Пресреліз – 13 травня 2021

For the sake of viewer convenience, the content is shown below in the alternative language. You may click the link to switch the active language.

14 травня всесвітньо відома диригентка Оксана Линів виступатиме на сцені театру з програмою «Чайковський-Гала», 16 травня щирим подарунком лікарям від Одеської опери стане концерт «Від серця до серця», по закінченню балету «Дон Кіхот» (15 травня) буде проведено офіційну процедуру оголошення рекорду України – і це тільки три дні травня з напруженного творчого життя Одеської опери! Подробиці – далі…

14 травня в Одеському національному академічному театрі опери та балету світова зірка Оксана Линів диригуватиме концертом «Чайковський – Гала». Програма, що складена із фрагментів з опер «Євгеній Онєгін», «Пікова дама», «Мазепа», «Іоланта» за участі провідних солістів і оркестру театру, продовжить святкування дня народження видатного композитора і стане справжнім святом для меломанів.

Оксана Линів, відома у світі диригентка, щільний графік якої розписаний погодинно на рік уперед, несподівано змогла приїхати до Одеси. Зараз, коли театри Європи у більшості не працюють, можливість виступити «вживу» неймовірно важлива для музиканта.

«Оксана Линів – талановита диригентка сучасності. Я завжди готова відгукнутися на творчі пропозиції від Оксани, бо впевнена, що це буде надзвичайно цікаво, натхненно і з величезною любов’ю до національної музичної спадщини, до Одеської опери. Тим більше, що професійний диригентський шлях Оксани починався саме в Одесі. Радію, що Оксана буде диригувати концертом «Чайковський-Гала». І маю ще прекрасну новину – Оксана Линів стане запрошеною головною диригенткою Одеської опери!», – говорить Надія Бабіч, в.о. генеральної директорки Одеського національного академічного театру опери та балету.

Останні роки Оксана Линів живе і працює в Західній Європі. За цей час вона була музичною асистенткою і диригенткою в Баварській державній опері (Німеччина) та головною диригенткою опери і філармонійного оркестру м. Ґрац (Австрія). Зараз диригентка працює на контрактах із різними відомими оркестрами і колективами світу. Її визнано найкращою диригенткою 2020 року за версією німецької премії Oper! Аwаrds.

«Для мене виступ на сцені Одеського оперного театру, робота в якому до 2013 року стала для мене певним трампліном у подальше творче життя, завжди дуже хвилюючий і зворушливий момент. Я щаслива знову виступити перед одеською публікою і з великою радістю прийняла почесну для мене пропозицію бути запрошеним головною диригенткою славетної опери!», – говорить Оксана Линів.

16 травня в Одеському національному академічному театрі опери та балету відбудеться концерт «Від серця до серця». Цей концерт – присвята медичним працівникам, що кожного дня, як «на передовій», захищають людські життя у боротьбі з пандемією. Чудова програма від артистів театру стане щирим подарунком лікарям, які зможуть відвідати концерт безкоштовно.

Режисерка концертів - Оксана Тараненко. Зовсім недавно відбувся конкурс на посаду режисера – постановника ОНАТОБ, на якому Оксана Тараненко стала переможницею, і ми з радістю ділимося цією прекрасною новиною. Режисерка має багато цікавих масштабних планів (вже анонсовано оперу «Катерина» на музику сучасного українського композитора О. Родіна, прем’єра якої планується на грудень 2021 р.), а зараз – робота над різноплановими концертними програмами «Чайковський – Гала» і «Від серця до серця».

«Я щаслива нагоді працювати у театрі, що має таку розкішну творчу спадщину, цікаве сьогодення і прекрасні перспективи. Сподіваюсь, ні, впевнена, що це буде плідна, захоплююча праця, бо добре знаю талановиту трупу театру і потужні можливості театральних підрозділів», – говорить Оксана Тараненко. – Щодо концертів 14 та 16 травня – раджу скористатися можливістю насолодитися віртуозною майстерністю Оксани Линів, чудовою музикою Петра Чайковського у виконанні зіркових солістів і оркестру театру, а також унікальною нагодою побачити одразу всіх диригентів Одеської опери на чолі з головним диригентом театру В’ячеславом Чернухо-Волічем у одному концерті! На вас чекає неймовірна цікава програма за участі солістів опери та балету, хору і оркестру театру».

Переживши черговий локдаун, Одеська опера працює, планує, намагається переборювати виклики часу. Як тільки оголосили вихід із «червоної зони», театр одразу розпочав напружену, але довгоочікувану роботу.

«7 травня, у день народження Петра Чайковського ми, можна сказати, нібито знову відкрили театральний сезон – відчуття було теж саме, що у музикантів, що у публіки – піднесення, натхнення, радість спілкування мовою музики не віртуально, а у реальному часі. По закінченню опери «Євгеній Онєгін», зал стоячи аплодував і довго не відпускав артистів», – розповідає головний диригент театру В’ячеслав Чернухо-Воліч. – Ми маємо потужні творчі плани на 2021 рік - це опера «Богема» Дж. Пуччіні, опера «Катерина» на музику О. Родіна, опера «Манон» Ж. Массне (semi-stage), балет «Жар-птиця» і «Весна Священна» І. Стравінського (поновлення), балет «Болеро» М. Равеля».

«Театр започатковує Міжнародні конкурсні проєкти: Майстер-клас молодих оперних диригентів (жовтень, 2021 р.) під орудою диригентки Оксани Линів, I Міжнародний конкурс молодих оперних співаків (червень, 2022 р.); вже готові анонсувати VI Міжнародний фестиваль мистецтв «Оксамитовий сезон в Одеській опері», присвячений 30-річчю Незалежності України, що відбудеться з 22 серпня по 15 вересня», - розповіла в.о. генеральної директорки Одеського національного академічного театру опери та балету Надія Бабіч.

Контакти для ЗМІ: 048 722 22 30 (приймальня); 048 780 15 54 (преслужба)

1
/
We use cookies.
By continuing to use our site, you consent to the processing of cookies and user data: location information; OS type and version; browser type and version; device type and screen resolution; sources of access to the site; OS language and browser; visited pages of the site and actions on them; ip-address for the purpose of site operation, retargeting, statistical research and transfer to third parties. If you do not want your data to be processed, leave the site.
I agree