Цезар Пуні. «Pas de Quatre»
Карл Марія фон Вебер. «Видіння Троянди» Балет на одну дію Хореографія Михайла Фокіна 19 квітня 1911 року в Монте-Карло зірки «Російських сезонів» Тамара Карсавіна і Вацлав Ніжинський з тріумфом виконали прем’єру балету «Видіння Троянди» у постановці Михайла Фокіна на музику п’єси Карла Марії Вебера «Запрошення до танцю» (оркестровка – Гектора Берліоза). Основою сюжету стали рядки з твору Теофіля Готьє «Видіння Троянди»: «Я – дух троянди, яку ти тримала вчора на балу…». За змістом, дівчина повертається з першого в житті балу, і виснажена засинає в кріслі. Їй мариться, що до кімнати влітає привид троянди. Він ніжно підхоплює дівчину і кружляє з нею в стрімкому вальсі. Але з першими променями сонця привид зникає і дівчина прокидається. Цей одноактний балет до сих пір має величезний успіх і представлений в репертуарі багатьох театрів світу.
Амількаре Понкієллі. Танець годин Балетна сюїта з опери «Джоконда» Хореографія Маріуса Петіпа Танець годин – чарівна балетна сюїта, яку спеціально було задумано композитором Амількаре Понкієллі для посилення драматичного і трагічного фіналу його опери «Джоконда». По сюжету опери для розваги гостей на балу герцог запрошує танцівниць: «З них кожна заворожить нас красою. Вони години собою зображають». Ця тонко інструментована сюїта складається з чотирьох епізодів, кожен з яких демонструє хід годин на протязі дня – ранкові, денні, вечірні та нічні. «Таємниче, ледь чутно лунають дзвіночки в ранкових годинах. Велика дансантність притаманна танцю денних годин. Задумливий вихід вечірніх годин з виразним цоканням високих дерев’яних інструментів. Широко розгорнутий танець нічних годин: повільні епізоди з співучими темами змінюються вихровими, стрімкими, що нагадують вакханалію». (А. Кенігсберг) «Танець годин» завдяки інтерпретації видатного балетмейстера Маріуса Петіпа отримала самостійну сценічну біографію і є в репертуарі багатьох балетних колективів.
Вечір хореографічних мініатюр
5 років тому 18 лютого 2015 року в Одеському театрі опери та балету відбулася прем'єра одноактних балетів під загальною назвою "Перлини світового балету". Автор концепції цього вишуканого балетного вечора - Борис Блох, видатний музикант, з 2014 по 2016 р. – художній керівник Одеської Опери. У виборі та підготовці балетів взяли участь О. Барановська, Г.Севоян та Ю. Карлін, у виборі сценографії -В. Ушеренко, він же - художник зі світла.
Чудові хореографічні мініатюри - видовище, яке наповнює глядачів натхненням і світлом. Унікальна програма з одноактних балетів Пуні, Обера, Вебера, Понкієллі - це зібрання музичних історій, які знайшли своє відображення в танці. Чарівні сюжети, незбагненний рівень хореографії та музика, яка проникає у саме серце!