Балети | Юному глядачу

Айболіт XXI

Музика Ніно Роти
Прокрутіть вниз
Тривалість
Тривалість вистави з антрактом: 2 години

Члени постановочної групи

Диригент-постановник:
заслужений артист України Ігор Чернецький

Зміст

Стислий зміст

Пролог

 

Усі діти люблять мріяти. Маленький хлопчик стежить за польотом Білого птаха. Яке диво її крила! От би йому такі! До хлопчика підходить маленький песик з хворою лапкою. Як йому допомогти? Білий птах здогадується про бажання дитини і дарує йому білий халат з крилами, що нагадують вітрила. Хлопчик закутує в нього хворого песика. Ми здогадуємося: перед нами майбутній лікар Айболить.

Дія перша

 

По різні боки вулиці розташовані будинки Айболитя та його сусідки Варвари. До Айболитя звертаються за допомогою Метелик з одним крильцем, забіякуватий Баранчик з Кізочкою, вередливі Білочка й Лисичка, сумна Танечка з песиком Аввою, Їжачок, мавпочка Чічі, Мишка. Лікар усіх виліковує і потім кличе на зарядку. Йому у всьому допомагають Танечка і Авва. Виходить сусідка Варвара: така кількість звірів їй не до душі. Син Іванко, навпаки, хоче з ними грати і товаришувати. Тихо входить продюсер Бармалео з асистентами. За помахом його руки з’являється чарівний екран. На ньому зображений сам Бармалео, який дресирує мавпочку. У Варварі Бармалео побачив майбутню зірку. «Варвара і звірі» – таку назву матиме шоу, яке вразить увесь світ. Зі свого будинку виходить Айболить. Він обурений діями непрошених гостей. У сварку Айболитя і Бармалео втручається Іванко. Разом з Танечкою і Аввою вони дражнять продюсера. Той у відповідь погрожує своїм чарівним плащем і зникає. Варвара прямує за продюсером. А на екрані зниклі герої сміються над тими, хто залишився з Айболитьом. Іванко плаче, адже його мама полетіла в Африку. Танечка ласкаво втішає його.

Дія друга

 

Картина перша

 

Африка. Бармалео з охоронцями насолоджується відпочинком. На повідку біля них – мавпочка Чічі, яку продюсер забрав у Айболитя. Приходять африканки з якими танцюють охоронці. Бармалео наказує своїм підлеглим не ледарювати – потрібно відловлювати звірів для шоу. Леопарди, Горила, мавпочки, Страус, Жираф, Бегемот і навіть Крокодил опиняються у полоні. Мавпочка Чічі просить продюсера відпустити звірів. Варвара танцює з Бармалео веселе танго. За наказом продюсера починається підготовка до шоу. Сцена сяє вогнями. Звірів перевдягають. Бармалео й охоронці в костюмах розбійників, на чарівному екрані – яскрава реклама.

Картина друга

 

Шоу починається. Горила розриває ланцюги. Страус аплодує. Леопарди виконують граційні стрибки. Разом з мавпочками виступає й Чічі. Розбійники, озброєні страшними кинджалами, танцюють разом з африканками. Бармалео кладе голову в пащу крокодилу. Заправляє шоу Варвара у вбранні з павичевим хвостом. Вистава закінчена. Звірі знову в своїх клітках. Прилітає Білий птах. Мавпочка Чічі і звірі просять його звернутися по допомогу до Айболитя.

Картина третя

 

Айболить, Танечка, Іванко та Авва поспішають в Африку – Білий птах повідомив про біду. Їхній шлях пролягає лісами, горами, морями і пустелями, але, незважаючи на труднощі, вони мають допомоги нещасним звірям.

Картина четверта

 

Айболить з друзями звільнюють звірів. Раптом з’являється Бармалео. Разом з охоронцями він хапає Айболитя, але хоробра мавпочка Чічі пробирається в клітку і одягає лікарський халат. Охоронці помічають підміну, заходять у клітку і Чічі закриває їх там. Бармалео просить про помилування, Крокодил його кусає. Айболитю вдається зцілити злого продюсера і стається диво – Бармалео стає добрим. Помахом чарівного плаща Бармалео викликає корабель з білими вітрилами. Усі з радістю відправляються в щасливу мандрівку: Бармалео з Варварою, Танечка, Іванко, звірі, а за штурвалом – лікар Айболить і Білий птах.

Про подію

Музика Ніно Роти
Балет-фантазія на дві дії
Лібрето Алли Рубіної за мотивами казок Корнія Чуковського

Балетмейстерка-постановниця – заслужена артистка України Алла Рубіна
Художниця-постановниця – Ірина Давиденко

Дійові особи

БАРМАЛЕО:
заслужений артист України Гаррі Севоян, Богдан Чабанюк, Вадим Круссер
КУРОЧКА:
БІЛОЧКА:
ХЛОПЧИК, майбутній лікар Айболіт:
ЇЖАЧОК:
ГОРИЛА:
ДВІЙНИК БАРМАЛЕО на екрані:
ДВІЙНИК ВАРВАРИ на екрані:
ДВІЙНИК ЧІЧІ на екрані:
1
/
Ми використовуємо cookies
Продовжуючи використовувати наш сайт, ви даєте згоду на обробку файлів cookie і призначених для користувача даних: відомості про місцезнаходження; тип і версія ОС; тип і версія браузера; тип пристрою і дозвіл його екрану; джерела входу на сайт; мова ОС і браузера; відвідані сторінки сайту і дії на них; ip-адреса з метою функціонування сайту, проведення ретаргетінга, проведення статистичних досліджень і передачі третім особам. Якщо ви не хочете, щоб ваші дані оброблялися, покиньте сайт.
Згоден