Правила відвідування театру
Шановні глядачі!
Ми завжди раді бачити вас в Одеському національному академічному театрі опери та балету! Просимо Вас ознайомитися з Правилами відвідування театру.

Театр є пам’яткою культурної спадщини, що прийнята під охорону державою Україна.

1. Купуючи театральний квиток, Глядач приймає на себе зобов'язання дотримуватися цих Правил.

2. Квиток з суттєвими ушкодженнями (неможливо прочитати дату, час, штрих-код, тощо) є недійсним. Глядачі з такими квитками до Театру не допускаються, дублікати таких квитків не видаються та їх вартість не відшкодовується.

3. Один квиток дає право перегляду вистави (концерту) одній особі.

4. Діти до 12-ти років на вистави (концерти) без супроводу дорослих не допускаються.
Дорослий, який супроводжує дитину повинен постійно знаходитися поруч з нею.
На вечірні вистави (концерти), що починаються після 16:00 допускаються діти від 7 років у супроводі дорослих за наявності окремого квитка.
На ранкові вистави (концерти), що розпочинаються о 12:00, допускаються діти віком до 4 років у супроводі дорослих без надання окремого місця.

5. Пропуск Глядачів до Театру починається за 45 хвилин до початку вистави (концерту).
Після початку вистави (концерту) вхід в глядацьку залу забороняється.
Глядачі, які запізнилися на виставу (концерт) до антракту займають місця, запропоновані адміністратором, щоб не заважати артистам та іншим Глядачам. В антракті Глядачі займають місця, вказані у квитках.
Квиток не підлягає обміну або поверненню в разі запізнення Глядача на виставу (концерт).

6. Глядачі повинні дослуховуватися рекомендацій адміністраторів і контролерів квитків.

7. З метою безпеки Глядачів, вхід в Театр обладнаний стаціонарними металодетекторами.

8. До Театру заборонено проносити професійні засоби аудіо- або відеозапису, зброю, вогненебезпечні, вибухові, отруйні, пахучі та радіоактивні речовини, колючі та ріжучі предмети, піротехнічні пристрої, лазерні ліхтарики, наркотичні речовини, алкогольні напої, валізи, великі згортки і сумки, тварин, повітряні кулі та інші предмети що можуть спричинити шкоду здоров′ю Глядачів або їх майну.
У разі наявності у Глядача зазначених предметів, він, зобов'язаний їх здати на зберігання у спеціально обладнане місце.

9. Глядачу буде відмовлено у вході до Театру, якщо він знаходиться в стані сп'яніння, агресивно себе поводить, знаходиться у невідповідному одязі: шорти, майки, в'єтнамки, пляжний або спортивний одяг тощо.

10. Вхід в глядацьку залу не дозволяється у верхньому одязі, з напоями, їжею, з квітами.
Верхній одяг необхідно здати на зберігання в гардероб, що знаходиться на кожному поверсі.
Театр не несе відповідальності за речі, залишені у кишенях одягу або в інших особистих речах, що здані на зберігання в гардероб, а також - залишені без нагляду в глядацькій залі.
Їжу та напої можна приймати в театральному буфеті або фойє.
Квіти для артистів передаються для їх вручення контролерам квитків.

11. При втраті гардеробного жетона Глядач відшкодовує його вартість. Одяг цьому Глядачеві видається в останню чергу.

12. Глядачі повинні займати місця, що зазначені у квитках та зберігати квитки до закінчення вистави (концерту).
Забороняється пересідати на інші місця.

13. Зміни до складу виконавців та програми концерту можуть вноситися без попереднього повідомлення, це не є підставою для повернення квитків.

14. У разі скасування (заміни) вистави (концерту), Театр повертає кошти за придбані раніше квитки протягом 7 робочих днів після дати, на яку було призначено виставу (концерт), що скасована (замінена) за умови пред'явлення документа, що посвідчує особу, квитків і касового чека.

15. Глядачі повинні дотримуватись правил громадського порядку та правил протипожежної безпеки; дбайливо ставитись до театрального майна.
Палити в приміщенні Театру заборонено.
Матеріальні збитки, що завдані Театру, стягуються з винних осіб у встановленому законодавством України порядку.

16. Глядачі повинні під час вистави (концерту) дотримуватися тиші. Всі засоби зв'язку повинні бути вимкнені або переведені у режим «без звуку».
Забороняється стояти між рядами, в проходах і біля дверей, сидіти на сходах, ходити по залі, розмовляти, використовувати персональне підсвічування.

17. Фото-, кіно-, відео-, аудіо- телезйомки вистав або їх фрагментів без спеціального дозволу адміністрації заборонені.

18. Після закінчення вистави (концерту) глядачі повинні залишити приміщення Театру протягом 20 хвилин.

19. Глядачі, які не дотримуються цих Правил або порушують громадський порядок або правила протипожежної безпеки можуть бути виведені з будівлі Театру. Вартість квитка у такому випадку не відшкодовується. Адміністрація Театру може передати порушника працівникам поліції для вжиття відповідних заходів впливу.


Театр пристосований для прийому Глядачів з обмеженими можливостями та інших мало-мобільних груп населення (див.нижче Положення про супровід осіб з інвалідністю та інших мало-мобільних груп населення).

При плануванні візиту для групи прохання заздалегідь звернутись до адміністраторів за телефонами:
+38-(048) 780-15-09, +38- (048) 780-15-28, +38-(048) 780-15-38.

З будь-яким запитанням щодо відвідування Театру можна звернутися до адміністраторів за телефонами:
+38-(048) 780-15-09, +38- (048) 780-15-28, +38-(048) 780-15-38
або направити його на електронні адреси Театру:
opera.odessa.ua@gmail.com.
opera.kassa@gmail.com
odtobmanager@gmail.com

Приємного відпочинку!

З повагою,
Адміністрація Театру
Особам з інвалідністю
1. Головний вхід до театру та вхід до глядацької зали облаштовано пандусами.

2. У фойє театру на першому поверсі знаходяться спеціально облаштовані вбиральні.

3. У центральній частині зали передбачені спеціальні місця для осіб з інвалідністю.
Положення про супровід осіб з інвалідністю та інших мало-мобільних груп населення
1. ЗАГАЛЬНІ ПОЛОЖЕННЯ

1.1. Положення (далі ‒ ПОЛОЖЕННЯ) про супровід осіб з інвалідністю та інших мало-мобільних груп (далі ‒ ОСОБИ) при відвідуванні Одеського національного академічного театру опери та балету (далі ‒ ТЕАТР) розроблено відповідно до вимог Конвенції про права осіб з інвалідністю, Указу Президента України від 02.12.2017 № 401 «Про внесення змін до пункту 3 Положення про національний заклад (установу) України»; Законів України: «Про основи соціальної захищеності осіб з інвалідністю в Україні», «Про внесення змін до деяких законодавчих актів України щодо застосування терміна «особа з інвалідністю» та похідних від нього» (чинний, редакція від 25.05.2023), «Про театри і театральну справу», а також заходів, що визначені державними будівельними нормами України «Доступність будинків і споруд для мало-мобільних груп населення».

1.2. Метою ПОЛОЖЕННЯ є забезпечення реалізації державної політики щодо створення безперешкодного життєвого середовища ОСОБАМ в будівлі Театру, забезпечення права ОСІБ на безперешкодний доступ до Театру, зручності та комфортності їх перебування в Театрі, створення умов для високоякісного їх обслуговування, можливості ОСОБАМ вести незалежний спосіб життя і на рівні зі всіма громадянами брати участь у перегляді заходів Театру.

1.3. Цим ПОЛОЖЕННЯМ визначаються дії працівників Театру щодо забезпечення зручності та комфортності перебування в Театрі ОСІБ, а також створення умов для їх якісного обслуговування.

1.4. Порядок оприлюднюється на офіційному веб-сайті Театру, розміщуються у касовій залі, на дошках оголошення службової частини Театру, на службових місцях чергових службового і центрального входів.

1.5. Терміни, що використовуються в тексті цього ПОЛОЖЕННЯ.
Відповідно до ст. 2 Закону України «Про основи соціальної захищеності осіб з інвалідністю в Україні», особою з інвалідністю є особа зі стійким розладом функцій організму, що при взаємодії із зовнішнім середовищем може призводити до обмеження її життєдіяльності, внаслідок чого держава зобов'язана створити умови для реалізації нею прав нарівні з іншими громадянами та забезпечити її соціальний захист.
Мало-мобільні групи населення‒ люди, що відчувають труднощі при самостійному пересуванні, одержанні послуги, необхідної інформації або при орієнтуванні в просторі. До мало-мобільних груп населення віднесені особи з інвалідністю, люди з тимчасовим порушенням здоров'я, вагітні жінки, люди старшого (похилого) віку, люди з дитячими візочками, тощо (ДБН В2.2-17:2006 «Доступність будинків і споруд для мало-мобільних груп населення»).

1.6. При необхідності ОСОБИ можуть заздалегідь погодити за телефонами, що розміщені на сайті Театру, необхідний обсяг допомоги при організації доступу в приміщення Театру із зазначенням дати і часу прибуття, або направити на електронну пошту Театру відповідний запит.

2. ОРГАНІЗАЦІЯ СУПРОВОДУ ОСІБ В ТЕАТРІ

2.1. Під час відвідування заходів.

2.1.1. Вхід до Театру здійснюється через центральний вхід за 45 хвилин до початку заходу.

2.1.2. Чергові адміністратори з’ясовують у ОСІБ потребу надання їм допомоги. За проханням ОСОІБ, роз’яснюють шляхи проходу чи проїзду до спеціально передбачених для ОСІБ місць (центральний прохід глядацької зали, де під час заходів розміщуються крісла колісні), або місць зазначених у квитках, розташування спеціалізованих вбиралень, місць харчування, відпочинку тощо (далі ‒ спеціальні місця) в будівлі Театру. У разі необхідності (за проханням ОСІБ) чергові адміністратори самостійно чи з супроводжуючими особами супроводжують ОСІБ до зазначеного у квитку місця або спеціальних місць.
Якщо ОСОБА відмовляється від пропозиції та не потребує допомоги чергових адміністраторів, забороняється нав’язувати свою допомогу. Забороняється торкатись ОСІБ чи їх допоміжних засобів пересування без їх дозволу

2.1.3. У разі необхідності, за проханням або за попередньою домовленістю з ОСОБАМИ чи їх супроводжуючими, по закінченню заходів контролери квитків, на місцях в зоні відповідальності яких перебували під час заходу ОСОБИ, забезпечують супровід ОСІБ до виходу з Театру.

2.1.4. У випадку, коли ОСОБА має квиток на місце, яке спеціально не передбачене для ОСІБ, контролери квитків звертаються до адміністратора з метою заміни місця на придатне і супроводжують ОСОБУ до придатного місця.

2.1.5. У випадку виникнення під час проведення заходу надзвичайної ситуації контролери квитків забезпечують евакуацію та супровід ОСІБ до виходу з Театру згідно з Планом евакуації глядачів в разі виникнення надзвичайної ситуації, затвердженим генеральним директором Театру.

2.2.ОСОБІ може бути відмовлено у супроводі якщо:
- ОСОБА знаходиться в нетверезому стані;
- ОСОБА порушувала правила техніки безпеки, пожежної безпеки, громадський порядок;
- відсутня супроводжуюча особа в разі обов’язкового супроводу ОСОБИ, в тому числі дитини з інвалідністю;
- відсутні очевидні зовнішні ознаки фізичних обмежень, ознаки інвалідності і відсутні документи, що підтверджують інвалідність.
Відвідування театру пільговими категоріями громадян
Відповідно до Наказу Міністерства культури та інформаційної політики України № 2302
від 13.11.2020 «Про реалізацію права на відвідування підприємств, установ та організацій,
які належать до сфери управління Міністерства культури та інформаційної політики
України, на пільгових умовах» адміністрація Одеського національного академічного
театру опери та балету визначила останню п'ятницю місяця днем безкоштовного
відвідування вистав.
Право на безкоштовне відвідування вистав за наявності вільних місць (нереалізованих
квитків), за умови пред’явлення документів, що засвідчують належність до вказаних
категорій громадян, мають:
– Особи з інвалідністю
– Діти дошкільного віку
– Учні середніх спеціальних навчальних закладів
– Студенти вищих навчальних закладів
– Військовослужбовці строкової служби
– Пенсіонери
– Учасники бойових дій
Довідки за телефонами: 048-780-15-09, 048-780-15-28, 048-780-15-38.

Якщо у вас залишилися питання:

Україна, 65026, м. Одеса, пров. Чайковського, 1
+38 (048) 780-15-09
Довідкова театру
12:00 — 18:00
Довідкова театру

Зв'яжіться з нами


Невірне значення ПІБ


Невірна адреса електронної пошти


Пусте повідомлення
* — Обов'язкові для заповнення поля.

Ми використовуємо cookies
Продовжуючи використовувати наш сайт, ви даєте згоду на обробку файлів cookie і призначених для користувача даних: відомості про місцезнаходження; тип і версія ОС; тип і версія браузера; тип пристрою і дозвіл його екрану; джерела входу на сайт; мова ОС і браузера; відвідані сторінки сайту і дії на них; ip-адреса з метою функціонування сайту, проведення ретаргетінга, проведення статистичних досліджень і передачі третім особам. Якщо ви не хочете, щоб ваші дані оброблялися, покиньте сайт.
Згоден