Адміністрація одеської опери повідомляє

For the sake of viewer convenience, the content is shown below in the alternative language. You may click the link to switch the active language.

Сьогодні, 18-го квітня, соціальними мережами шириться стаття інформресурсу «Україна молода» під назвою «Балетна колаборація», що позначена 19-м квітня 2023 р., тобто завтрашньою датою. У зв’язку з цим подаємо відповідні роз’яснення.

Майже 10 років театр співпрацює з продюсерською формацією італійського оперного режисера та імпресаріо Карло Антоніо де Лючія. Втілювали спільні мистецькі проєкти, зокрема - постановка опери Дж. Верді «Аїда». У грудні 2022 року пан де Лючія разом із продюсером агентства «Opera Production C. D.» Енріко Копеде прибули до Одеської опери, де взяли участь у показі опери Дж. Пуччіні «Мадам Баттерфляй», присвяченому 150-річчю від дня народження української та світової легенди оперного співу Соломії Крушельницької. Вистава пройшла за підтримки Comitato Nazionale Promotore delle celebrazioni Pucciniane ("Комітету з підготовки та організації святкування ювілею Пуччіні"). Партнерами проєкту виступили Societa Melodrammatica Internazionale (Італія) та Kitakyushu city opera (Японія). У контексті театрального партнерства відбулася також конференції «Одеська опера. Інтеграція у світовий мистецький простір в умовах воєнного часу».

Під час зазначеної конференції ми отримали пропозицію від наших партнерів щодо участі балетної трупи театру, зокрема підготовки балетного дивертисменту, у антрепризному проєкті – виставі Понкієллі «Джоконда» в рамках оперного фестивалю «Ópera de Las Palmas de Gran Canaria» імені видатного тенора Альфредо Крауса. На питання адміністрації театру щодо митців, яких планується запросити до участі у цьому проєкті, - отримали відповідь, що у виставі братимуть участь виключно артисти з Іспаніїї, Італії та України. Пізніше, вже у березні організатори гастролей підтвердили цю інформацію. Крім того, ми орієнтувалися на інформацію з веб-сайту фестивалю та театру Perez Galdos, де не була позначена участь виконавців з РФ. По приїзді до Лас-Пальмасу, артисти Одеської опери дізналися про участь у проєкті оперних співаків з РФ. Вони миттєво зв’язалися з адміністрацією театру. Адміністрація разом із артистами прийняла чітке рішення щодо неможливості участі артистів Одеської національної опери у виставі «Джоконда» і поверненні до України. Адміністрація також зв’язалася із організаторами гастролей з вимогою негайно прибрати імена наших артистів із вже підготованої програми та афіші вистави. Вимоги були виконані. Вже 14 квітня вийшла оновлена програма фестивалю та відповідно – афіша (скрін додається). Артисти Одеської опери найближчим рейсом повернуться до України. Усі витрати на переліт та перебування артистів були віднесені на рахунок приймаючої сторони.

Сьогодні живемо у важкі часи воєнного стану. Театр ані на мить не припиняє працювати, наближаючи Перемогу, підтримує ЗСУ. Звісно, продовжуємо налагоджувати міжнародну діяльність, для того, щоб просувати у світовий культурний простір український мистецький продукт. Це справа нелегка, адже міжнародний мистецький простір є дуже мінливим. У антрепризних проєктах постійно відбуваються зміни виконавців.

На цей час понад 130 артистів трупи Одеської опери з успіхом гастролюють у Нідерландах. І про це ми постійно повідомляємо на своїх офіційних сторінках. Але це, вочевидь, не цікавить журналістів, адже не є скандалом. Саме так «Скандал», - називається рубрика у газетній версії «України молодої», що має побачити світ тільки завтра…

Наразі отримали роз’яснення від організатора гастролей пана Карло Антоніо де Лючія. Де він зазначає: «Шановна пані директорка, адміністрація Одеської опери! Мені дуже шкода, що відбувся цей прикрий інцидент щодо участі артистів балету театру. Ми завжди мали самі добрі наміри у нашому співробітництві на користь та задля України. У грудні я був в Одесі, під бомбами та тривогами. Я став першим іноземним артистом за рік після війни, який приїхав до театру, щоб підтримати його. В той же час я і з радістю запросив артистів балету театру на "Джоконду". Я дійсно ще не знав акторського складу опери. Більш того, було багато труднощів з іспанськими організаторами!!! Приношу свої вибачення, що не здійснив відповідного контролю (хоча ви попереджали мене про неможливість участі із артистами з РФ у спільних проєктах). Надсилаю найкращі побажання, Антоніо Де Лючія»

We use cookies.
By continuing to use our site, you consent to the processing of cookies and user data: location information; OS type and version; browser type and version; device type and screen resolution; sources of access to the site; OS language and browser; visited pages of the site and actions on them; ip-address for the purpose of site operation, retargeting, statistical research and transfer to third parties. If you do not want your data to be processed, leave the site.
I agree