Адміністрація одеської опери повідомляє

Сьогодні, 18-го квітня, соціальними мережами шириться стаття інформресурсу «Україна молода» під назвою «Балетна колаборація», що позначена 19-м квітня 2023 р., тобто завтрашньою датою. У зв’язку з цим подаємо відповідні роз’яснення.

Майже 10 років театр співпрацює з продюсерською формацією італійського оперного режисера та імпресаріо Карло Антоніо де Лючія. Втілювали спільні мистецькі проєкти, зокрема - постановка опери Дж. Верді «Аїда». У грудні 2022 року пан де Лючія разом із продюсером агентства «Opera Production C. D.» Енріко Копеде прибули до Одеської опери, де взяли участь у показі опери Дж. Пуччіні «Мадам Баттерфляй», присвяченому 150-річчю від дня народження української та світової легенди оперного співу Соломії Крушельницької. Вистава пройшла за підтримки Comitato Nazionale Promotore delle celebrazioni Pucciniane ("Комітету з підготовки та організації святкування ювілею Пуччіні"). Партнерами проєкту виступили Societa Melodrammatica Internazionale (Італія) та Kitakyushu city opera (Японія). У контексті театрального партнерства відбулася також конференції «Одеська опера. Інтеграція у світовий мистецький простір в умовах воєнного часу».

Під час зазначеної конференції ми отримали пропозицію від наших партнерів щодо участі балетної трупи театру, зокрема підготовки балетного дивертисменту, у антрепризному проєкті – виставі Понкієллі «Джоконда» в рамках оперного фестивалю «Ópera de Las Palmas de Gran Canaria» імені видатного тенора Альфредо Крауса. На питання адміністрації театру щодо митців, яких планується запросити до участі у цьому проєкті, - отримали відповідь, що у виставі братимуть участь виключно артисти з Іспаніїї, Італії та України. Пізніше, вже у березні організатори гастролей підтвердили цю інформацію. Крім того, ми орієнтувалися на інформацію з веб-сайту фестивалю та театру Perez Galdos, де не була позначена участь виконавців з РФ. По приїзді до Лас-Пальмасу, артисти Одеської опери дізналися про участь у проєкті оперних співаків з РФ. Вони миттєво зв’язалися з адміністрацією театру. Адміністрація разом із артистами прийняла чітке рішення щодо неможливості участі артистів Одеської національної опери у виставі «Джоконда» і поверненні до України. Адміністрація також зв’язалася із організаторами гастролей з вимогою негайно прибрати імена наших артистів із вже підготованої програми та афіші вистави. Вимоги були виконані. Вже 14 квітня вийшла оновлена програма фестивалю та відповідно – афіша (скрін додається). Артисти Одеської опери найближчим рейсом повернуться до України. Усі витрати на переліт та перебування артистів були віднесені на рахунок приймаючої сторони.

Сьогодні живемо у важкі часи воєнного стану. Театр ані на мить не припиняє працювати, наближаючи Перемогу, підтримує ЗСУ. Звісно, продовжуємо налагоджувати міжнародну діяльність, для того, щоб просувати у світовий культурний простір український мистецький продукт. Це справа нелегка, адже міжнародний мистецький простір є дуже мінливим. У антрепризних проєктах постійно відбуваються зміни виконавців.

На цей час понад 130 артистів трупи Одеської опери з успіхом гастролюють у Нідерландах. І про це ми постійно повідомляємо на своїх офіційних сторінках. Але це, вочевидь, не цікавить журналістів, адже не є скандалом. Саме так «Скандал», - називається рубрика у газетній версії «України молодої», що має побачити світ тільки завтра…

Наразі отримали роз’яснення від організатора гастролей пана Карло Антоніо де Лючія. Де він зазначає: «Шановна пані директорка, адміністрація Одеської опери! Мені дуже шкода, що відбувся цей прикрий інцидент щодо участі артистів балету театру. Ми завжди мали самі добрі наміри у нашому співробітництві на користь та задля України. У грудні я був в Одесі, під бомбами та тривогами. Я став першим іноземним артистом за рік після війни, який приїхав до театру, щоб підтримати його. В той же час я і з радістю запросив артистів балету театру на "Джоконду". Я дійсно ще не знав акторського складу опери. Більш того, було багато труднощів з іспанськими організаторами!!! Приношу свої вибачення, що не здійснив відповідного контролю (хоча ви попереджали мене про неможливість участі із артистами з РФ у спільних проєктах). Надсилаю найкращі побажання, Антоніо Де Лючія»

Ми використовуємо cookies
Продовжуючи використовувати наш сайт, ви даєте згоду на обробку файлів cookie і призначених для користувача даних: відомості про місцезнаходження; тип і версія ОС; тип і версія браузера; тип пристрою і дозвіл його екрану; джерела входу на сайт; мова ОС і браузера; відвідані сторінки сайту і дії на них; ip-адреса з метою функціонування сайту, проведення ретаргетінга, проведення статистичних досліджень і передачі третім особам. Якщо ви не хочете, щоб ваші дані оброблялися, покиньте сайт.
Згоден