Прес-брифінг з нагоди прем’єри оновленої версії опери-казки “Смарагдове місто”

2 грудня 2021 року у Одеському національному академічному театрі опери та балету відбувся прес-брифінг з нагоди прем’єри оновленої версії опери-казки “Смарагдове місто” за участю диригента-постановника Віталія Ковальчука, режисерки-постановниці Оксани Тараненко, хормейстерки Лариси Гарбуз, а також солістів Юлії Терещук та Юрія Дудара. Модератором брифінгу виступила помічниця генеральної директорки - художньої керівниці зі зв’язків з громадськістю - Людмила Сергійчук, яка наголосила на тому, що дитячі вистави це дуже важливий сегмент репертуарної політики театру. Варто зазначити, що у програмі генеральної директорки - художньої керівниці Надії Бабіч, дитячі вистави - це найважливіше питання у вихованні потенційних глядачів театру, тому що діти - наше майбутнє. Зокрема, на 2022 рік вже заплановано прем’єру балету “Дюймовонька”. Музику до балету пише сучасний український композитор Юрій Шевченко, спеціально на замовлення Одеської опери. “Головне, мабуть, це коли маленькі артисти мають унікальну можливість бути на одній сцені з провідними солістами і артистами нашого театру. Вони працюють з дорослими, як справжні артисти” - зауважила пані Людмила.

Про “Смарагдове місто”, як найкращий приклад класичної, професійної вистави на академічному рівні, розповіла режисерка опери Оксана Тараненко: “Смарагдове місто” - вистава для дітей, для всієї родини, у якій беруть участь діти поруч з провідними солістами нашого театру. Це найкращий приклад того, як маленьких діточок можна приводити до театру, де в ігровій та цікавій формі буде розказано, що опера і класична музика це цікаво і захоплююче, це - калейдоскоп різних образів і картинок.” Режисерка також зазначила, що особливістю прем’єри оновленої версії опери “Смарагдове місто” є те, що вистава вперше звучатиме українською мовою.

Варто зауважити, що у даній опері більшість ролей належать саме дітям і протягом усієї вистави на сцені з’являється чисельна кількість юних акторів, це - учасники хору “Перлини Одеси” та “Зернятка”. Художня керівниця хору “Перлини Одеси” Лариса Гарбуз розповіла учасникам прес-брифінгу про складні завдання, які необхідно виконувати дітям, оскільки це живе виконання вокальних партій на сцені, постійна робота з диригентом та оркестром. Але попри всі труднощі дітям подобається цей процес, вони живуть цією казкою. “Хоч мова йде про дитячу виставу, уся музика в опері абсолютно доросла, дитячої музики там немає взагалі. Діти співають складну музику Моцарта, дуети, ансамблі, це дуже складна, професійна музика” - розповідає пані Лариса.

Про унікальність музики опери “Смарагдове місто” розповів диригент Віталій Ковальчук: “Тут зібрана музика Моцарта, Доніцетті, Россіні, Римського-Корсакова. Це насправді дуже цікаво і ми спочатку не знали, як в єдиному контексті буде поєднана музика 18, 19, 20 століття. Але виявилось, що ці мелодії відповідають персонажам казки і вносять у виставу щось особливе”.

До слухачів також звернулись солісти Одеської опери, які запросили батьків та дітей на перегляд вистави опери-казки “Смарагдове місто”. “Діти - це дуже особлива публіка, нам дуже важливо, щоб вони повірили і стали учасниками нашої вистави” - поділилась своїми емоціями Юлія Терещук, яка виконує роль Летючої Мавпи.

Зі словами вдячності до постановників та колег, як дорослих так і дітей, звернувся соліст Юрій Дудар (Дроворуб), який зазначив, що весь постановочний процес був надзвичайно складним, але попри все він проходив в атмосфері добра і любові. Разом з цим актори залишили у таємниці “фішечки” своїх образів та особливості оновленої версії опери.

По завершенню прес-брифінгу журналісти були запрошені на перегляд костюмованої репетиції опери-казки “Смарагдове місто”.

Нагадаємо, що прем'єра оновленої версії опери для всієї сім’ї “Смарагдове місто” відбудеться 4 грудня о 14:00.

Квитки за посиланням.

Ми використовуємо cookies
Продовжуючи використовувати наш сайт, ви даєте згоду на обробку файлів cookie і призначених для користувача даних: відомості про місцезнаходження; тип і версія ОС; тип і версія браузера; тип пристрою і дозвіл його екрану; джерела входу на сайт; мова ОС і браузера; відвідані сторінки сайту і дії на них; ip-адреса з метою функціонування сайту, проведення ретаргетінга, проведення статистичних досліджень і передачі третім особам. Якщо ви не хочете, щоб ваші дані оброблялися, покиньте сайт.
Згоден