Прес-реліз 23 лютого 2022: Нова «Катерина»

For the sake of viewer convenience, the content is shown below in the alternative language. You may click the link to switch the active language.

26 та 27 березня Одеська Опера представить світову прем’єру – оперу Олександра Родіна «Катерина».

Ідея створення унікального сучасного оперного твору належить генеральній директорці-художній керівниці театру Надії Бабіч. Відповідно до "Програми розвитку театру" генеральної директорки - художньої керівниці, Одеська опера нині стала потужною сценою для першочитань творів сучасних українських митців. Керівництво театру та творча група вирішили поставити абсолютно нову оперу, з сучасним поглядом на знайомий сюжет.

«Катерина» - наймасштабніша за часів незалежної України постановка театру, спеціально для якої написані музика та лібрето. Для вистави створено поворотне коло з рухомим кільцем, що дозволить повернути декорації на 360 градусів,  зшити  майже 400 костюмів.

Музику до нової опери, спеціально на замовлення театру, створив випускник Одеської музичної академії, киянин Олександр Родін. Композитор услід за Шевченком  розгорнув усю палітру життя українського суспільства того часу. Це – подорож всіма знаковими святами України, обрядами, традиціями, на тлі яких розгортаються історії життя людей. Це своєрідний зліпок ментальності наших предків. Найважливіша ідея як у Шевченка, так і у Родіна є те, що кохання – святе. Це космічний дар, який не можна запрограмувати і спрогнозувати.

Для диригента-постановника В’ячеслава Чернухо-Воліча існує абсолютна аксіома: глядач, який вийде після перегляду спектаклю, має запам'ятатися хоча б один музичний мотив: «знайомство з неоромантичною партитурою Родіна надихнуло мене. Цю оперу можна співати. Музичні партії з задоволенням розучують музиканти, а эмоцiйно реагують на її фрагменти».

Зараз, коли актуалізується питання самоідентичності – хто ми, чим ми відрізняємось від інших, які смисли ми пропонуємо світові? – відповіді потрібно шукати у класиків, впевнена режисерка-постановниця Оксана Тараненко.

Сценографічне рішення майбутньої вистави народжене чіткими побудовами, і в ньому є конкретні об’єкти – («твердиня небесна», млинарське жорно, будівля Вертепу). Але воно несе й щось доступне лише емоційному сприйняттю, зауважив художник-постановник вистави Ігор Анісенко.

Хормейстер-постановник вистави Валерій Регрут зазначив, що «Катерина» – це хорова опера, її фактура складна за гармонійною мовою, ритмом, палітрою. Величезна кількість сцен насичена обрядовими піснями, танцювальними жанровими епізодами, що створює колорит українських народних піснеспівів.

Важливу роль відведено  хореографії, над якою працює Олексій Скляренко. Саме його пластичне бачення допоможе створити відчуття того, що люди, так само як природа, є частиною одного світу.

Окрім того, для шумових інтермедій, що нагадують звуки природи – плескіт води, грім, вітер, дощ – виготовляються первісні інструменти духові, струнні і ударні. Сьогодні всі майстри театру,  від бутафорів до солістів, активно готуються до прем’єрі.

Тож, чекаємо  на  вас  26, 27 березня!

1
/
We use cookies.
By continuing to use our site, you consent to the processing of cookies and user data: location information; OS type and version; browser type and version; device type and screen resolution; sources of access to the site; OS language and browser; visited pages of the site and actions on them; ip-address for the purpose of site operation, retargeting, statistical research and transfer to third parties. If you do not want your data to be processed, leave the site.
I agree