Культурний фронт та мистецький опір сьогодення: зустріч на президентському рівні

For the sake of viewer convenience, the content is shown below in the alternative language. You may click the link to switch the active language.

У день 209-ої річниці від дня народження Тараса Шевченка Президент України Володимир Зеленський зустрівся з діячами культури та мистецтва. Захід відбувся у змішаному форматі: наживо – в Офісі Глави держави та в режимі відеоконференції. Модератором події виступив Олександр Ткаченко, Міністр культури та інформаційної політики України. У розмові взяли участь відомі артисти, актори театру та кіно, художники, журналісти, продюсери, керівники культурних інституцій та профільних державних установ – знакові персони вітчизняного культурно-мистецького простору. Оперну театральну спільноту у комунікаційному заході представляли очільники Львівської та Одеської національних опер – пан Василь Вовкун та пані Надія Бабіч.

Президент наголосив на важливості культурно - мистецької складової як фактору сприяння посиленню підтримки України з боку наших партнерів і всього світу. Він запропонував напрацювати конкретні рекомендації та необхідні кроки, які мають бути підтримані з боку держави, зокрема створити нові хвилі, щоб в світі говорили про Україну постійно, щоб заповнити інформаційний вакуум, аби його не заповнив ворог. "Це мають створювати вже зараз свідки та учасники цієї війни через твори, вистави, книги, музику, фільми", - зауважив Володимир Зеленський. Президент також підкреслив, що діячі культури та мистецтва, які пішли захищати Україну у складі сил оборони, своїм прикладом сприяли консолідації українського суспільства, зростанню патріотизму. Особливо подякував Володимир Зеленський всім культурним діячам, які залишились працювати в Україні.

Міністр культури та інформаційної політики Олександр Ткаченко зазначив, що: «Міністерство культури та інформаційної політики України створить дорожню карту конкретних дій як з боку держави, так і з боку культурних діячів та інституцій, які нам допоможуть перемогти в культурній та інформаційній війні з ворогом…Особливо вдячні всім тим, хто зібрався сьогодні тут. За те, що продовжували творити, проводили концерти в бомбосховищах, на станціях метро, надавали майданчики для переміщених мистецьких колективів.».

Під час зустрічі генеральна директорка-художня керівниця Одеської опери Надія Бабіч поінформувала Президента України та шановне зібрання про роботу театру у воєнний період, зокрема прем’єру воєнного часу – оперу О. Родіна «Катерина» і внесла пропозицію щодо впровадження до переліку номінацій Національної премії України імені Тараса Шевченка спеціальної номінації саме для творів, що створені під час війни та на воєнну тему. Наразі Голова Комітету з Шевченківської премії Юрій Макаров пристав на цю думку та акцентував, що за час агресії Росії проти України з’явилася велика кількість творів та культурного продукту про війну і висловив переконання, що Шевченківська премія має бути актуальною й відповідати реаліям сьогодення.

Президент України Володимир Зеленський підтримав цю злободенну ініціативу: «Я повністю підтримую. Важливо не втратити людей, які стільки всього зробили в час війни. Важливо показати цим людям, що всі бачать і відзначають твори, створені під час війни, а також їхніх авторів.».

We use cookies.
By continuing to use our site, you consent to the processing of cookies and user data: location information; OS type and version; browser type and version; device type and screen resolution; sources of access to the site; OS language and browser; visited pages of the site and actions on them; ip-address for the purpose of site operation, retargeting, statistical research and transfer to third parties. If you do not want your data to be processed, leave the site.
I agree