Одеська опера у медіа: квітень 2023

For the sake of viewer convenience, the content is shown below in the alternative language. You may click the link to switch the active language.

Leeuwarder Courant, Netherlands

Oekraïens volkslied laat tranen vloeien in de Leeuwarder Harmonie /

Гімн України викликав сльози у глядачів театру «Гармонія» у місті Леуварден

Одеська національна опера привезла до міста Леуварден популярний твір німецького композитора Карла Орффа «Карміна Бурана». Вистава  про щастя, кохання та швидкоплинності життя, яку представили  артисти знаного у світі театру,пройшла з аншлагом. Після тривалих оплесків  вони виконали гімн України, який викликав сльози зворушення у присутніх в залі.

https://lc.nl/cultuur/theater-musical/Oekra%C3%AFens-volkslied-laat-tranen-vloeien-in-de-Leeuwarder-Harmonie-28367072.html?fbclid=IwAR2JQnxPDCwzf6MBDFrQczNG-RtGzm5XdZl3fEzktVxr12WgIcHRphtCVxk


NRC, Netherlands

Ballet in oorlogstijd: het Oekraïense Nationale Ballet danst door

Балет у воєнні часи: Одеський національний театр продовжує працювати

Незважаючи на складні умови роботи в умовах воєнного стану, Одеська національна опера тримає мистецький фронт – дає вистави в рідному місті та проводить масштабні гастролі Європою. Зараз театр привіз до Нідерландів відомий музичний твір - кантату К. Орффа  "Карміна Бурана", основним філософським стрижнем якого є  роздуми про те, що людина зі всіма своїми маленькими радощами та журбою – лише іграшка в руках примхливої долі, символом непостійності якої є колесо Фортуні, що постійно обертається.

https://www.nrc.nl/nieuws/2023/04/12/ballet-in-oorlogstijd-het-oekraiense-nationale-ballet-danst-door-a4161873?fbclid=IwAR1To1FfuBhqnfZ3NBDZibHjjlp9kNoTGpvK7FM2nLPirBgsFBMoaZJqK4k


Theaterkrant, Amsterdam

NATIONALE OPERA EN BALLET UIT ODESSA KOMT NAAR NEDERLAND /

Одеський національний театр опери та балету приїжджає до Нідерландів

Колектив Одеського національного театру опери та балету приїжджає до Нідерландів під час війни в Україні у складі 130 музикантів  для здійснення  масштабних гастролей.

https://www.theaterkrant.nl/nieuws/nationale-opera-en-ballet-uit-odessa-komt-alsnog-naar-nederland/


Theaterkrant, Amsterdam

CARMINA BURANA UIT ODESSA ROEPT OP TOT LEVEN /

ОДЕСЬКА ВИСТАВА «КАРМІНА БУРАНА» ЗАКЛИКАЄ ДО ЖИТТЯ

«Насолоджуйтесь кожною миттю, що приносить щастя, тому що смерть може взяти своє будь-коли» – це  ствердження, що починає твір Карла Орффа «Карміна Бурана» (О, Фортуна),  може здатися далеким від реальності, однак зараз воно звучить більш ніж актуально.

https://www.theaterkrant.nl/recensie/carmina-burana-3/nationale-opera-en-ballet-van-oekraine/?fbclid=IwAR2AQLzocVAu23mHpXZwtprRSoWqAwSnI30xY68AWdg3mKYbLiOtijuNnXo


Place de l'Opera, Netherlands

CARMINA BURANA UIT ODESSA FRAAI SPEKTAKEL /

«КАРМІНА БУРАНА» з Одеси – чудове видовище

Хореограф-постановник  «Карміни Бурани»  Герард Мостерд, який вже  багато років співпрацює з Одеським національним театром опери та балету, органічно об’єднав у  постановці  пластику балету, спів хору і солістів, відеографічне оформлення сцени, створивши дуже сучасну виставу. 

https://www.operamagazine.nl/recensies/63793/carmina-burana-uit-odessa-fraai-spektakel/?fbclid=IwAR0ZEOhR6e1r897ld9zlAaaqfpwVj-RpyI6FZMKarXWqXW_0xKrtJL_nhqY


I Love Theatre, Netherlands

Nationale Opera en Ballet van Oekraïne, uit Odessa, naar Nederland met ‘Carmina Burana’ /

Одеський національний театр опери та балету завітав до Нідерландів із виставою «Карміна Бурана»

«Карміна Бурана» є одним із найпопулярніших музичних творів у світі. Це потужна та запальна постановка, сповнена яскравих емоцій та нестриманих ритмів, у якій українські виконавці виглядали дуже харизматично. Глядачам запам'ятається  артистичність, майстерність та вишуканість виконання.

https://www.ilovetheater.nl/nationale-opera-en-ballet-van-oekraine-uit-odessa-naar-nederland-met-carmina-burana/


ТРК ГРАД, Україна

«Мистецтво перемоги» в Одеському оперному театрі

Барикади з мішків, репетиції у бомбосховищі та виступи у військових частинах, і попри все – гучна прем'єра та престижна міжнародна премія. Рік війни Одеська опера підсумувала виставкою, яку презентували у музеї театру. Вистава, яку так і не показали, та репетиції, які так і не відбулися. 24 лютого, як і щодня після нього, в Одеському оперному пам'ятатимуть. Виставку «Мистецтво перемоги» – про те, яким був військовий рік – відкрили у музеї театру. Ця експозиція оповідає про життя театру під час війни. 

https://youtu.be/GASMaWoUsog


Helsingborgs Dagblad, Sweden

Därför är operan i Odessa öppen: ”Kultur är också ett vapen” /

Одеський оперний: «Культура – ​​це теж зброя»

Артисти Одеської опери виходять на сцену під час війни, бо вони вірять у перемогу та борються за краще майбутнє України. Вони впевнені, що культура допомагає лікувати людські душі. 

https://www.hd.se/2023-03-31/darfor-ar-operan-i-odessa-oppen-kultur-ar-ocksa-ett-vapen


Dance for You Magazine, Germany

New choreographic version of Carl Orff’s “Carmina Burana”/

Нова хореографічна версія опери Карла Орфа «Карміна Бурана»

Фінальний показ гастрольного туру Одеської опери в Нідерландах відбувся  у Роттердамі. Кантату виконували прекрасні артисти Одеської опери. Публіка насолоджувалася виступом, кульмінацією якого стало виконання гімну України наприкінці дійства. 

https://www.danceforyou-magazine.com/2023/04/24/new-choreographic-version-of-carl-orffs-carmina-burana/?fbclid=IwAR05bjTwwPm2ViMpPH4WqKAbUD3ek5ylgTcng76V2ecpCnFo9lTyVs2dGak


CNN, Japan

オデーサのバレエダンサー、戦闘任務中に死亡 ウクライナ/

Артист Одеського театру опери та балету загинув під час бойового завдання

Ростислав Янчишен, який пропрацював в Одеській опері понад десять років, записався до армії для захисту України у перший день вторгнення. Він загинув унаслідок мінометного обстрілу 19 квітня, за місяць до свого 32-річчя.

https://www.cnn.co.jp/world/35202965.html


The Sankei News, Japan

オデッサの誇り 危機遺産を守る / 

Одеська Опера - гордість Одеси. Охорона спадщини, що перебуває під загрозою зникнення

Історичний центр Одеси був включений до Основного списку об'єктів Всесвітньої спадщини ЮНЕСКО з метою  убезпечення  від руйнувань.

https://www.sankei.com/article/20230409-YJGXRHALMRIRPHLVU62374NPXA/photo/KOJSDGXDDRK4TDS3ZNIX5NXSEU/


Showbiz.24, Україна

На фронті загинув артист балету Одеської опери Ростислав Янчишен https://showbiz.24tv.ua/rostislav-yanchishen-artist-baletu-odeskoyi-operi-zaginuv-fronti_n2298673

Факти ICTV, Україна

Його найкраща роль у СПЕКТАКЛІ стала ПРОРОЧОЮ: соліст балету ЗАГИНУВ на війні

https://youtu.be/3pSuKBFj26o


РБК-Україна

"Вічна посмішка, світлий погляд": на фронті загинув артист балету Одеської опери Ростислав Янчишен

https://www.rbc.ua/rus/styler/vichna-posmishka-svitliy-poglyad-fronti-zaginuv-1682057232.html


Суспільне. Культура. Україна

Артист Одеської опери Ростислав Янчишен загинув на фронті

https://suspilne.media/452355-artist-odeskoi-operi-rostislav-ancisen-zaginuv-na-fronti/


 AVISENDANMARK, Denmark

Døden kaster skygger over operaen i Odesa: De danser videre, selv om kollega blev dræbt ved fronten dagen før / Одеська опера: життя переможе смерть, а світ – темряву

Нещодавно на війні загинув артист балету Ростислав Янчишен, якого полюбляли глядачі  та цінували й поважали колеги. Вторгнення Росії  руйнує кожний день життя  українців, які боронять свободу і незалежність своєї Батьківщини. Дуже  важливо, щоб театр працював, адже саме мистецтво має здатність «лікувати» людські душі й дарувати надію.  

https://avisendanmark.dk/udland/doeden-kaster-skygger-over-operaen-i-odesa-de-danser-videre-selv-om-kollega-blev-draebt-ved-fronten-dagen-foer?fbclid=IwAR3Zvds5eM6p-5puZNOuSiXR_VmHw8KDR4wfPvMV4EilhED8CLmcDxt8X1o

We use cookies.
By continuing to use our site, you consent to the processing of cookies and user data: location information; OS type and version; browser type and version; device type and screen resolution; sources of access to the site; OS language and browser; visited pages of the site and actions on them; ip-address for the purpose of site operation, retargeting, statistical research and transfer to third parties. If you do not want your data to be processed, leave the site.
I agree