II фестиваль “Зимовий променад в Одеській опері”

В Одеському національному академічному театрі опери та балету з 30 січня по 28 лютого 2021 року відбудеться II фестиваль «Зимовий променад в Одеській опері». Автор проєкту та музичний керівник фестивалю – головний диригент театру В’ячеслав Чернухо – Воліч, художня керівниця фестивалю – генеральна директорка театру, заслужена працівниця культури України Надія Бабіч.

Фестиваль ««Зимовий променад в Одеській опері» – це один з наймасштабніших оперно-балетних фестивалів в Україні, метою проведення якого є популяризація світового класичного і сучасного мистецтва і підтвердження авторитету нашого міста, як культурної столиці півдня України. Кожен день фестивалю дарує незабутні враження і дає можливість зануритися в особливу, неповторну атмосферу високих почуттів і вічних тем.

Афіша фестивалю вже другий рік поспіль демонструє розширення жанрово – стильового контенту, пошук нових форм сценічного втілення яскравих театральних ідей.

На сьогоднішній день в умовах пандемії II фестиваль «Зимовий променад в Одеській опері – 2021» є єдиним музичним фестивалем в Україні, що проводиться у стінах оперного театру.

Фестиваль триватиме протягом місяця та представить шість подій. Три з них – вже відомі глядачам. Дві найгучніші прем’єри минулих років: опера   «La Traviata», яка отримала нагороду Фестиваль-Премія ГРА у категорії «Найкраща музична вистава» та номінована на Шевченківську премію, оновлений балет «Лускунчик» у хореографічній редакції народного артиста України Сергія Бондура, а також улюблений всіма балет «Маскарад» А.Хачатуряна, який є лише в репертуарі нашого театру.

Також на глядачів чекають три прем’єрних програми: «Хоровий вернісаж», що розпочне цикл хорових концертів, симфонічна програма «Ромео та Джульєтта», присвячена Дню всіх закоханих та опера Ж.Бізе «Шукачі перлів» у концертному виконанні.

Н. М. Бабіч, художня керівниця фестивалю, генеральна директорка театру, заслужена працівниця культури України: «Наш театр презентує фестиваль «Зимовий променад», що вже вдруге відбудеться в Одеській опері! Ми живемо у часи викликів і тому дуже важливо розуміти, що музика, театр, мистецтво – це ті універсальні «ліки», що можуть гармонізувати бурхливий простір, в якому опинилось людство під час пандемії. Фестиваль, що ми змогли зробити зараз – то є наша соціальна місія – привертати увагу до важливості мистецтва! Протягом цілого місяця Одеська опера, (працюючи і по репертуарній афіші(!)), представить 6 унікальних фестивальних подій, які, я впевнена, зацікавлять шанувальників театрального мистецтва!»

В. І. Чернухо – Воліч, автор та музичний керівник фестивалю, головний диригент театру: «Коли ми планували цей фестиваль, головною ідеєю було зробити життя одеситів в цей час наповненим цікавими творчими подіями. Ця ідея панує і в цьому сезоні. На фестивалі кожен може вибрати для себе щось особливе - тут і концертне виконання опери Жоржа Бізе «Шукачі перлів», і симфонічна програма «Romeo and Juliet», що об’єднала твори різних композиторів вічною темою кохання,  і великий концерт хорової музики, а також недавні прем'єрні оперний і балетний спектаклі. Хочу додати, що дві фестивальні події мають присвяту: виконання опери «Шукачі перлів» ми присвятили пам’яті видатної співачки та легендарної постаті - Г. А. Поліванової, а цикл хорових концертів – головному хормейстеру Одеської опери (1974-2018), музиканту з великої літери Л. М. Бутенку. Отже, Одеська опера запрошує! Сподіваємось, що вимогливий одеський глядач оцінить наші старання».

В. Й. Регрут, головний хормейстер: «6 лютого в рамках фестивалю «Зимовий променад в Одеській опері» хоровий колектив Оперного театру представить одеситам і всім пошанувачам класичної музики велику концертну програму «Хоровий вернісаж. Класична спадщина». Ця подія відкриє цикл концертів нашого колективу під загальною назвою «Хоровий вернісаж», в якому оперний хор буде представлений як самостійна концертна одиниця. Головна мета проєкту – показати все розмаїття хорової музики різних жанрів і епох, від оперної і кантатно – ораторіальної до акапельної духовної музики малих форм! У програмі першого концерту «Класична спадщина»  лунатиме «Коронаційна меса» В.-А. Моцарта в 1 відділенні і кращі хорові сцени зі світового оперного  репертуару  у 2 відділенні.

Плануючи весь цикл концертів в рамках проєкту «Хоровий вернісаж», вже зараз проводиться робота над підготовкою програм наступних, як мінімум, трьох концертів, де буде представлено музику бароко,  твори популярних сучасних композиторів Дж. Раттера, К. Дженкінса і ще багато цікавого…

Увесь творчий колектив прославленого, відомого у всьому світі хору Одеського оперного театру з нетерпінням чекає на зустріч з одеситами на прем'єрному концерті 6 лютого і сподівається, що це починання знайде відгук в серцях справжніх шанувальників класичної музики!»

Програма фестивалю

Відкриття фестивалю відбудеться 30 січня оперою «La Traviata» Дж. Верді - прем’єрою 210-го сезону, що отримала нагороду Фестивалю-Премії ГРА у категорії «Найкраща музична вистава», також це перший недраматичний спектакль в історії театральної премії ім. Леся Курбаса, що був відмічений нагородою. Вистава номінована на Шевченківську Премію і пройшла на III тур.

Диригент – В’ячеслав Чернухо-Воліч, режисер-постановник – Євген Лавренчук, художник-постановник – Юхим Руах, хормейстер-постановник – Валерій Регрут, художниця зі світла – Наталія Гара

31 січня – балет «Лускунчик» П. Чайковського, прем’єра відбулася напередодні Новорічних та Різдвяних свят і стала окрасою нашого репертуару. Всі покази, що відбулися  - аншлагові!  

Диригент-постановник  – В’ячеслав Чернухо-Воліч, хореограф-постановник  – народний артист України Сергій Бондур, художник-сценограф – заслужений артист України Євген Гуренко, художник з костюмів – Сергій Васильєв

5 лютого – балет «Маскарад» А. Хачатуряна  - один з найулюбленіших балетів як у виконавців, так і у глядачів. Балет, що є в репертуарі тільки Одеської опери.

Диригент-постановник – Віталій Ковальчук, хореограф-постановник – заслужений артист України Гаррі Севоян, художник-сценограф – Ігор Анісенко, художник з костюмів – Сергій Васильєв, хормейстер-постановник – заслужений діяч мистецтв України Леонід Бутенко, хормейстер – Іван Газінський

6 лютого – прем’єра концерту «ХОРОВИЙ ВЕРНІСАЖ. Класична спадщина», що відкриває цикл хорових концертних програм.

У програмі «Коронаційна меса» В. А. Моцарта, кращі хорові сцени з опер Дж. Верді, Ж. Бізе, П. Масканьї за участі провідних солістів театру.

Диригенти – постановники – В’ячеслав Чернухо-Воліч, Валерій Регрут, хормейстер-постановник – Валерій Регрут, хормейстери – Юрій Кучурівський, Іван Газінський, режисер-постановник – Павло Кошка, художник – постановник – Ігор Анісенко, художниця зі світла – Світлана Каганович

14 лютого – концерт «Romeo and Juliet. Вічна історія кохання»                                             

«Якою чудесною музикою звучать нам голоси коханих на світанку!»

У програмі сюїта з балету «Ромео і Джульєтта» С. Прокоф’єва, фрагменти з опери «Ромео і Джульєтта» Ш. Гуно, увертюра-фантазія «Ромео і Джульєтта» П. І. Чайковського за участі оркестру і провідних солістів театру.

Диригент – постановник – В’ячеслав Чернухо-Воліч, режисер-постановник – Павло Кошка, художник – постановник – Ігор Анісенко, художниця зі світла – Світлана Каганович

Закриття фестивалю відбудеться 28 лютого – прем’єрою опери «Шукачі перлів» Ж. Бізе (концертне виконання). Опера вперше лунатиме на сцені нашого театру.

Диригент – постановник – В’ячеслав Чернухо-Воліч, диригент – Віталій Ковальчук, режисер-постановник – Павло Кошка, хормейстер-постановник – Валерій Регрут, хормейстери – Юрій Кучурівський, Іван Газінський, художник – постановник – Ігор Анісенко
1
/

Шановні глядачі!
УВАГА!
На виконання Постанови Кабінету Міністрів України від 09 грудня 2020 року № 1236 заходи можуть відвідувати глядачі за наявності одного з наступних документів:
- сертифікат про одержання двох доз вакцини від COVID-19 в електронному чи паперовому вигляді.
- документ, який підтверджує негативний результат тестування на COVID-19 методом ПЛР (або негативний результат експрес-тесту на антиген до COVID-19), проведеного не більше, ніж за 72 години до відвідування події.
- документ, що підтверджує одужання від COVID-19.

Ці обмеження не застосовуються до осіб віком менше 18 років.

Документ перевірятиметься під час контролю на вході разом з придбаним квитком.

У разі відсутності вищевказаних документів глядач до театру не допускається.

Ми використовуємо cookies
Продовжуючи використовувати наш сайт, ви даєте згоду на обробку файлів cookie і призначених для користувача даних: відомості про місцезнаходження; тип і версія ОС; тип і версія браузера; тип пристрою і дозвіл його екрану; джерела входу на сайт; мова ОС і браузера; відвідані сторінки сайту і дії на них; ip-адреса з метою функціонування сайту, проведення ретаргетінга, проведення статистичних досліджень і передачі третім особам. Якщо ви не хочете, щоб ваші дані оброблялися, покиньте сайт.
Згоден