройтського оперного фестивалю, з дебютною постановкою «Летючий голандець» до відкриття фестивалю 2021 року. У листопаді 2020 р. була нагороджена премією Oper!Awards як Краща оперна диригентка 2020. 2017-2020 - головна диригентка Опери та Філармонійного оркестру Ґраца, Австрія.

Cезон 2019/20 був відзначений важливими дебютами з Staatskapelle Berlin, Мюнхенським філармонійним оркестром, Staatskapelle Berlin (Boulez Saal від Barenboim-Said Akademie в Берліні). Серед визначних подій - поновлення опер "Медея" Л. Керубіні та "Чарівна флейта" В. А. Моцарта в Берлінській державній опері, постановка "Аїди" Дж. Верді в історичному комплексі Храм Хатшепсут у Луксорі (Єгипет); постановки опер «Дон Карлос» Дж. ​​Верді, «Пасажирка» М. Вайнберга (на жаль, прем’єра була скасована через пандемію COVID-19) та балету С. Прокоф’єва «Попелюшка» в Опері Грац (Австрія); та багатоочікуване повернення до Баварської Державної опери з новою постановкою «Юдіт», до якої входять Концерт для оркестру та опера "Замок Синьої бороди" Б. Бартока . У наступному сезоні очікуються дебюти Оксани Линів в Національній опері Парижу та Опері Франкфурту, постановки в Державній опері Штутгарта та Театрі-ан-дер-Він (Відень), а також співпраця з Академією Караяна від Berliner Philharmoniker, Симфонічним оркестром Віденського радіо та поновлення постановки «Юдіт» в Баварській державній опері.

Стрімка міжнародна кар'єра Линів почалася в 2004 році, коли молода українка завоювала третю премію на Міжнародному конкурсі диригентів Густава Малера в Німеччині. Диригентську освіту Оксана отримала в Львівській музичній академії, а потім продовжила навчання у Вищій Школі музики у Дрездені. У 2008-2013 роках вона працювала в Одеському національному академічному театрі опери та балету. Після цього, у 2013-2017 роках, вона була диригентом та музичним асистентом головного музичного директора в Баварській державній опері в Мюнхені, Німеччина.

Паралельно з блискучою міжнародною кар'єрою Оксана Линів палко опікується розвитком класичної музики в Україні та відома як посол культури України у світі. За свої міжнародні успіхи та відданість розвитку української культури вона була відзначена званням Почесного посла міста Львова та численними престижними українськими нагородами: медаллю «За інтелектуальну мужність» журналу «Ji», «Люди Львова» (2017 ), «Люди сучасності» (2017), «BOOM Awards 2018»; за свої останні міжнародні проекти вона увійшла в рейтинги «100 найвпливовіших жінок України» (2018), «100 найвпливовіших українців» від журналу «Фокус» та «Топ-100» від журналу «NV» (2019).

Крім того, Оксана Линів є лауреатом престижної міжнародної премії TREBBIA у номінації «За мистецьку діяльність» (Чехія, 2019), отримала статус «Зірка року 2015» у номінації «Класика» та приз Мюнхенського оперного фестивалю у 2015 році, два роки в поспіль вона була номінована як "Штирійка року" у категорії "Мистецтво" (2018-2019, Грац, Австрія).

У 2016 році вона ініціювала заснування Міжнародного фестивалю класичної музики LvivMozArt у Львові, Україна, і з того часу успішно очолює його як художня керівниця. Також у 2016 році з ініціативи Оксани Линів був заснований Молодіжний симфонічний оркестр України / YsOU, перший і єдиний молодіжний оркестр, який об’єднує талановиту молодь з усієї України. Оркестр став потужною платформою для розвитку молодих музикантів віком від 12 до 22 років, а також вже завоював міжнародне визнання своїми блискучими виступами у Бонні (Фестиваль Beethovenfest Bonn), Берліні ( фестиваль молодіжних оркестрів Young Euro Classic), Байройті (Фестиваль молодих артистів Байройту), Граці (Musikverein Graz), Львові (фестиваль LvivMozArt) та Києві.

Ми використовуємо cookies
Продовжуючи використовувати наш сайт, ви даєте згоду на обробку файлів cookie і призначених для користувача даних: відомості про місцезнаходження; тип і версія ОС; тип і версія браузера; тип пристрою і дозвіл його екрану; джерела входу на сайт; мова ОС і браузера; відвідані сторінки сайту і дії на них; ip-адреса з метою функціонування сайту, проведення ретаргетінга, проведення статистичних досліджень і передачі третім особам. Якщо ви не хочете, щоб ваші дані оброблялися, покиньте сайт.
Згоден