270 років з дня народження Дмитра Бортнянського

28 жовтня 1751 року народився видатний український композитор Дмитро Бортнянський.

Майже півстоліття життя Бортнянського було пов'язане з музичною освітою, з процесами становлення музичної культури. «Глибше і ґрунтовніше зануритися у велику культурну скарбницю, що зосереджена в творах Бортнянського, знайти в ній джерела й основи нашого відродження», - наголошував музикознавець, композитор Станіслав Людкевич.

У 2013 році в рамках II Міжнародного фестивалю мистецтв в Одеській Опері відбулася знакова подія: була представлена концертна версія опери Д. Бортнянського «Алкід» - костюмована постановка, яка пройшла на сходах театру. В одній виставі об'єдналися три музичних покоління Одеси: солісти оперного театру, студенти Одеської музичної академії та діти-вихованці школи Столярського. «Робота була дуже насиченою і кропіткою, оскільки необхідно було трохи відійти від вокального стилю італійської музики Верді та Пуччіні. Це дуже непросто і вимагає високої професійної дисципліни», - Оксана Линів, диригент-постановник.

Доторкнутися до скарбниці української барокової музики можна на нашому YouTube каналі.

Ми використовуємо cookies
Продовжуючи використовувати наш сайт, ви даєте згоду на обробку файлів cookie і призначених для користувача даних: відомості про місцезнаходження; тип і версія ОС; тип і версія браузера; тип пристрою і дозвіл його екрану; джерела входу на сайт; мова ОС і браузера; відвідані сторінки сайту і дії на них; ip-адреса з метою функціонування сайту, проведення ретаргетінга, проведення статистичних досліджень і передачі третім особам. Якщо ви не хочете, щоб ваші дані оброблялися, покиньте сайт.
Згоден