Тривалість
3 години 30 хвилин (з урахуванням антрактів)
Диригенти:
головний диригент театру В’ячеслав Чернухо-Воліч, заслужений артист України Ігор Чернецький, Віталій Ковальчук
Режисер:
1
/

Члени постановочної групи

Диригент-постановник:
народний артист Молдови Олександру Самоїле
Хормейстер-постановник:
заслужений діяч мистецтв України Леонід Бутенко
Режисер-постановник та балетмейстер-постановник:
Художник-постановник:
заслужений художник України Станіслав Зайцев
Художник з костюмів:
Художник зі світла:

Зміст

Дія перша

Площа в Севільї. До солдатів, які несуть службу біля тютюнової фабрики, підходить Мікаела. Вона шукає сержанта Хозе.
Капітан Цуніга і Хозе ведуть зміну варти. Навколо них марширують і співають хлопчаки. Сержант Моралес розповідає Хозе про чарівну дівчину, що шукала його.
На тютюновій фабриці починається обідня перерва. На площу виходять працівниці фабрики. Всі із захопленням зустрічають найпривабливішу з них – Кармен. Відхиливши зізнання шанувальників, вона співає Хабанеру, звертаючись до суворого сержанту Хозе. Розпалена тим, що він не звертає на неї уваги, дівчина пускає в хід всю свою чарівність. Наостанок, Кармен кидає сержанту квітку, як символ зізнання в коханні.
Прихід Мікаели на час змушує Хозе забути про зухвалу циганку. У ніжному дуеті вони згадують рідні краї, свої заручини. Закохані прощаються.
На фабриці чути шум. Кармен накинулась на одну з працівниць і поранила її ножем. Цуніга наказує Хозе конвоювати циганку до в’язниці. Залишившись наодинці з доном Хозе, Кармен остаточно завойовує серце молодого солдата п’янкою Сегідилією і той погоджується відпустити її. Домовившись з Хозе про зустріч в таверні, Кармен несподівано штовхає його і втікає.

Дія друга

Таверна поблизу Севільї. Кармен задумлива, не відповідає ні на компліменти Цуніги, ні на залицяння тореадора Ескамільо. Після того, як гості пішли з таверни, почалось інше життя: контрабандисти Ремендадо і Данкайро, в банді яких промишляє Кармен, а також її подруги Мерседес і Фраскіта обговорюють план чергової справи. Кармен відмовляється брати в ньому участь: вона чекає в таверні коханого – сержанта Хозе.
Коли приходить Хозе, Кармен радісно зустрічає його, співає і танцює тільки для нього. Чути сигнал до збору, Хозе повинен повернутися до казарми, він – солдат і закон вимагає з’явитися на перекличку, інакше його оголосять дезертиром. Свавільна Кармен хоче прогнати його. Хозе розповідає їй про своє кохання, показує зів’ялу квітку, яку він зберігає, як пам’ять про її кохання. Кармен непохитна – якщо він дійсно кохає її, то повинен все кинути і піти разом з нею та її товаришами в гори, де їх чекає свобода.
Хозе намагається піти, але на порозі він зустрічається з Цунігою, який хоче домогтися прихильності Кармен. Сержант не може змиритися з цим і, втративши голову, кидається на нього зі зброєю. Контрабандисти розбороняють суперників, але пізно: Хозе переступив закон і тепер його чекають в’язниця і шибениця. «Ні, свобода і кохання!» – торжествує Кармен. Тепер йому не залишається нічого іншого, як стати на злочинний шлях.

Дія третя

Дика гірська місцевість, ніч. Між скелями пробираються контрабандисти. Данкайро і Ремендадо відправляються розвідати, чи вільний від митників подальший шлях. Хозе як і раніше розривається між обов’язком і пристрастю, його відносини з Кармен напружені. Розчарувавшись в коханому і переконавшись в тому, що Хозе не може стати таким, як її товариші, вона радить йому повернутися додому. Він відповідає їй погрозами. Фраскіта і Мерседес починають ворожіння. Одній карти пророкують старого чоловіка і багатство, іншій – пристрасне кохання. До подруг  приєднується і Кармен. Кілька разів поспіль карти віщують смерть їй та Хозе. Данкайро йде разом з Кармен – йому потрібна дівчина, яка могла б відвернути прикордонну охорону. Хозе залишається на сторожі. Мікаела, поборовши страх, приходить до контрабандистів. Вона хоче вмовити Хозе повернутися до рідного краю, до спокійного життя. Почувши кроки, дівчина ховається. З’являється Ескамільо в надії знайти Кармен, заради кохання якої готовий пожертвувати життям. Між суперниками зав’язується сутичка, і лише поява Кармен рятує Ескамільо від вірної смерті. Він запрошує всіх на кориду і йде. Не тямлячи себе від ревнощів і відчаю, Хозе кидається на Кармен. В цей час з’являється Мікаела зі звісткою про смертельну хворобу матері. Це змушує Хозе залишити Кармен, і, погрожуючи їй, він йде.

Дія четверта

Площа перед цирком в Севільї. Ошатна публіка, що бажає розваг, радіє в передчутті задоволення від бою биків. З’являється загальний улюбленець – Ескамільо. Поруч з ним щаслива, розкішно одягнена Кармен. «Твоя навіки!» – клянеться новому обранцю Кармен. Фраскіта і Мерседес попереджають її, що Хозе на площі. На арені звучать фанфари – бій биків починається. Натовп з шумом вривається в двері цирку. Спрямовується туди і Кармен, але дорогу їй перегороджує Хозе. Востаннє він благає Кармен забути минуле, вимагає, щоб вона повернулася до нього. Але Кармен не хоче і не може брехати. «Вільною народжена, вільною і помру», – говорить вона в обличчя Хозе і сміливо йде на смерть в ім’я своєї волі.

Про подію

Опера на 4 дії.
Лібрето А. Мельяка та Л. Галеві за мотивами однойменної новели П. Меріме.

Опера виконується французською мовою (супроводжується синхроними титрами українською мовою).

Режисер-постановник і балетмейстер-постановник - заслужений діяч мистецтв Росії, народний артист Республіки Татарстан Георгій Ковтун.

Художник-постановник - заслужений художник України Станіслав Зайцев.
Художник по костюмах - Олена Лєснікова.

Оркестр, хор, артисти балету та мімансу театра, дитячий хор «Перлини Одеси» (художній керівник – Лариса Гарбуз).

Соло в оркестрі
Перша скрипка – Оксана Молдаванова, Олександр Анісімов
Друга скрипка – Микита Тихоплав, Тамара Меджідова, Тетяна Серебрянська
Віолончель – Володимир Аврятов, Наталя Мармусевич
Флейта – Олександр Протас, Павло Котовщиков
Гобой – Олександр Чупира, Олександр Мурашко
Кларнет – Леонід Попов, Андрій Гуляр
Англійський ріжок – Юлія Кузьміна, Юрій Шпілей
Фагот – Руслан Васильченко, Андрій Наджога
Валторна – Анатолій Пастухов, Олександр Магльований
Труба – Віталій Пашковський, Віталій Буйницький
Арфа - Анна-Марія Філіппова

Рекомендуємо

25
Березня
16:00
Опери
Орфей і Еврідіка
Крістоф Віллібальд Глюк
Лібрето Раньєрі де Кальцабіджі
01
Квітня
16:00
Опери
Флорія Тоска
Джакомо Пучіні
Опера виконується з двома антрактами
Лібрето Луїджі Ілліки та Джузеппе Джакози за однойменною драмою Віктор’єна Сарду
02
Квітня
16:00
Опери
Севільський цирульник
Джоаккіно Россіні
Лібрето Чезаре Стербіні за мотивами однойменної комедії П’єра Огюста Карона де Бомарше
Перейти до афіші Перейти до афіші
Ми використовуємо cookies
Продовжуючи використовувати наш сайт, ви даєте згоду на обробку файлів cookie і призначених для користувача даних: відомості про місцезнаходження; тип і версія ОС; тип і версія браузера; тип пристрою і дозвіл його екрану; джерела входу на сайт; мова ОС і браузера; відвідані сторінки сайту і дії на них; ip-адреса з метою функціонування сайту, проведення ретаргетінга, проведення статистичних досліджень і передачі третім особам. Якщо ви не хочете, щоб ваші дані оброблялися, покиньте сайт.
Згоден