Рік незламності

For the sake of viewer convenience, the content is shown below in the alternative language. You may click the link to switch the active language.

Рік, що минув для Одеської опери, як і для всієї країни, став роком випробування на міцність, витримку та чесність, втіленням святої віри в силу світла й правди. Російські ракетні удари та обстріли не злякали нас. З першого дня нашим дієвим слоганом стало: «Коли звучать гармати, музи не мовчать!»

З кожною миттю ми ставали сильнішими і впевненішими в собі і в тому, що ми робимо.  З 17 травня 2022 року театр почав повертатися до життя. І вже з 17 червня відкрив свої двері для глядачів.

Попри воєнний час, ми представили понад 120 вистав і концертних програм, які відвідало понад шістдесят тисяч  глядачів. Ми випустили два масштабних прем’єрних проєкти під час війни, зокрема світову прем’єру -  оперу  О. Родіна «Катерина».

Наразі театр активно спрямував свою діяльність на підтримку військовослужбовців, як фінансову і ресурсну, так і творчу: провели понад велику кількість концертів у місцях дислокації наших захисників; військові та члени їх родин є постійними гостями вистав театру, донатимо на ЗСУ. Продовжували наближати нашу Перемогу на міжнародному мистецькому фронті, розвивати культурну дипломатію. Ми відчуваємося підтримку і визнання європейської спільноти. Європейським визнанням нашої роботи і творчості стало здобуття престижної міжнародної нагороди «INTERNATIONAL OPERA AWARDS» - «Оперного Оскара» у номінації «Найкращий оперний театр».  Міжнародне журі особливо відзначило мужність і стійкість колективу театру, який продовжував працювати попри виклики воєнного часу, небезпеку та руйнування. Вже сьогодні одночасно із показом  опери О. Родіна «Катерина» на сцені Одеської опери, Європейський міждержавний культурний телеканал «ARTE» демонструватиме виставу  в  телеефірі у межах  розширеного програмного фокусу «Україна, рік війни в Європі», що має стати  одним з нагальних меседжів про Україну як державу з власним особливим та неповторним культурним кодом.

Одеська національна опера щодня доводить, що за будь яких обставин, спроможна дарувати мистецтво, виховувати, збагачувати, просвіщати, розвивати духовний та патріотичний потенціал українців засобами сучасного національного мистецтва, зберігаючи найкращі академічні театральні традиції.

Тримаємо культурний фронт і кожним творчим кроком наближаємо Перемогу! Дякуємо ЗСУ! Слава Україні! Героям слава!

We use cookies.
By continuing to use our site, you consent to the processing of cookies and user data: location information; OS type and version; browser type and version; device type and screen resolution; sources of access to the site; OS language and browser; visited pages of the site and actions on them; ip-address for the purpose of site operation, retargeting, statistical research and transfer to third parties. If you do not want your data to be processed, leave the site.
I agree