Сьогодні відзначаємо 100 річницю від дня народження видатного диригента Ярослава Антоновича Вощака (1921-1989)

Сьогодні відзначаємо 100 річницю від дня народження видатного диригента Ярослава Антоновича Вощака (1921-1989).

Ярослав Вощак був головним диригентом Одеської Опери у 1963-64 роках. За цей час він поставив опери «Дочка вітру» Ю.Мейтуса, «Кармен» Ж.Бізе, диригував «Аїдою», «Мазепою», «Піковою дамою», вдихнувши нове життя у старі постановки.

У 1963 році Вощак приїхав до Одеси, де почав працювати в театрі опери та балету. Саме тут він познайомився зі співачкою Галиною Полівановою, яка зіграла виняткову роль в його житті, ставши його дружиною. Яскраве драматичне сопрано, вона в 1953 році закінчила Одеську консерваторію і в тому ж році стала солісткою трупи. У рік, коли до театру прийшов Вощак, співачка стала народною артисткою України.

28 лютого ми завершуємо II Фестиваль «Зимовий променад в Одеській опері» прем’єрою опери Ж.Бізе«Шукачі перлів», яка буде присвячена пам’яті Я.Вощака та Г.Поліванової.

Фото Я.Вощака з архіву Одеської опери.

  Возможно, это изображение (1 человек)
Ми використовуємо cookies
Продовжуючи використовувати наш сайт, ви даєте згоду на обробку файлів cookie і призначених для користувача даних: відомості про місцезнаходження; тип і версія ОС; тип і версія браузера; тип пристрою і дозвіл його екрану; джерела входу на сайт; мова ОС і браузера; відвідані сторінки сайту і дії на них; ip-адреса з метою функціонування сайту, проведення ретаргетінга, проведення статистичних досліджень і передачі третім особам. Якщо ви не хочете, щоб ваші дані оброблялися, покиньте сайт.
Згоден