Опери

Катерина

Олександр Родін
Купити квиток
Прокрутіть вниз
Тривалість
2 години
Диригенти:
головний диригент В’ячеслав Чернухо-Воліч, Заслужений артист України Ігор Шаврук, Володимир Врублевський
Асистентка режисера:
1
/

Члени постановочної групи

Авторка ідеї та художня керівниця постановки:
генеральна директорка-художня керівниця театру, заслужена працівниця культури України Надія Бабіч
Диригент-постановник:
головний диригент В’ячеслав Чернухо-Воліч
Режисерка-постановниця:
Хормейстер-постановник:
головний хормейстер Валерій Регрут
Художник-постановник:
головний художник Ігор Анісенко
Хореограф-постановник:
Автор і художник візуальної концепції декорації:
Художник з освітлення:
в.о. начальника електроосвітлювального цеху Максим Дєдов

Зміст

1 дія

Селяни збираються на свято зимового сонцестояння. Світло різдвяної зірки, що спалахує в небі, осяює всіх присутніх. Діти радісно зустрічають Вертеп, який повідає колядникам і учасникам дійства трагічну історію Катерини. Смерть, Чорт, Відьма, Циган, Шинкарка, Янгол та лірник Перебендя проводять давні українські обряди, супроводжуючи їх танцями й піснями, грою на прадавніх музичних інструментах. Їхня магія заполонює полонить всю сцену, метафорично перетворюючи її на простір життя.

Зима поступається весні. Дівчата зустрічають її прихід веснянкою. Розквітає природа, так само як кохання Катерини і Івана.

Весна змінюється квітучим літом. Біля лісового озера сідає сонце. Сутеніє. Русалки та інші містичні істоти бавляться та заклинають Місяць. У сяйві повні Відьма зі своїм почетом заводять ігри.

Молодь святкує Івана Купала. Серед них Іван і Катерина. Дівчата пускають віночки по воді, щоби знайти собі пару. Обряд змінюється стрибками через багаття і спалюванням солом’яного опудала.

Вертеп трансформує літо на осінь, і продовжує розповідь про долю Катерини.

Осінній ярмарок вирує кольорами. Тут і батьки Катерини. Побачивши їх, селяни співають сороміцьких пісень, намагаючись принизити й образити старих. Матері стає погано і, в розпачі, батько проклинає громаду. Лірник Перебендя з товаришами по Вертепу намагаються залагодити конфлікт і гармонізувати простір.

2 дія

Пізня осінь. Катерина заколисує немовля піснею. Всю хату заполонюють злидні. З’являються змучені батьки. Вони виганяють зганьблену дочку разом з дитиною. Катерина вирушає довгим шляхом поневірянь, яким її супроводжує Янгол. Нещасна дівчина йде шукати коханого, сподіваючись на його любов і вірність.

Через зимове поле крокують військові на чолі з Іваном. Їх замітає завірюха, під яку Смерть танцює свій ритуальний танець.

Знесилену Катерину доля приводить до шинку, де вона може поїсти і переночувати. До цього ж шинку приходить Іван з солдатами. Катерина впізнає коханого і намагається повернути його прихильність. Іван цурається її та наказує солдатам «прогнати божевільну».

Катерина у відчаї кидає дитину і біжить до лісового озера топитись. Русалки раді прийняти її в свою родину, але Смерть не згодна з рішенням дівчини. Проте Катерина наполягає, і Смерть дарує їй спокій.

Збентежені селяни і персонажі Вертепу пророкують долю сироті – маленькому сину Катерини.

Про подію

Опера виконується з одним антрактом.
Лібрето Олександра Родіна за поемою Тараса Шевченка.

Рекомендуємо

01
Квітня
16:00
Опери
Флорія Тоска
Джакомо Пучіні
Опера виконується з двома антрактами
Лібрето Луїджі Ілліки та Джузеппе Джакози за однойменною драмою Віктор’єна Сарду
02
Квітня
16:00
Опери
Севільський цирульник
Джоаккіно Россіні
Лібрето Чезаре Стербіні за мотивами однойменної комедії П’єра Огюста Карона де Бомарше
06
Квітня
17:00
Опери
Запорожець за Дунаєм
С. Гулак-Артемовський
Комічна опера на 3 дії (виконується з одним антрактом)
Лібрето Семена Гулака-Артемовського
у літературній редакції Максима Рильського
Перейти до афіші Перейти до афіші
Ми використовуємо cookies
Продовжуючи використовувати наш сайт, ви даєте згоду на обробку файлів cookie і призначених для користувача даних: відомості про місцезнаходження; тип і версія ОС; тип і версія браузера; тип пристрою і дозвіл його екрану; джерела входу на сайт; мова ОС і браузера; відвідані сторінки сайту і дії на них; ip-адреса з метою функціонування сайту, проведення ретаргетінга, проведення статистичних досліджень і передачі третім особам. Якщо ви не хочете, щоб ваші дані оброблялися, покиньте сайт.
Згоден