ІСТОРИЧНИЙ ЦЕНТР ОДЕСИ ВНЕСЕНО ДО СПИСКУ ВСЕСВІТНЬОЇ СПАДЩИНИ ЮНЕСКО

Комітет всесвітньої спадщини ЮНЕСКО 25 січня 2023 року, під час позачергової сесії, що відбувалася у Парижі, вніс до списку Всесвітньої спадщини ЮНЕСКО, що перебуває під загрозою, об’єкт "Історичний центр міста-порту Одеса". Про це повідомили Міністр культури та інформаційної політики України Олександр Ткаченко та Одеська міська рада. Центр міста номінували на внесення до списку ще у 2009 році. Наразі його визначили таким, що є під загрозою.

"Сьогодні ухвалене історичне рішення Комітетом Всесвітньої спадщини ЮНЕСКО, — сказав Міністр Олександр Ткаченко Міністерство культури та інформаційної політики України. — Історичне ще й тому, що попри шалений опір росіян, воно позитивне. Упродовж двох днів, використовуючи безліч процедурних хитрощів, країна, яка порушує всі міжнародні угоди, намагалася винести це питання з порядку денного обговорення або принаймні перенести його. Цього зробити їм не вдалося. Відтепер історичний центр міста-порту Одеси під захистом ЮНЕСКО". Міністр культури та інформаційної політики також наголосив на важливості привернення уваги міжнародної спільноти до злочинів, які вчиняє російська федерація.

Отже, попри війну та усі намагання росії завадити включенню Одеси до зазначеного списку, правда та справедливість - понад усе! Ми пишаємося та стверджуємо, що Одеса – українське місто і душа Європи. І все це переконливо відбивається в її унікальній історико-культурній спадщині, у якій одне з чільних місць по праву посідає Одеська національна опера.

Відтепер ми - під надійним захистом! Дякуємо усім, хто причетний до просування і прийняття цього рішення!

Фото - Дмитро Скворцов, Ілона Трач

https://www.facebook.com/OdesaOperaBallet

Ми використовуємо cookies
Продовжуючи використовувати наш сайт, ви даєте згоду на обробку файлів cookie і призначених для користувача даних: відомості про місцезнаходження; тип і версія ОС; тип і версія браузера; тип пристрою і дозвіл його екрану; джерела входу на сайт; мова ОС і браузера; відвідані сторінки сайту і дії на них; ip-адреса з метою функціонування сайту, проведення ретаргетінга, проведення статистичних досліджень і передачі третім особам. Якщо ви не хочете, щоб ваші дані оброблялися, покиньте сайт.
Згоден