Opera

Carmen

Georges Bizet
Buy a ticket
Scroll down
Duration
3 hours 30 min (including intermissions)
Conductors:
Honoured Artist of Ukraine Igor Chernetski, Vitaly Kovalchuk
Director:
1
/

Production team members

Production Conductor:
People's Artist of Moldova Alexandru Samoilă
Choirmaster:
Honoured Art Worker of Ukraine Leonid Butenko
Director and choreographer:
Stage Designer:
Honoured Artist of Ukraine Stanislav Zaytsev
Costume designer:
Light designer:

Summary

Дія перша

Площа в Севільї. До солдатів, які несуть службу біля тютюнової фабрики, підходить Мікаела. Вона шукає сержанта Хозе.
Капітан Цуніга і Хозе ведуть зміну варти. Навколо них марширують і співають хлопчаки. Сержант Моралес розповідає Хозе про чарівну дівчину, що шукала його.
На тютюновій фабриці починається обідня перерва. На площу виходять працівниці фабрики. Всі із захопленням зустрічають найпривабливішу з них – Кармен. Відхиливши зізнання шанувальників, вона співає Хабанеру, звертаючись до суворого сержанту Хозе. Розпалена тим, що він не звертає на неї уваги, дівчина пускає в хід всю свою чарівність. Наостанок, Кармен кидає сержанту квітку, як символ зізнання в коханні.
Прихід Мікаели на час змушує Хозе забути про зухвалу циганку. У ніжному дуеті вони згадують рідні краї, свої заручини. Закохані прощаються.
На фабриці чути шум. Кармен накинулась на одну з працівниць і поранила її ножем. Цуніга наказує Хозе конвоювати циганку до в’язниці. Залишившись наодинці з доном Хозе, Кармен остаточно завойовує серце молодого солдата п’янкою Сегідилією і той погоджується відпустити її. Домовившись з Хозе про зустріч в таверні, Кармен несподівано штовхає його і втікає.

Дія друга

Таверна поблизу Севільї. Кармен задумлива, не відповідає ні на компліменти Цуніги, ні на залицяння тореадора Ескамільо. Після того, як гості пішли з таверни, почалось інше життя: контрабандисти Ремендадо і Данкайро, в банді яких промишляє Кармен, а також її подруги Мерседес і Фраскіта обговорюють план чергової справи. Кармен відмовляється брати в ньому участь: вона чекає в таверні коханого – сержанта Хозе.
Коли приходить Хозе, Кармен радісно зустрічає його, співає і танцює тільки для нього. Чути сигнал до збору, Хозе повинен повернутися до казарми, він – солдат і закон вимагає з’явитися на перекличку, інакше його оголосять дезертиром. Свавільна Кармен хоче прогнати його. Хозе розповідає їй про своє кохання, показує зів’ялу квітку, яку він зберігає, як пам’ять про її кохання. Кармен непохитна – якщо він дійсно кохає її, то повинен все кинути і піти разом з нею та її товаришами в гори, де їх чекає свобода.
Хозе намагається піти, але на порозі він зустрічається з Цунігою, який хоче домогтися прихильності Кармен. Сержант не може змиритися з цим і, втративши голову, кидається на нього зі зброєю. Контрабандисти розбороняють суперників, але пізно: Хозе переступив закон і тепер його чекають в’язниця і шибениця. «Ні, свобода і кохання!» – торжествує Кармен. Тепер йому не залишається нічого іншого, як стати на злочинний шлях.

Дія третя

Дика гірська місцевість, ніч. Між скелями пробираються контрабандисти. Данкайро і Ремендадо відправляються розвідати, чи вільний від митників подальший шлях. Хозе як і раніше розривається між обов’язком і пристрастю, його відносини з Кармен напружені. Розчарувавшись в коханому і переконавшись в тому, що Хозе не може стати таким, як її товариші, вона радить йому повернутися додому. Він відповідає їй погрозами. Фраскіта і Мерседес починають ворожіння. Одній карти пророкують старого чоловіка і багатство, іншій – пристрасне кохання. До подруг  приєднується і Кармен. Кілька разів поспіль карти віщують смерть їй та Хозе. Данкайро йде разом з Кармен – йому потрібна дівчина, яка могла б відвернути прикордонну охорону. Хозе залишається на сторожі. Мікаела, поборовши страх, приходить до контрабандистів. Вона хоче вмовити Хозе повернутися до рідного краю, до спокійного життя. Почувши кроки, дівчина ховається. З’являється Ескамільо в надії знайти Кармен, заради кохання якої готовий пожертвувати життям. Між суперниками зав’язується сутичка, і лише поява Кармен рятує Ескамільо від вірної смерті. Він запрошує всіх на кориду і йде. Не тямлячи себе від ревнощів і відчаю, Хозе кидається на Кармен. В цей час з’являється Мікаела зі звісткою про смертельну хворобу матері. Це змушує Хозе залишити Кармен, і, погрожуючи їй, він йде.

Дія четверта

Площа перед цирком в Севільї. Ошатна публіка, що бажає розваг, радіє в передчутті задоволення від бою биків. З’являється загальний улюбленець – Ескамільо. Поруч з ним щаслива, розкішно одягнена Кармен. «Твоя навіки!» – клянеться новому обранцю Кармен. Фраскіта і Мерседес попереджають її, що Хозе на площі. На арені звучать фанфари – бій биків починається. Натовп з шумом вривається в двері цирку. Спрямовується туди і Кармен, але дорогу їй перегороджує Хозе. Востаннє він благає Кармен забути минуле, вимагає, щоб вона повернулася до нього. Але Кармен не хоче і не може брехати. «Вільною народжена, вільною і помру», – говорить вона в обличчя Хозе і сміливо йде на смерть в ім’я своєї волі.

About event

Opera in 4 acts.
The libretto by Henri Meilhac and Ludovic Halévy, based on the novella of the same title by Prosper Mérimée.

Stage Director and Choreographer – Georgy Kovtun People’s artist of the Republic of Tatarstan, Honoured Art Worker of Russia.

Scenic Designer – Stanislav Zaitsev, Honoured Painter of Ukraine.

Costume Designers – Elena LESNIKOVA.

ORCHESTRA SOLOS:

The first violin – Oksana Moldavanova, Alexander Anisimov
The second violin – Nikita Tikhoplav, Tamara Medzhidova, Tatiana Serebryanskaya
Cello – Vladimir Avryatov, Natalia Marmusevich
Flute – Alexander Protas, Pavel Kotovschikov
Oboe – Alexander Chupyra, Alexander Murashko
Clarinet – Leonid Popov, Andrey Gulyar
English horn – Yulia Kuzmina, Yuriy Spiley
Bassoon – Ruslan Vasilchenko, Andrey Nadzhoga
French horn – Anatoly Pastukhov, Alexander Maglevannyy
Trumpet – Vitaliy Pashkovskiy, Vitaliy Buinitskiy
Harp - Philippova Anna-Maria

The orchestra, chorus, ballet, extras,Сhildren's choir «Pearls of Odessa» (Artistic Director – Larisa Garbuz)

Recommended

04
June
16:00
Opera
Il barbiere di Siviglia
Gioachino Rossini
Libretto by Cesare Sterbini based on Pierre Beaumarchais's French comedy Le Barbier de Séville
10
June
16:00
Opera
Rigoletto
Giuseppe Verdi
11
June
16:00
Opera
Cavalleria Rusticana
Pietro Mascagni
24
June
16:00
Opera
La Bohème
Giacomo Puccini
Opera in four acts, performed with one intermission
Libretto by Luigi Illica and Giuseppe Giacosa
Based on the book "Scenes of Bohemian Life" by Henri Murger
28
June
17:00
Opera
Kateryna
Olexander Rodin
Opera in two acts
Libretto by Olexander Rodin after the poem by Taras Shevchenko
02
July
16:00
Opera
Aida
Giuseppe Verdi
Opera in 4 acts (performed with 2 intermissions)
Libretto by Antonio Ghislanzoni based on a script by François Auguste Ferdinand Mariette
To event list To event list
We use cookies.
By continuing to use our site, you consent to the processing of cookies and user data: location information; OS type and version; browser type and version; device type and screen resolution; sources of access to the site; OS language and browser; visited pages of the site and actions on them; ip-address for the purpose of site operation, retargeting, statistical research and transfer to third parties. If you do not want your data to be processed, leave the site.
I agree