Народна артистка України

Олена Барановська – єдина балерина, яка представляла Україну в останньому концерті пана Нурієва в Лондоні. Вона – єдина балерина України, яка була запрошена на святковий концерт на честь 400-річчя Варшави. Несла прапор мистецтва України на гастролях у Великобританії, США, Канаді, Японії, Італії, Іспанії, Франції, Німеччини, танцювала на пірамідах Єгипту і в багатьох інших країнах. Її знає весь світ шанувальників балету. Вона отримала особисте визнання від Майї Плісецької за виконання партії Кармен в балеті "Кармен-сюїта".

Почалася її творча історія в 1981 році, коли Олена Геннадіївна закінчила Пермське державне хореографічне училище по класу заслуженого вчителя Росії Н. Д. Сільвановича. З 1981 по 1986 роки працювала солісткою балету в Пермському державному академічному театрі опери та балету імені П. Чайковського. З 1986 по 2011 рр. – солістка Одеського академічного театру опери і балету, провідний майстер сцени. З жовтня 2011 року – репетитор, а з липня 2017 року – керівник мистецького цеху балету Одеського національного академічного театру опери та балету.
Лауреат Республіканського конкурсу артистів балету в Донецьку (1987р., І премія). Працювала з такими видатними балетмейстера сучасності, як народний артист СРСР Ю. М. Григорович, народний артист Росії М. М. Боярчік, заслужений діяч мистецтв Росії В. М. Салімбаєв.
Балерина виступала з трупами Великого, Маріїнського театрів в Росії, а також театрів Донецька, Харкова, Дніпропетровська. У складі трупи Одеського театру гастролювала в Японії, Фінляндії, Угорщини, Китаї, запрошувалася в Національну оперу України для виконання прем'єрних вистав.
Неповторно виконувала партії Нікії («Баядерка»), Кітрі («Дон Кіхот») Л. Мінкуса, Жизель (однойменний балет А. Адана), Одетти-Оділії («Лебедине озеро»), Маші («Лускунчик»), Аврори («Спляча красуня») П. Чайковського, Кармен («Кармен-сюїта» Ж. Бізе-Р. Щедріна), інші.О. Г. Барановська викладала в Одеському державному училищі культури і мистецтв ім. К. Ф. Данькевича. Її учні неодноразово ставали лауреатами міжнародних конкурсів, та працюють на кращих сценах світу.
Ми використовуємо cookies
Продовжуючи використовувати наш сайт, ви даєте згоду на обробку файлів cookie і призначених для користувача даних: відомості про місцезнаходження; тип і версія ОС; тип і версія браузера; тип пристрою і дозвіл його екрану; джерела входу на сайт; мова ОС і браузера; відвідані сторінки сайту і дії на них; ip-адреса з метою функціонування сайту, проведення ретаргетінга, проведення статистичних досліджень і передачі третім особам. Якщо ви не хочете, щоб ваші дані оброблялися, покиньте сайт.
Згоден