ІСТОРИЧНИЙ ЦЕНТР ОДЕСИ ВНЕСЕНО ДО СПИСКУ ВСЕСВІТНЬОЇ СПАДЩИНИ ЮНЕСКО

For the sake of viewer convenience, the content is shown below in the alternative language. You may click the link to switch the active language.

Комітет всесвітньої спадщини ЮНЕСКО 25 січня 2023 року, під час позачергової сесії, що відбувалася у Парижі, вніс до списку Всесвітньої спадщини ЮНЕСКО, що перебуває під загрозою, об’єкт "Історичний центр міста-порту Одеса". Про це повідомили Міністр культури та інформаційної політики України Олександр Ткаченко та Одеська міська рада. Центр міста номінували на внесення до списку ще у 2009 році. Наразі його визначили таким, що є під загрозою.

"Сьогодні ухвалене історичне рішення Комітетом Всесвітньої спадщини ЮНЕСКО, — сказав Міністр Олександр Ткаченко Міністерство культури та інформаційної політики України. — Історичне ще й тому, що попри шалений опір росіян, воно позитивне. Упродовж двох днів, використовуючи безліч процедурних хитрощів, країна, яка порушує всі міжнародні угоди, намагалася винести це питання з порядку денного обговорення або принаймні перенести його. Цього зробити їм не вдалося. Відтепер історичний центр міста-порту Одеси під захистом ЮНЕСКО". Міністр культури та інформаційної політики також наголосив на важливості привернення уваги міжнародної спільноти до злочинів, які вчиняє російська федерація.

Отже, попри війну та усі намагання росії завадити включенню Одеси до зазначеного списку, правда та справедливість - понад усе! Ми пишаємося та стверджуємо, що Одеса – українське місто і душа Європи. І все це переконливо відбивається в її унікальній історико-культурній спадщині, у якій одне з чільних місць по праву посідає Одеська національна опера.

Відтепер ми - під надійним захистом! Дякуємо усім, хто причетний до просування і прийняття цього рішення!

Фото - Дмитро Скворцов, Ілона Трач

https://www.facebook.com/OdesaOperaBallet

We use cookies.
By continuing to use our site, you consent to the processing of cookies and user data: location information; OS type and version; browser type and version; device type and screen resolution; sources of access to the site; OS language and browser; visited pages of the site and actions on them; ip-address for the purpose of site operation, retargeting, statistical research and transfer to third parties. If you do not want your data to be processed, leave the site.
I agree