Прем’єра балету «Шехеразада»

22 ciчня відбулось відкриття ІІІ Міжнародного фестивалю «Зимовий променад в Одеській опері». Глядачi побачили прем‘єру балету «Шехеразада» М. Римського-Корсакова та виставу «Кармен-сюїта» Р. Щедрiна - Ж.Бiзе.

За диригентським пультом — головний диригент театру В’ячеслав Чернухо-Воліч. В першому відділенні артисти балету та оркестру вразили глядача історією про кохання Кармен, у виконанні зіркового складу солістів: заслуженої артистки України Олени Добрянської, Дмитра Шарая, Богдана Чебанюка, Дмитра Дзеника та Катерини Бурдік. З початком другого відділення, затамувавши подих, усi з нетерпінням очікували на відкриття завіси. Адже Одеська Опера готувала коштовний подарунок — прем’єру балету «Шехеразада».

«Впевнена, що глядачу буде дуже цікаво поринути в казковий світ, який розгорнеться на сценi: прекрасні декорації, вражаючі костюми, неймовірна музика. Тут можна відпочити душею!» — зазначила напередодні прем‘єри генеральна директорка-художня керівниця театру Надія Бабіч.

Вперше балет був представлений публіці 1927 року в хореографічній редакції Роберта Баланотті у виконанні самого ж постановника та прими-балерини Катерини Пушкіної. Майже через 100 років перлина балетної класики повернулася на сцену Одеського національного театру уновій хореографічній редакції.

З перших акордів оркестру та перших рухів солістів — заслуженого артиста України Сергія Доценка, Катерини Андренко, Андрія Пісарєва, Дмитра Дзеника та Миколи Воріводіна, пролунали захоплені оплески. Балет виконувався у новій хореографічній редакції постановниці Яніни Кисельової. Гаррі Севоян, в.о. художнього керівника балетної трупи, зазначає, що постановниця зуміла створити по-справжньому унікальне хореографічне рішення! Сценографія заслуженого художника України Євгена Гуренка, ґрунтовна робота освітлювачів, працівників сцени та майстрів цехів створили шахський гарем небаченої краси. Неможливо було відвести погляд і від костюмів, створених  у виробничих цехах театру за ескізами начальника пошивочного цеху, заслуженого художника України — Сергія Васильєва.

Колектив Одеської опери створив справжню мистецьку феєрію у день відкриття III Мiжнародного фестивалю! З прем‘єрою усіх причетних!

Фоторепортажi:

Дмитро Скворцов

Юрiй Лiтвиненко

Ми використовуємо cookies
Продовжуючи використовувати наш сайт, ви даєте згоду на обробку файлів cookie і призначених для користувача даних: відомості про місцезнаходження; тип і версія ОС; тип і версія браузера; тип пристрою і дозвіл його екрану; джерела входу на сайт; мова ОС і браузера; відвідані сторінки сайту і дії на них; ip-адреса з метою функціонування сайту, проведення ретаргетінга, проведення статистичних досліджень і передачі третім особам. Якщо ви не хочете, щоб ваші дані оброблялися, покиньте сайт.
Згоден