Відкритий лист до членів Європейської оперної спільноти від українських членів цієї асоціації

Шановні колеги! Ми глибоко цінуємо вашу солідарність та всю підтримку, яку ви готові висловити Україні сьогодні. Ми також розуміємо ваше бажання вкласти більш довгострокову перспективу у ваші відповіді та дії. Однак, ми відчуваємо, що повинні звернути вашу увагу на декілька аспектів ситуації, які можуть бути менш помітні здалеку.

Перш за все, багато українських митців, дійсно більшість громадян України сьогодні, знаходяться в стані, коли їхньому добробуту та навіть життю щодня загрожують. Щоденно обстрілюють та бомблять наші музеї, театри, філармонії та концертні зали, а саме Харківська національна опера вже постраждала від російського артилерійського вогню. Нам дуже важко зрозуміти, чому все це зараз викликає менше занепокоєння, ніж необхідність тримати відчинені двері для співпраці з російськими театрами в довгостроковій перспективі.

По-друге, ми не наполягаємо на якихось паперових санкціях, ми просто хочемо, щоб російські культурні інституції та їх керівники чітко і відверто говорили про свою позицію. Вони являються знаковими акторами у власній країні, які мають достатні моральні авторитети, щоб впливати на позицію своєї аудиторії у широкому спектрі питань.

Ми твердо переконані, що вони повинні надіслати публічно чіткий і однозначний сигнал, що вони засуджують дії свого уряду або обирають шлях сорому та ізоляції, мовчачи та спостерігаючи, як їхнє членство в Opera Europa анулюють.

Страх помсти цілком виправданий і викликає наше повне співчуття. Ми також пережили радянську систему і досі занадто добре пам'ятаємо цей страх. Однак єдиний спосіб позбутися цього страху – перемогти його і зробити правильну річ, принаймні, чітко відірватися від аморальної та злочинної діяльності, і, якщо можливо, надати справжню та активну підтримку тим, хто страждає від цього.

Це може бути складним вибором для них, і це може бути нелегким кроком для Opera Europa змусити їх постати перед цим вибором, але це єдина моральна річ, яку можна зробити зараз. І не помиліться – ніхто з нас нікого не штовхає в пащу путіна, але разом маємо шанс витягнути хоч частину росіян з його отруйних обіймів.

Ми знаємо, що маємо підтримку кількох іноземних членів Європейської оперної спільноти з цього питання зокрема, Rahvusooper Estonia/Estonian National Opera, Lithuanian National Opera and Ballet Theatre і Národní divadlo opera , але сподіваємося, що цю позицію буде прийнята Opera Europa як організацією.

Мартін Лютер Кінг-молодший одного разу сказав: «Зрештою, ми пам'ятатимемо не слова наших ворогів, а мовчання наших друзів». Ця коротка фраза чудово передає наші емоції. Сподіваємося на ваше розуміння та будемо раді сміливим діям Opera Europa. Ця війна не про українські національні інтереси чи політику, а про загальноєвропейські цінності та людську гідність.

 

Щиро ваші,

Galyna Grygorenko

Голова Державного агентства мистецтв та художньої освіти Державне агентство України з питань мистецтв та мистецької освіти

Bogdan Strutynsky

Генеральний директор-художній керівник Національна оперета України / National Operetta of Ukraine, керівник Національної спілки театральних діячів України

Petro Chupryna

Генеральний директор-художній керівник Національна опера України імені Т. Г. Шевченка

Vasyl Vovkun

Генеральний директор-художній керівник Львівська Національна Опера / Lviv National Opera

Надія Бабіч

Генеральний директор-художній керівник Одеська Опера / Odessa Opera

Oleg Orishchenko

Генеральний директор-художній керівник ХНАТОБ / СХІД OPERA

Ivan Kosyachenko

Генеральний директор Odessa Philharmonic Orchestra

Anna Gadetska

Співзасновник та програмний директор OPEN OPERA UKRAINE

Наталія Хмілевська

Співзасновник та художній керівник OPEN OPERA UKRAINE

Ми використовуємо cookies
Продовжуючи використовувати наш сайт, ви даєте згоду на обробку файлів cookie і призначених для користувача даних: відомості про місцезнаходження; тип і версія ОС; тип і версія браузера; тип пристрою і дозвіл його екрану; джерела входу на сайт; мова ОС і браузера; відвідані сторінки сайту і дії на них; ip-адреса з метою функціонування сайту, проведення ретаргетінга, проведення статистичних досліджень і передачі третім особам. Якщо ви не хочете, щоб ваші дані оброблялися, покиньте сайт.
Згоден