Про «Катерину» на просвітницько-науковому форумі

Генеральна директорка-художня керівниця Одеської опери Надія Бабіч взяла участь у традиційних Шевченківських читаннях, присвячених 209-й річниці від дня народження Кобзаря, засновником яких виступила Одеська національна наукова бібліотека.

Цьогорічні читання відрізняла надзвичайно розмаїта програма. Теми обговорення торкнулися різноманітних аспектів сучасної інтерпретації творчого спадку Кобзаря – історичні знання, літературна спадщина, образотворче мистецтво і, невідмінно, музика і театр. Це вкотре ствердило: геній Шевченка неосяжний, його вплив відчувається в усіх жанрах та проявах вітчизняного мистецтва.

Надія Бабіч висвітлювала тему: "Одеська національна опера. Надихаючись творчістю Кобзаря" та розповідала про створення опери "Катерина" Олександра Родіна за мотивами творчої спадщини Тараса Шевченка. А ще у просвітницькому хакатоні взяли участь науковці - доктор історичних наук, професор кафедри історії України ОНУ ім. І. Мечникова Олександр Музичко; доктор філософії Валентин Долгочуб та доктор педагогічних наук Олена Монке (ПНПУ ім. К. Ушинського), голова Одеської обласної організації Національної спілки письменників України Сергій Дмитрієв, продюсерка проєкту «Імерсійний світ Тараса Шевченка» Наталія Делієва, наукові співробітники музеїв, художники, письменники тощо.

Одним з важливих результатів зустрічі стало рішення про впровадження спільних мистецько-просвітницьких проєктів Одеської національної опери з Одеською національною науковою бібліотекою. Вже є цікаві, непересічні ідеї! Дякуємо пані Ірині Бірюковій, генеральній директорці Одеської національної наукової бібліотеки (Одеська національна наукова бібліотека). Далі буде…

Ми використовуємо cookies
Продовжуючи використовувати наш сайт, ви даєте згоду на обробку файлів cookie і призначених для користувача даних: відомості про місцезнаходження; тип і версія ОС; тип і версія браузера; тип пристрою і дозвіл його екрану; джерела входу на сайт; мова ОС і браузера; відвідані сторінки сайту і дії на них; ip-адреса з метою функціонування сайту, проведення ретаргетінга, проведення статистичних досліджень і передачі третім особам. Якщо ви не хочете, щоб ваші дані оброблялися, покиньте сайт.
Згоден