14 травня всесвітньо відома диригентка Оксана Линів виступатиме на сцені театру з програмою «Чайковський-Гала», 16 травня щирим подарунком лікарям від Одеської опери стане концерт «Від серця до серця», по закінченню балету «Дон Кіхот» (15 травня) буде проведено офіційну процедуру оголошення рекорду України – і це тільки три дні травня з напруженного творчого життя Одеської опери! Подробиці – далі…

14 травня в Одеському національному академічному театрі опери та балету світова зірка Оксана Линів диригуватиме концертом «Чайковський – Гала». Програма, що складена із фрагментів з опер «Євгеній Онєгін», «Пікова дама», «Мазепа», «Іоланта» за участі провідних солістів і оркестру театру, продовжить святкування дня народження видатного композитора і стане справжнім святом для меломанів.

Оксана Линів, відома у світі диригентка, щільний графік якої розписаний погодинно на рік уперед, несподівано змогла приїхати до Одеси. Зараз, коли театри Європи у більшості не працюють, можливість виступити «вживу» неймовірно важлива для музиканта.

«Оксана Линів – талановита диригентка сучасності. Я завжди готова відгукнутися на творчі пропозиції від Оксани, бо впевнена, що це буде надзвичайно цікаво, натхненно і з величезною любов’ю до національної музичної спадщини, до Одеської опери. Тим більше, що професійний диригентський шлях Оксани починався саме в Одесі. Радію, що Оксана буде диригувати концертом «Чайковський-Гала». І маю ще прекрасну новину – Оксана Линів стане запрошеною головною диригенткою Одеської опери!», – говорить Надія Бабіч, в.о. генеральної директорки Одеського національного академічного театру опери та балету.

Останні роки Оксана Линів живе і працює в Західній Європі. За цей час вона була музичною асистенткою і диригенткою в Баварській державній опері (Німеччина) та головною диригенткою опери і філармонійного оркестру м. Ґрац (Австрія). Зараз диригентка працює на контрактах із різними відомими оркестрами і колективами світу. Її визнано найкращою диригенткою 2020 року за версією німецької премії Oper! Аwаrds.

«Для мене виступ на сцені Одеського оперного театру, робота в якому до 2013 року стала для мене певним трампліном у подальше творче життя, завжди дуже хвилюючий і зворушливий момент. Я щаслива знову виступити перед одеською публікою і з великою радістю прийняла почесну для мене пропозицію бути запрошеним головною диригенткою славетної опери!», – говорить Оксана Линів.

16 травня в Одеському національному академічному театрі опери та балету відбудеться концерт «Від серця до серця». Цей концерт – присвята медичним працівникам, що кожного дня, як «на передовій», захищають людські життя у боротьбі з пандемією. Чудова програма від артистів театру стане щирим подарунком лікарям, які зможуть відвідати концерт безкоштовно.

Режисерка концертів - Оксана Тараненко. Зовсім недавно відбувся конкурс на посаду режисера – постановника ОНАТОБ, на якому Оксана Тараненко стала переможницею, і ми з радістю ділимося цією прекрасною новиною. Режисерка має багато цікавих масштабних планів (вже анонсовано оперу «Катерина» на музику сучасного українського композитора О. Родіна, прем’єра якої планується на грудень 2021 р.), а зараз – робота над різноплановими концертними програмами «Чайковський – Гала» і «Від серця до серця».

«Я щаслива нагоді працювати у театрі, що має таку розкішну творчу спадщину, цікаве сьогодення і прекрасні перспективи. Сподіваюсь, ні, впевнена, що це буде плідна, захоплююча праця, бо добре знаю талановиту трупу театру і потужні можливості театральних підрозділів», – говорить Оксана Тараненко. – Щодо концертів 14 та 16 травня – раджу скористатися можливістю насолодитися віртуозною майстерністю Оксани Линів, чудовою музикою Петра Чайковського у виконанні зіркових солістів і оркестру театру, а також унікальною нагодою побачити одразу всіх диригентів Одеської опери на чолі з головним диригентом театру В’ячеславом Чернухо-Волічем у одному концерті! На вас чекає неймовірна цікава програма за участі солістів опери та балету, хору і оркестру театру».

Переживши черговий локдаун, Одеська опера працює, планує, намагається переборювати виклики часу. Як тільки оголосили вихід із «червоної зони», театр одразу розпочав напружену, але довгоочікувану роботу.

«7 травня, у день народження Петра Чайковського ми, можна сказати, нібито знову відкрили театральний сезон – відчуття було теж саме, що у музикантів, що у публіки – піднесення, натхнення, радість спілкування мовою музики не віртуально, а у реальному часі. По закінченню опери «Євгеній Онєгін», зал стоячи аплодував і довго не відпускав артистів», – розповідає головний диригент театру В’ячеслав Чернухо-Воліч. – Ми маємо потужні творчі плани на 2021 рік - це опера «Богема» Дж. Пуччіні, опера «Катерина» на музику О. Родіна, опера «Манон» Ж. Массне (semi-stage), балет «Жар-птиця» і «Весна Священна» І. Стравінського (поновлення), балет «Болеро» М. Равеля».

«Театр започатковує Міжнародні конкурсні проєкти: Майстер-клас молодих оперних диригентів (жовтень, 2021 р.) під орудою диригентки Оксани Линів, I Міжнародний конкурс молодих оперних співаків (червень, 2022 р.); вже готові анонсувати VI Міжнародний фестиваль мистецтв «Оксамитовий сезон в Одеській опері», присвячений 30-річчю Незалежності України, що відбудеться з 22 серпня по 15 вересня», - розповіла в.о. генеральної директорки Одеського національного академічного театру опери та балету Надія Бабіч.

Контакти для ЗМІ: 048 722 22 30 (приймальня); 048 780 15 54 (преслужба)

1
/

Шановні глядачі!
УВАГА!
На виконання Постанови Кабінету Міністрів України від 09 грудня 2020 року № 1236 заходи можуть відвідувати глядачі за наявності одного з наступних документів:
- сертифікат про одержання двох доз вакцини від COVID-19 в електронному чи паперовому вигляді.
- документ, який підтверджує негативний результат тестування на COVID-19 методом ПЛР (або негативний результат експрес-тесту на антиген до COVID-19), проведеного не більше, ніж за 72 години до відвідування події.
- документ, що підтверджує одужання від COVID-19.

Ці обмеження не застосовуються до осіб віком менше 18 років.

Документ перевірятиметься під час контролю на вході разом з придбаним квитком.

У разі відсутності вищевказаних документів глядач до театру не допускається.

Ми використовуємо cookies
Продовжуючи використовувати наш сайт, ви даєте згоду на обробку файлів cookie і призначених для користувача даних: відомості про місцезнаходження; тип і версія ОС; тип і версія браузера; тип пристрою і дозвіл його екрану; джерела входу на сайт; мова ОС і браузера; відвідані сторінки сайту і дії на них; ip-адреса з метою функціонування сайту, проведення ретаргетінга, проведення статистичних досліджень і передачі третім особам. Якщо ви не хочете, щоб ваші дані оброблялися, покиньте сайт.
Згоден