Концерти

Концерт із творів Бетховена, Штрауса та Брамса

Прокрутіть вниз
Тривалість
Диригент:
головний диригент театру В’ячеслав Чернухо-Воліч

Зміст

Програма концерту

 

І відділення

Людвіг ван Бетховен Увертюра до опери «Фіделіо» , Op. 72c Виконує оркестр театру Ріхард Штраус Чотири останні пісні для сопрано в оркестром, AV150 Виконують Наталя Павленко (сопрано), оркестр театру

ІІ відділення

Йоганесс Брамс Концерт для скрипки та віолончелі з оркестром, ля мінор, op. 102 Виконують: концертмейстер Ізраїльського філармонійного оркестру Ілля Коновалов (скрипка), Алік Лисюк (віолончель), оркестр театру

Ілля Коновалов (скрипка)

Ілля Коновалов народився в Новосибірську в музичній сім’ї. Його дід, Ісидор Аркадійович Зак – перший головний диригент Новосибірського театру опери та балету. Першими педагогами Іллі Коновалова були легендарний Захар Брон, учні якого більше ста разів ставали переможцями найбільших міжнародних конкурсів, і професор Олексій Ґвоздєв. Продовжив навчання Ілля Коновалов у віденській Академії музики у професора Дори Шварцберг. Ще під час навчання в Новосибірську Ілля став лауреатам Всеросійського конкурсу молодих виконавців і Міжнародного конкурсу скрипалів імені Венявського. А далі були концерти в Росії, Європі, Бразилії, Індонезії, Кореї, Японії. Співпрацював з такими висококласними колективами, як «Віртуози Москви» Володимира Співакова, «Musica Viva», Санкт-Петербурзька Капела, Ізраїльський філармонійний оркестр, оркестри Нідерландів, Ізраїлю, Швейцарії. Ілля виступав з такими зірками світового рівня як Зубін Мета, Юрій Башмет, Максим Венгеров, Дора Шварцберг, Міша Майський, Олександр Рудін тощо. Коли Іллі було всього двадцять років, він виграв конкурс на місце концертмейстера Ізраїльського філармонійного оркестру під орудою Зубіна Мети. Крім того, протягом п’яти років Ілля був запрошеним концертмейстером оркестру Маріїнського театру під орудою Валерія Гергієва в Санкт-Петербурзі. З 2006 року Ілля веде скрипковий клас в Тель-Авівському університеті. Скрипка, на якій грає Ілля Коновалов, має свою дивовижну історію. Її було зроблено великим майстром Антоніо Страдіварі в 1732 році та названо «Геркулесом». З 1895 року інструмент належав відомому бельгійському скрипалю, диригенту та композитору Ежену Ізаї. Під час концерту в Маріїнському театрі в Санкт-Петербурзі скрипку вкрали. Справа в тому, що Ізаї вважав за краще грати на скрипці роботи Гварнері, що більше підходила до його темпераменту, а скрипка Страдіварі лежала в гримерці як запасна. З 1908 року «Геркулес» вважався втраченим назавжди. У 1925 році інструмент було знайдено в паризькому магазині. З 1925 по 1960 роки володарем скрипки був головний диригент симфонічного оркестру Бостона Шарль Мюнш, а з 1962-го – польський скрипаль-віртуоз Генрик Шерінг. У 1972 році він подарував скрипку Єрусалиму з тим, щоб на ній грав концертмейстер Ізраїльського філармонійного оркестру, яким вже понад 20 років є Ілля Коновалов.

Наталя Павленко (сопрано)

Наталя Павленко – володарка золотої медалі та спеціальної премії міжнародного конкурсу вокалістів ім. Хариклеї Даркле (Румунія), лауреатка І премії Міжнародного конкурсу вокалістів імені Антоніна Дворжака (Карлови Вари, Чехія) та ІІІ премії Міжнародного музичного конкурсу ім. Миколи Лисенка (Київ). Закінчила Одеську національну музичну академію ім. Антоніни Нежданової по класу сольного співу, а також виконавську аспірантуру. З 2011 року працює в трупі Одеського національного академічного театру опери і балету. Протягом 2003 – 2009-го років співачка брала участь у концертах «Молоді оперні голоси України» в Національній опері України (Київ), в оперних концертах у Празькій, Варшавській операх та Донецькому національному театрі опери і балету. Тісно співпрацює з Одеським камерним оркестром під орудою заслуженого артиста України Ігоря Шаврука та Національним філармонійним оркестром під орудою Хобарта Ерла. Гастролювала в Чехії, Польщі, Франції, Італії, Люксембурзі, Німеччині, Румунії, Сербії. Виконує партії Ярославни («Князь Ігор» Олександра Бородіна), Лізи («Пікова дама» Петра Чайковського), Флорії Тоски («Тоска» Джакомо Пуччіні), Турандот (однойменна опера Джакомо Пуччіні), Аїди (однойменна опера Джузеппе Верді), Амелії («Бал-маскарад» Джузеппе Верді), Абігаіль («Набукко» Джузеппе Верді), Сантуцци («Сільська честь» П’єтро Масканьї), партію сопрано в «Реквіємах» Джузеппе Верді та Вольфганга Амадея Моцарта, Мерседес («Кармен» Жоржа Бізе), Джанети («Любовний напій» Гаетано Доніцетті) тощо. Викладачка кафедри сольного співу Одеської національної музичної академії імені Антоніни Нежданової.

Алік Лисюк (віолончель)

Алік Лисюк – лауреат Міжнародного конкурсу струнних виконавців ім Є. Коки (Кишинів, Молдова), володар I премії та Гран Прі національного конкурсу виконавців на струнно-смичкових інструментах (Гамбург, Німеччина), лауреат Міжнародного конкурсу «Фарботони» (Канів, Україна) і міжнародного конкурсу в Черкасах (Україна), а також Міжнародного конкурсу Youth musicians of Europe (Мюнхен, Німеччина). Закінчив Одеську національну музичну академію ім. Антоніни Нежданової по класу доцента Павла Купіна. З 2009-го по 2011 роки навчався в Бернському університеті мистецтв (Bern University of Arts) у Дениса Северіна, Конрадин Бротбек і Луїзи Хопкінс. З 2002-го по 2010 роки брав участь у різноманітних майстер-класах А. Кагановського (Берн, Швейцарія), В. Шмітта (Берн, Швейцарія), Ф. Бартоломе (Відень, Австрія), К. Бротбек (Штутгарт, Німеччина), Т. Гроссенбахера (Цюріх, Швейцарія). У 2000-му та 2002 роках брав участь у концертах під патронатом Президента України і завоював диплом «Юна надія України». Музикант виступав з багатьма оркестрами в різних містах України та Європи, в тому числі Швейцарії, Німеччини, Австрії, Угорщині, Польщі, Росії, Молдови. Є учасником чисельних камерних та симфонічних проєктів в Європі. Співпрацював з такими диригентами як А. Самоїле, І. Беккер, І. Шаврук, В. Молдованов, Н. Пономаренко, С. Бурко, Б. Вайль, Г. Курков, Д. Манасії, М. Балан, О. Линів. З 2011 року працює в оркестрі Одеського національного академічного театру опери та балету. З 2012 року викладає в Одеській середній спеціальній музичній школі ім. П.С. Столярського.

Розкрити описПриховати опис

Про подію

Концерт із творів Людвіга ван Бетховена, Ріхарда Штрауса та Йоганнеса Брамса

За участю Н. Павленко, І. Коновалова (скрипка), О. Лисюка (віолончель), оркестра театру

Ми використовуємо cookies
Продовжуючи використовувати наш сайт, ви даєте згоду на обробку файлів cookie і призначених для користувача даних: відомості про місцезнаходження; тип і версія ОС; тип і версія браузера; тип пристрою і дозвіл його екрану; джерела входу на сайт; мова ОС і браузера; відвідані сторінки сайту і дії на них; ip-адреса з метою функціонування сайту, проведення ретаргетінга, проведення статистичних досліджень і передачі третім особам. Якщо ви не хочете, щоб ваші дані оброблялися, покиньте сайт.
Згоден