Одеська опера у воєнний час

For the sake of viewer convenience, the content is shown below in the alternative language. You may click the link to switch the active language.

24 лютого на веб-ресурсах Одеської опери з'явилося повідомлення про призупинення показів вистав на невизначений термін. Але навіть коли зазвучали гармати, музи не мовчать. 

🔹 12 березня, у Одесi, за підтримки Міністерства культури та інформаційної політики, Державного агентства України з питань мистецтв та мистецької освіти та Одеської обласної військової адміністрації, відбулась мистецька акція «Вільне Небо/Free Sky». Акція підтримала заклик українського народу та Президента України Володимира Зеленського до держав світу - закрити небо над Україною. Під орудою диригента театру Ігоря Чернецького, у виконанні симфонічного оркестру та хору Одеської Опери, прозвучав «Державний гімн України», хор з опери Дж. Верді «Набукко», духовний Гімн України «Молитва за Україну», композиція Д. Крижанівського «Реве та стогне Дніпр широкий». Наприкінці мистецької акції відбувся брифінг за участі генеральної директорки-художньої керівниці театру Надії Бабіч та артистів Одеської Опери.  Акцію висвітлили близько 100 провідних інформагентств та телекомпаній з усього світу.

🔹 У березні відеозвернення від діячів культури, партнерів ОНАТОБ на підтримку Одеської опери приходили з усіх країн світу: з Німеччини та Японії, Нідерландів, Бельгії, Італії. Берлінський філармонічний оркестр, ювілейний концерт якого в Оперному театрі мав стати однією з тріумфальних подій одеського театрального літа-22, записав музичне відеопривітання на підтримку Одеської опери.

Українськi члени  Європейської оперної спільноти, серед яких ОНАТОБ, звернулись до колег з видкритим листом щодо засудження російської військової агресії.  Також члени Асоціації оперних театрів України та генеральні директори-художні керівники музичних, оперних і балетних театрів звернулись до НАТО: запровадити обмежену безпольотну зону над Україною «Ми, очільники оперних театрів України, від імені наших колективів, що налічують понад 4000 осіб, закликаємо адміністрацію президента Байдена разом із союзниками по НАТО запровадити обмежену безпольотну зону над Україною.»

🔹 У квітні продовжилася робота у театральних майстернях над прем'єрою опери «Катерина», яка була зірвана повномасштабною військовою агресією, наразі триває репетиційний процес в онлайн-режимі з режисеркою вистави.

🔹 Незважаючи на те, що частина колективу Одеського оперного театру змушена була евакуюватися, артисти, які залишилися в місті, під керівництвом адміністрації театру, доклали максимум зусиль, щоб знову радувати глядачів своєю майстерністю. Так з'явилися спільні проекти із Всесвітнім клубом Одеситів, Лютеранською церквою-Кірхою, виїзними майданчиками. У рамках циклу «З любов'ю до України» на концертних майданчиках громадської організації Всесвітній Клуб Одеситів відбулося п'ять благодійних концертів. На вилучені кошти ГО «Всесвітній Клуб Одеситів» передає до Територіальної оборони Одеської області засоби індивідуальної захисту. Містецький десант Одеської опери на майданчиках мiст Південний, Чорноморськ, Роздільна підіймав бойовий дух воїнів ЗСУ. Зазначимо, що низка артистів, членів колективу Одеської опери взяла участь у підготовці оборони міста у лавах тероборони, у волонтерських рухах. На локаціях міста (Міський сад) відбувся концерт open air за участю артистів оркестру театру, присвячений воинам ЗСУ.

🔹 Коли двері Театру були  закриті  для глядачів - він продовжив свою діяльність також в онлайн- форматі. Під час воєнного стану творчим колективом театру були реалізовані онлайн - концерти

  1. Концерт до Міжнародного дня театру https://youtu.be/-topna6nsMI
  2. Концерт до Дня Європи «Україна - Європа. Єднання»
https://youtu.be/nw0XPLySwYQ
  1. Концерт української музики «Український вимір» https://youtu.be/ropIsfa6kZ4
  2. Концерт «Феєрія балету» https://youtu.be/W6g8P24Fj8Q
  3. Флешмоб до Дня Конституції України https://youtu.be/C6zc6RKS-fU

🔹 Триває міжнародна гастрольна діяльність. Артисти оркестру Одеської Опери  перебували на гастролях: у Чехії , Австрії , Польщї , Італії, Швейцарії, Ліхтенштейні, Німеччині,  Італії (у складі Interlaken Classics Festival). Дохід від концертів направлено на підтримку колективу Одеської опери під час війни.

🔹 17 червня, відповідно листа Департаменту культури, національностей, релігій та об’єктів культурної спадщини Одеської обласної військової адміністрації та творчо-мистецької діяльності театру, Одеський національний академічний театр опери та балету відновив показ вистав. Кількість місць, на які здійснюється продаж квитків відповідає кількості місць в спеціальному сертифікованому укритті театру. При вході до театру здійснюється перевірка металодетектором на предмет виявлення предметів, обіг яких заборонено чи обмежено, або становить загрозу життя чи здоров’ю людей. Адміністрацією театру було укладено репертуар на липень-червень 2022 року з урахуванням особливостей роботи в умовах російської агресії. До репертуару увійшли вистави вітчизняних та зарубіжних композиторів: опери Дж. Верді, Дж. Пуччіні, Дж. Россіні, К. В. Глюка, Ж. Бізе та балети   А. Хачатуряна, Л. Мінкуса, А. Адана та Ю. Гомельської.

🔹 Театр активно долучився до інформаційної кампанії щодо отримання Україною статусу кандидата на вступ до Європейського союзу Державного агентства України з питань мистецтв та мистецької освіти. Зокрема, надана айдентика використовується в афішах, роликах та на сайті театру.

🔹 Триває співпраця з іноземними та вітчизняними ЗМІ.  Майже щоденно Одеську національну оперу відвідують іноземнi та вітчизнянi ЗМІ. Відзнято декілька документальних фільмів про Україну в умовах війни та культурне життя українців, а також низку новинних сюжетів. Продовжується партнерство з онлайн-платформою «OnAit.Team» та YouTube каналом платформи «Airtvua»

1
/
We use cookies.
By continuing to use our site, you consent to the processing of cookies and user data: location information; OS type and version; browser type and version; device type and screen resolution; sources of access to the site; OS language and browser; visited pages of the site and actions on them; ip-address for the purpose of site operation, retargeting, statistical research and transfer to third parties. If you do not want your data to be processed, leave the site.
I agree